A Clicknox átverés

A könnyű pénzkereseti lehetőség, a pénzsóvárgók legjobb édesített bevonzó madzagja!

Egy hónappal ezelőtt valamelyik pénzkereséssel releváns Facebook™ csoportban osztotta meg a számomra jelen írásomhoz ihletet adó hölgyike, igen nagy lelkesedéssel, de természetesen zéró információtartalommal rendelkező posztját:

Messziről látszott rajta, hogy érdemben másról nem szólt, mint egy referáló linkről. A netes pénzkeresés, könnyű pénzkeresés, klikk a reklámokra avagy olvasgass tartalmakat és fizetni fognak Neked, tipikusan azok a kifejezések, amelyektől a komolyabb médiatartalmak is elzárkóznak, hiszen azért az élet nem az ingyen ebédről szól.

Clicknox csak átverés

Minden normálisan gondolkodó ember, pontosan tudja, hogy az ezen kifejezésekhez párosuló fantasztikus lehetőségeknek, az égvilágon nincs semmi realitás alapjuk!

A Facebook™ csoporton belüli megosztásról képernyőfelvételt semmiféleképpen sem szeretnék itt közzétenni. Ennek több oka is van, amelyek közül;

  1. ok, hogy maga a csoport zárt beállítású volt, így az ott megjelenő információk, képek és anyagok a publikáló személyiségi jogai,
  2. okom pedig, hogy jelen cikkem nem egy támadás a megtévedt bárányok irányába, hanem inkább felvilágosító jellegű, és a Kedves Olvasó számára a bevételi források reális ösvényét kívánja megmutatni.

A szóban forgó poszthoz természetesen hozzászóltam, s jeleztem, hogy ez a tipikus scamátverés kategória, s példaként említettem meg, egy körülbelül már 20 – 22 esztendővel ezelőtti eme scam irányvonal úttörőjeként számító (spedia.net marhaságot, ami azóta egyébként egy parkoltatott spedia.com címen lévő domén).

Ezeknek az átverős oldalaknak a csupán vetített szellemi alapjuk az, hogy a hirdetőket és az embereket összeköti egymással, az egyik oldalnak megjelenési lehetőséget, míg a másik oldalnak könnyű pénzkereseti lehetőséget kínálnak. A pénzsóvárgó improduktív emberek tucatjai cuppannak rá ezekre a lehetőségekre, amelyekkel csupán ráfizetnek az idejükkel.

A Clicknox és az ehhez hasonló scam – átverések ismertetőjegyei

  • Bár a legtöbb scam annyira azért nem ostoba, tehát legalább a látszatra adnak, de kifejezetten a Clicknox még ebben is kivétel, és messziről sugározza, hogy saját magáról semmilyen hiteles információt kiadni nem óhajt. (Megállapításom referenciája: https://clicknox.com/dashboard/about-php – 404 hibakód – nem létező oldal!)
  • A másik tipikus ismertetőjegy, hogy normális kapcsolati interfészt sem szeretnek biztosítani, amely köztük és a meghülyített bárányok közötti kommunikációt tenné lehetővé. (Megállapításom referenciája: https://us.clicknox.com/dashboard/contact-us.php -404 hibakód – nem létező oldal). Itt is ugyanakkor megjegyzem, ez az ismertetőjegy is csak a legpancserebb scam oldalakra igaz.
  • Gyakori jellemzőjük, hogy pár hónapig működnek adott doménen és utána megszüntetik azokat, s ugyanazt az átverést folytatják, de más domén alatt. Vélhetően a 2020. januárjában pályafutását clicknox.com néven megkezdő fantasztikus lehetőség is erre a sorsra fog jutni. A Clicknox pályafutás kezdeti időpontjával kapcsolatos megállapításom referenciája:

Domain adatokról

 

amely adatból az is látszik, hogy 2021-ig terveztek maximum. Igaz azok a domének amelyek évente végzik a meghosszabbítást, azért nem feltétlen scam kategória, de általánosságban az átverős oldalaknál megfigyelhető tendencia, hogy csak pár hónapig húzzák.

Ennyi idő alatt ugyanis, az édesített madzaggal, könnyű pénzkereseti lehetőség opciójával kecsegtető ajánlatok hatására bevonzott bárányok, ráeszmélnek arra, hogy csak az idejük ment rá. S ez az ami a scam oldalak üzemeltetőit arra készteti, hogy ugyanazt a hülyeséget más doménen, más arculattal borítsák ismét rájuk!

Érdekességként megjegyzendő, hogy a cikk írását megelőző pár napban a kapcsolati elérhetőségük, az abban szereplő email címmel még működött:

contact@clicknox.com

Azóta persze ez megszűnt, amely oka az a jelenség volt, hogy a bárányok közül egyre többen ráeszméltek arra, hogy itt átverésről van szó, így levelek áradatával árasztották el ezt a kamucéget 🙂 Nem bírták a terhet, így inkább megszüntették a kapcsolati oldalukat. A Clicknox.com, úgy ahogy egyébként a többi kamu – scam – átverős lehetőségeket kínálók, mint domain cím, anonim regisztrációval történt, tehát, hogy pontosan melyik cég (jogi személyiség) áll a lehetőségek szervezésének hátterében, azt nem lehet megállapítani.

Az átverős – scam oldalak ismertetőjegyei

  • Tulajdonságaikhoz tartozik az is, hogy a lehetőségek platformját biztosító cégek semmilyen hiteles adatai nem szoktak megismerhetővé válni.
  • További jellemzője még az ilyen átverős – scam típusú oldalaknak, hogy Youtube™ videóikban, illetve a különböző médiafelületeken (például közösségi hálózatokon) kifejezetten a pénzsóvárgók pszichéjére építve, a nagy számok modelljeit alkalmazzák az elérhető könnyű pénzkeresési lehetőség prezentálására. Jól látható a cikkem elején lévő grafika is, amely egy Youtube™ videóról lett leszedve és jól mutatja, hogy a könnyű pénzkeresés valamint a kecsegtető 5000 dollár között asszociációt képez az erre hajlamos emberek elméjében, s hát számszakilag belőlük van a legtöbb.
  • Szintén a legigénytelenebb scam – átverős oldalak jellemzője, hogy a regisztrált felhasználóknál az égvilágon semmilyen ellenőrzést nem végeznek. A Clicknox egy konkrét példája annak, hogy még arra sem veszi a fáradságot, hogy a szolgáltatásukra regisztrálót, egy érvényesítő linkre való kattintásra kötelezzék, s akkor ügye arról még nem is beszéltem, hogy egy sikeresen működő üzleti vonalra azért bárkit nem engednénk be, mindenféle vizsgálat nélkül.
  • Jellemző még az ilyen scam oldalakra, hogy Youtube™ videók sokaságát vetítik, amelyek azt mutatják be, hogy a sikeres reklámnézegetések után elért bevételt a felhasználó, hogy utaltatja ki magának, valamelyik ismertebb online pénzkezelő cég számlájára, mint amilyen mondjuk a PayPal.

A csalást addig tartják fent, amíg csak tudják!

Ezek a fiktív, fantázianéven, kizárólag a doménnevük által nevesített cégek, csak a weboldalaik forgalmára hajtanak, amelyet el is tudnak érni a humánerőforrás (bárányok) felhasználásával. A platformjuknak igazából csak egy oldala van, a becsatlakozó emberek.

A hirdetési rendszerükben szereplő anyagok ugyanis, nem ténylegesen fizető cégektől származik (hiszen ilyen felületeken egy magára valamit is adó cég, nem jelenik meg). Teljesen más csatornán keresztül, de a generált weboldalaik forgalmát értékesítik, s az abból származó bevételt eszükbe ágában sincs megosztani a humánerőforrással!

A mókuskerékjáték 

A hit

Tetten érhető ezeknél a rendszereknél, az a bizonyos másik csatorna is, annál a jelenségnél, amikor a felhasználó bárány teljesítve ügye a maga kis mókuskerék feladatát, rákattint mondjuk a Complete gombra, hogy megnézze azt a reklámoldalt amiről hihetetlen naivitással azt reméli pénzt fog neki termelni.

A realitás

Valójában háromszor vagy akár négyszer is rá kell kattintania erre a gombra, mert érdekes módon mindig valamilyen másik weboldal jön elő, valami olyan, ami után nem ígérnek semmilyen pénzt… Nos pontosan ezek az oldalak, amelyek különböző cégekhez tartozó forgalomalapú bevételt jelentnek a SCAM – ÁTVERŐS – CSALÓ weboldalak, s természetesen teljesen névtelen, ismeretlen üzemeltetőik részére!

Hamis ígéretek

Különböző feltételeket szabnak meg az elért bevételek kiutalására (például feltétel, hogy másokat is meg kell hívj, a remek szolgáltatásukbailletve különböző kifizetési limiteket határoznak meg, amit

  • ha a bárány elér, akkor valami automata kamuszöveggel kizárják a programból (mondván csalt, ami vicces egy duma, pont egy csaló weboldal nyelvjárásaként)
  • esetleg mindent megtesznek azért, hogy a bárány ne tudja elérni a kifizetési limitet (ez az utóbbi az elterjedtebb variáció), azaz amikor a kifizetési összeg  közelében jár a bárány, elmésen beiktatnak valamit, ami a továbbjutását már ellehetetleníti, de mégis az eszetlenjét próbálkozásra készteti, ami a scam – átverős – csaló weboldalnak, további forgalmat képez!

Clicknox féle egyedi átverős mókuskerék megoldás

A Clicknox például ezt az ügyes, fotón látható mókuskereket alkalmazza, főként azoknál a felhasználóknál, akik az ígért kifizetési küszöb, legalább 80%-át már megközelítették. Annak érdekében tehát, hogy késleltessék a lebukást, és minél több hónapig tudják üzemeltetni ugyanazon a doménen a scam – átverős játékukat, beiktatnak egy olyan megoldást, ami további (persze értelmetlen) próbálkozásra készteti az alanyokat. A fenti képen a Clicknox egyik trükkje, hiszen a Past the code rész az, ami miatt teljesíthetetlen.

Ezeknek a csalásoknak a beindításához a legjobb motor a már hivatkozott, teljes mértékben improduktív, pénzsóvár, naiv embereknek a mögöttes pszichéje, akik tényleg képesek elhinni azt, hogy gyakorlatilag a semmiért pénzt fognak kapni!

A bárányok saját maguknak hazudnak

s ezt annyira elhiszik, hogy hamis próféciát terjesztenek!

S ezt annyira elhiszik, hogy az édes álmot meg is előlegezik, akként, hogy a referáló linkjüket úgy osztogatják, hazudva saját maguknak, és a közösségnek, mintha már a kifizetések élményét, tényszerűen átélték volna! Erre egy tipikus példa (22 éve a Spedia környékén ugyanez volt), hogy Gimp-el vagy Photoshop-al készített kamu kifizetési igazolást is a posztok mögé helyeznek.

A bevételi források reális ösvénye

Cikkem elején a második pontban ígéretet tettem, hogy a bevételszerzésnek a reális ösvényét is megmutatom. Természetesen itt erről részletesebben már nem írok, hanem egy korábbi cikkemre hivatkoznék, amelyben megmutattam, hogy az affiliate, amennyiben igényes és hasznos a mögötte lévő tartalomszolgáltatás.

Ez hosszú évek munkájával, és sok – sok online marketing ismeret felcsipegetésével, megteremtheti a reális bevételek szerzésének alapjait, amire viszont már tényleg megéri az időt áldozni.

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Szólj hozzá!