Videó szöveggé alakítása

Videó szöveggé alakítása, a mesterséges intelligencia hasznos hozadéka is tud lenni, jó SEO stratégiai alapozó

A 🎞️ videó szöveggé alakítása sok mindenre hasznos lehet.

Az egyik a 🔗 mesterséges intelligencia, ami kell hozzá,

a másik pedig a 🔗 keresőoptimalizálás ahol eredményt gyakorolhat.

A hang konvertálása szöveggé egy olyan folyamat ahol az MI megkerülhetetlen. A hangfelismerés ugyan régebben is működött, de az teljesen kezdetleges volt és a mesterséges intelligenciához köze sem volt. Jelen cikkemben röviden azt ✍️ írom le, miért gondolom, hogy hasznos tud lenni a 🔗 SEO számára a videó szöveggé alakítása. Mutatok pár példát arra, hogy a hanganyag szöveggé alakítása online, jelenleg most milyen stádiumban is jár.

✅ Videó hang szöveggé alakítása miért is jó a SEO számára❓

A világban nem véletlenül terjedt el a VLOGGER kultusz. Már kicsivel több mint tíz esztendővel ezelőtt értekeztem arról,

hogy a Google vállalatnak van az a bizonyos „Push YouTube into TV” víziója.

Ennek okát részben az okostelevíziók előgondolata miatt láttam. Részben pedig arra gondoltam, hogy az emberek idegrendszere, pontosan a reklámok miatt fog a teljes mértékben élvezhetetlen, ingyenes hagyományos TV világából elmenekülni az alternatíva felé. Érdekes módon azóta a marketing szakma is jegyzi, aktív reklámkerülők címkézésével. Csupán megjegyzem, hogy ennek a folyamatnak köszönhetően a „nemzetállamok” még jobban beékelődtek a piacgazdaság alá. De ezt most nem fejtem ki, hisz külön 📘könyv lehetne.

A videók fogyasztását drasztikus mértékben az a folyamat is megnövelte, hogy mintha az emberi agyak átalakulóban lennének.

Egyre kevesebben olvasnak, és a felcseperedő generációkban egyre több figyelemzavarral küzdő egyed figyelhető meg. Ennek egyébként egyik oka pont a túlzott videófogyasztásban van. De itt pont nem hosszabb, valamilyen témát kifejtő, podcast jellegű műsorokra gondolok.

Inkább azokra az egyre rövidebb 10203040 másodperces állandóan pörgő tartalmakra, amelyeket az utóbbi időben leginkább a TikTok kezdett sugározni, s amely jelenséget más videómegosztók is átvettek SHORTS formájában. Az emberi agynak nem tesz jót a feléje áramló állandó információtömeg, még akkor sem, ha lazítónak tűnő trash content-ekről van szó. Az emberi agy nem erre van kalibrálva, végül az eredmény pedig az akut figyelemzavar lesz, mely az oktatásban is kifejti negatív hatásait.

👏 Az értékes videótartalmak, amelyeknek hosszabb kifejtős mondanivalójuk van, ergo ismertet terjesztenek, azok nagyon is jók❗

A VLOGGER kultusz kialakult, mert a társadalom nem olvas. Lehet nem olvas, de keresni keres, ráadásul a billentyűzetet használva, s itt jön képbe, hogy a videó  szöveggé alakítása miért jó a SEO számára 👇

Szerintem nagyon sokáig megmarad az a jelenség, hogy ⌨️ billentyűzet használatával keresünk. Egészen egyszerűen ennek pszichológiai okai vannak. Mindenki hülyének érzi magát, ha egy okostelefonhoz kell beszélni 😂

Bár a YouTube a videók optimalizálása területén rengeteget fejlődött. Összességében elmondhatjuk egy VLOGGER azért SEO hátrányban van. Azaz volt, s igen erről szól a videó szöveggé alakítása cikkem❗ Ugyanis a videókészítők azok akik részben kicsit lusták blog cikket írni, másrészt viszont nem tartják megtérülőnek, ha egyszer a tömeg úgysem olvas. Most a mesterséges intelligencia segítségével szinte erőforrás-ráfordítás nélkül remek blog cikkeket tudnak készíteni, párhuzamosan saját videóanyagaik mellé.

✔️ Értelemszerűen ennek köszönhetően a közvetlenül Google-ből vagy akár az én kedvencemből 🔗Presearch-ből érkező találatokat még inkább kihasználhatják a videó szöveggé alakítása hatására. 😊

🤔 Ha videó szöveggé alakítása opciókat keresel, milyen most a 🔊 hangot szöveggé alakító program arzenál❓

ℹ️ Nyilván a teljesség igénye nélkül csak pár darabot mutatok. ⬇️

Azt a fejlett technológiát, amely a mesterséges intelligencia algoritmusával együtt bármely videóból átvett beszélt tartalom írott szöveggé konvertálására szolgál, videotext ai eszközöknek nevezik. Könnyedén kinyerhetsz szövegeket a különböző interjúkból, webináriumok anyagaiból és egyéb videókból, és elmentheted későbbi használatra

📣 vagy ahogy a ☝️fentiekben említettem kiaknázhatod a SEO előnyöket. 😉

Ezek a videó-szöveg mesterséges intelligencia programok számos kulcsfontosságú funkcióval rendelkeznek. Például a hivatkozásra kerülő AI-eszközök támogatják az automatikus formázást és írásjeleket is. Alapvetően ingyenes programok DE egyáltalán nem fenékig tejfel az élet, mert rengeteg korlátozás van bennük. Ezzel kapcsolatban tenni is fogok egy megjegyzést annál a résznél amikor arról fogok írni, miképpen látom ebben a témában én a jövőt.

A példáimban hivatkozott videó szöveggé alakítása szolgáltatásokat úgy éred el, ha a társított képernyőképekre 🖱️kattintasz.

Notta.ai

A Notta.ai a legjobb platform a videók szöveggé konvertálására. Ezenkívül minden típusú fájlformátummal kompatibilis. A videók feltöltési lehetőségének tényleg széles a skálája.

Videó szöveggé alakítása a notta.ai segítségével.

Előnyök:
  • Rengeteg nyelvi opció van benne.
  • A platform működése gyors.
  • Úgy tapasztaltam, hogy a videó szöveggé konvertálási folyamat egész precíz.
Hátránya:
  • A felkonferálásom alapján talán nem meglepő ha most azzal szomorítalak el, hogy a Notta.ai ingyenes verziója korlátozott funkciókkal rendelkezik a fizetős verzióhoz képest.

Go Transcribe

Biztonságos platform, felhasználóbarát felület. Szerintem az árazása szolid.

Videó szöveggé alakítása a gotranscribe megoldásával.

Előnyök:
  • Az élményeket valósidőben nyújtja.
  • Adatvédelemre talán jobban összpontosít.
  • A szolgáltatás fizetős része inkább pénztárcabarát, de minden relatív.
Hátránya:
  • Pont a legjobb és leghasznosabb szerkesztőfunkciók lettek a fizetős opció alá betolva.

Maestra.ai

A videók szöveggé alakításához ez is jó választás lehet. Könnyű áttekinthető felülettel rendelkezik. Ezenkívül számos nyelvet támogat, s remek testreszabás opciókkal rendelkezik.

A videó szöveggé alakítása megoldható a maestra.ai szolgáltatásával is, bár szemtelenül drága.

Előnyök:
  • A felhasználó könnyedén konvertálhatja a videót több nyelvű szöveggé.
  • Testreszabható formátum opcióval is rendelkezik.
  • A beszélő felismerésére is jó, hangminta alapján.
Hátránya:
  • A fizetős opciókban szereplő árak nagyon magasak és szerintem irreálisak is.

Happy Scribe

A Happy Scribe szintén egy remek eszköz ami a videókat szöveggé tudja alakítani. Érdekessége, hogy a szavakat akár egy élő videóból (Live Video) is képes szöveggé konvertálni.

A videóid különböző nyelvekre fordítanád át? Szerintem a Happy Scribe egy működő opció lehet, ha videó szöveggé alakítása a funkció amit keresel.

Előnyök:
  • Kiváló fordítási megoldásokkal rendelkezik a videók különböző nyelvekre történő áttételéhez.
  • Speciális beszédfelismerési lehetőséggel rendelkezik a videók automatikus szöveggé alakításához.
  • Támogatja a kollaboráns tevékenységeket, így több felhasználó is frappánsan összedolgozhat.
Hátránya:
  • Az ingyenes verzió használata során a felhasználó különféle típusú korlátozásokkal szembesül. Nem lepődtél meg, hogy ezt írtam ügye? Tudom, tudom, mondjak valami újat is, de ha egyszer ez a tényállás❓

Flixier

A nem tiszta és zavaros háttérzajjal rendelkező videók feldolgozására is jól jöhet amikor a videó hang szöveggé alakítása a lényeg.

A Flixier intuitív videószerkesztő funkcióval is rendelkezik. Nagy segítség ha a videó szöveggé alakítása a téma. Csak hát a fizetős opciók sokkal jobb minőséget nyújtanak.

Előnyök:
  • A Flixierrel valós időben folytathatnak a felhasználók kollaboráns tevékenységet.
  • Nagyon kényelmes felülettel rendelkezik.
  • A Flixier képes intuitív videószerkesztő funkcióval javítani a folyamatokat.
Hátránya:
  • Összehasonlítva a fizetős verziót az ingyenes verzióval, hát hogy is mondjam csak, köszönőviszonyban sincs egymással.

Speechtext.ai

Ha olyan eszközt keresel, amely a videót szöveges formává alakítja, de nem kívánsz túl nagy erőfeszítést a megoldásba ölni, akkor a Speechtext.ai a tökéletes eszköz számodra. Ezzel az eszközzel bármilyen videóból hangot vonhatsz ki, majd szöveg formájában a közönséged elé tárhatod.

Szerintem a lehető legegyszerűbb eljárás ha videó szöveggé alakítása a funkció amit keresel. A speechtext.ai ingyenes verziója ugyan vízjelet alkalmaz, de ez nem nagy probléma.

Előnyök:
  • A videók szöveggé konvertálása pontos és hatékony lesz.
  • A videók szöveggé történő gyors átírásához rengeteg segítség áll rendelkezésre.
  • Igazán könnyedén szöveget varázsolhatunk a népszerű videóplatformok tartalmaiból.
Hátránya:
  • Az ingyenes verzió vízjelet alkalmaz, de én úgy gondolom ha tényleg csupán szöveget szeretnénk kinyerni egy videóból, ez nem eget rengetően nagy hátrány.

Veed.io

Végül, de nem utolsósorban, a VEED.IO segítségével precízen kivonhatod a szöveget a videóból. Az eszköz csodálatos ténye, hogy a felhasználók korlátozások nélkül érhetik el szolgáltatásait különböző platformokon keresztül. Itt a csodálatos tények alatt annak kényelmét értem amikor mondjuk egy videó hanganyagát szeretnéd más nyelvre átváltoztatni.

Viszonylag egyszerűen ki tudsz nyerni szöveget a videóból. Szóval hasznos ha a videó szöveggé átalakítása a célod.

Előnyök:
  • Az automatizált átírással időt és energiát takaríthatsz meg.
  • Szerintem a kezdők is remekül el lehetnek ezzel a platformmal, mert nem igényel professzionális ismereteket.
  • Könnyen használható szerkesztőfunkció jellemzi.
Hátránya:
  • Ha videókat szeretnél létrehozni, nem olyan egyszerű a folyamat az ingyenes verzióban, mint a fizetős opció során. Arról már nem is beszélve, hogy kis mocsok. Ugyanis a szöveget a videóból csak és kizárólag úgy tudod kinyerni, hogy a subtitle opción keresztül. El is végzi akár magyar nyelvre is, de amikor le szeretnéd tölteni pl. .TXT fájlformátumban, ja akkor már fizess elő. De ugyanakkor azért hozzáteszem, hogy a teljes subtitle-t megjeleníti, tehát igazából Ctrl+c és Ctrl+v eljárással letöltés nélkül is ingyen megszerezhető, szóval hisztire nincs ok.

🧐Témám vonatkozásában a technológia fejlődése vajon milyen jövő irányába mutat❓

Nem szeretnék vészmadarat játszani. De azért tényállásként leszögezhető a fenti pár felhozatalból, amely nyilván azért mintavételezésre már csak a mennyisége alapján sem alkalmas, hogy a fizetős opciók felé halad a téma❗

📢 S itt a mesterséges intelligencia hatásaiban azért én látok analógiát mindazzal, amit például az MI a 🔗 kripto szektorra is kifejt.

A digitális pénzügyek területén azért az látható, hogy a nagyobb alapkezelő cégek igencsak kihasználják az árfolyamnyereség során a mesterséges intelligencia nyújtotta előnyöket. Itt ugyanakkor egy verseny van a cégek között, és egyáltalán nem az a folyamat bontakozik ki, amelyben a mesterséges intelligencia előnyei demokratizálódnának. Kimondottan pénzügyi területen a mesterséges intelligencia pozitívumai épp az az, hogy azokba a kezekbe koncentrálódnak, amelyek mögött nagyobb tőke áll, akik fejlettebb MI technológiai hátteret engedhetnek meg maguknak.

De hogy a témámnál maradjak, a sajnálatos analógia az, hogy az online tartalmak készítése során is azért azok lesznek előnyben, akik bele tudnak nyúlni mélyebben a zsebükbe a professzionálisabb videó szöveggé alakítása érdekében.

💭 A jövő számára, így az online tartalmak tekintetében milyen igazi kihívást látok❓

Nos, a világuralmi dominanciára tört Google-ről sok minden elmondható, de azért az a pozitív ismérve nem vonható el tőle, hogy ha a demokratizálás folyamatait nézzük, akkor még mindig ez a BigTech cég támogatja ezt a vonalat a legjobban. Most az egy dolog, hogy Presearch-ben ahogy írtam is, több fantáziát látok és adatvédelmi garanciákat, de az a cég nem tartozik a BigTech kategóriába.

📌 A kihívást pont a plagizálás felszámolásában látom, amit a videó szöveggé alakítása eredményezhet❗

A szöveges tartalmak hagyományos kiértékelése remek

Ha a Google hagyományos működését nézzük, akkor az elkészített szöveges tartalmaknál remekül megoldotta a kényelmes plagizálás alkalmazásának értelmetlenségét.

✅ Gondolok itt arra, amikor KOPI PÁSZTE lenyúlunk egy tartalmat.

Itt a keresőóriás egészen egyszerűen az adatbázisában lévő időrendiséget vette alapul. Azaz annak a szöveges tartalomnak biztosított csak pillanatnyi tárképet (Google Cache), két ugyanazon verzió közül, amely időben előbb készült. Teljesen logikus, hiszen ez ékes bizonyítéka annak, hogy vajon akkor a két fél közül a tényleges szellemi apportálás mögött melyik fél is áll.

Amikor a videó szöveggé alakítása mint opció előjön, akkor szembesülhet az erőforráskezelés problémakörével az említett plagizálás felszámolása témájában 👇

Én ugyan nem vagyok VLOGGER, de azért azt átlátom, hogy ez a munka – ha csak nem trash content –  odafigyelést, törődést és rendkívül sok ötletet, időráfordítást igényel. Leszögezem és ismét csak a demokratizálás kifejezést hozom elő amikor azt mondom igenis a YouTube ebben élen jár.

S tényleg ha az elkészült tartalmakért járó juttatást nézzük, még mindig valami ahhoz a nagy büdös semmihez képest, amit mondjuk Mark Zuckerberg, 🔗Facebook 📘nevű fellegvára nyújt. Hiszen annak üzenete egy, köszi, hogy létezel és pénzt termelsz nekem, kicsi rabszolgám.

Ettől függetlenül azért sajnálom azokat a fiatalokat akik gigantikus munkaórákat beleölnek a tartalmakért, gyakorlatilag fillérekért. S azoknak a tartalmait lenyúlni, átírni a videó szöveggé alakítása során, akik az eredeti, amúgyis fillérekért dolgoztatott ötletgazdák, hát nem egy etikus dolog.


👋 De igazából a zárógondolatom lényege az, hogy az optimális erőforráskezelés kérdése, ha ezt a potenciális plagizálás problémát majd felkívánják oldani, amit ez a videó szöveggé alakítása produkálhat, hosszabb távon érdekes kihívás lehet. Mert az egy dolog, hogy a mesterséges intelligencia egész jó hatásfokkal már az audio anyagban lévő tényleges szöveget felismeri, de azért videóanyagok feldolgozása jóval erőforrás igényesebb mint amikor sima, hagyományos szövegről van szó.

Google AdWords alternatíva, ahol a hirdetéseidért kriptovalutával tudsz fizetni!

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Szólj hozzá!