Egyiptomi piramisok építése
Elgondolkodtató a precíz mérések és matematika az ókori egyiptomi piramisok építése témájában
Az egyiptomi piramisok építése szerintem 🔗 igazi érdekességek a világról. A gízai Nagy Piramis, az ókori világ hét csodájának egyike. Olvasd hát el cikkem, ha érdekel az egyiptomi piramisok építése. Szerintem mérnöki és építészeti remekművek ezek az építmények.
🤔 Tudtad, hogy magassága szorosan összefügg a Föld és a Nap távolságával❓
✅ S ez csak egy, a piramis építésének számos érdekes aspektusa közül, amelyek évszázadok óta zavarba, de egyúttal ámulatba is ejtik a kutatókat.
Egyiptomi piramisok építése körüli érdekességek
Manapság az egész bolygó felületét viszonylag egyszerű megfigyelni a műholdak segítségével.
✅ Így tisztában lehetünk azzal is, hogy legalább 130 piramis létezik❗
A Nagy Piramis magassága és a Föld-Nap távolság
A Nagy Piramis körülbelül 147 méter magas és 230 méter alaphosszúságú. A 30. párhuzamos gízai fennsík közepén található.
Az a lenyűgöző, hogy a piramis magassága majdnem pontosan a Föld és a Nap távolságának 1/1 000 000 része.
Ezt a kapcsolatot John Taylor brit matematikus és amatőr egyiptológus fedezte fel a 19. század elején. Kiszámolta, hogy ha a piramis magasságát megszorozzuk egymilliárddal, és elosztjuk alapja hosszának kétszeresével, akkor az eredmény feltűnően közel esik a csillagászati egységhez, ami a Föld és a Nap közötti átlagos távolság.
Ez egy figyelemre méltó egybeesés, de egyes kutatók úgy vélik, hogy ez nem teljesen véletlen. Azt sugallják, hogy az ókori egyiptomiak kifinomultan megérthették a csillagászatot, és szándékosan úgy tervezték meg a piramist, hogy tükrözze ezt a kapcsolatot.
A piramis kapcsolata a csillagokkal
A Nagy Piramis nem az egyetlen piramis, amely kapcsolatot mutat a csillagokkal. Valójában Egyiptomban sok piramis úgy van elrendezve, hogy az tükrözze az égbolton lévő csillagok mintáját.
ℹ️ Például a gízai piramisok elrendezése megegyezik az Orion-öv három csillagának helyzetével. Az Orion-öv néven ismert három csillag Alnitak, Alnilam és Mintaka. Ebből az Alnilam a középső, a jobbszélső pedig a Mintaka.
📜 Az ókori egyiptomiak azt hitték, hogy a csillagok az istenek lelkei, és mély befolyást gyakorolnak az emberi ügyekre. Azzal, hogy piramisaikat a csillagokhoz igazították, valószínűleg megpróbálták összekapcsolni földi szerkezeteiket az isteni birodalommal.
A Nagy Piramis elhelyezkedéséről
A Nagy Piramis érdekessége szintén, hogy a Föld szárazföldjének közepén helyezkedik el. Ha egy földgömböt az ujjad hegyén egyensúlyoznál, az a pont, ahol az ujjad érintené, nagyon közel lenne a piramis helyéhez.
💭 Ez is egy figyelemre méltó egybeesés, ügye❓ Egyes kutatók úgy vélik, hogy ez nem teljesen véletlen. Azt sugallják, hogy az ókori egyiptomiak kifinomultan megérthették a Föld alakját, és szándékosan úgy tervezték meg a piramist, hogy tükrözze azon ismeretüket, hogy az gömbölyű.
Egy tény, elmélkedni való akad bőven❗
Következtetésünk csupán az alábbi lehet az egyiptomi piramisok építésének múltjával kapcsolatban
A gízai Nagy Piramis a mérnöki és építészeti csodák, de egyben rejtélyek és intrikák forrása is. A Föld és a Nap távolságához való viszonya, a csillagokhoz való igazodása, valamint a Föld szárazföldi részén elhelyezkedő központi elhelyezkedése mind arra utal, hogy az ókori egyiptomiak kifinomult felfogóképességgel rendelkeztek a matematikához, a mérnöki munkákhoz.
Bár soha nem ismerjük meg tudásuk és módszereik teljes terjedelmét, a piramisok öröksége továbbra is áhítatot és csodálatot kelt mindenkiben, aki meglátja azokat.
👏 Az emberi kreativitásban és innovációban rejlő korlátlan lehetőségről tanúskodnak,
és emlékeztetnek arra, hogy még mindig sok mindent kell felfedeznünk és megértenünk a minket körülvevő világgal kapcsolatban.
👋 Remélem sikerült gondolatot ébresztenem benned a téma iránt, elvégre funkcióm, hogy inspiráljalak, motiváljalak valamire 😉 Ha érdekel a piramisok belső felépítése, javaslom tekintsd meg Bencsik István írását az 🔗 „AZ ELSŐ EGYIPTOMI PIRAMISOK ÉPÍTÉSE I.E. 2600 KÖRÜL” címmel.