Curve kártyával tranzakció elutasítva

💁🏻 Sikertelen tranzakció az online vásárlás során, a Curve kártyával a tranzakció elutasítva❗

💭 Mi a teendő, ha a Curve kártyával a tranzakció elutasítva állapotba kerül a kereskedő által❓

Blogom egész tartalmára jellemző, hogy az ihletet a megélt események generálják. Nem történt másképp ezúttal sem. Az egyik telefontársaságnál, lényegtelen melyiknél, a szokott módon az előfizetési díjat a Curve kártyával kívántam befizetni.  Jelen esetben az is érdektelen, hogy melyik másik bankkártyám volt a Curve mögött.

ℹ️ Sokan talán nem tudják, azoknak mondom, hogy a 🔗 Curve bankkártya csupán egy technikai jellegű kártya. Nem tartozik hozzá semmilyen folyószámla, ✅ egészen egyszerűen arra való, hogy segítségével egy kártyán kezeljünk akár több bankkártyát is.

😕 Mit tegyél tehát, ha Curve kártyával a tranzakció elutasítva, ugyanakkor a bankszámládról a pénz mégis eltűnik❓

Alapvetően ez egy automatikus folyamat. Minden bank, vagy online pénzkezelő cég, az előírásoknak megfelelően X nap letelte után, amennyiben a kereskedő az ellenszámlát nem küldi, az összeget visszatéríti a bankkártya használójának.

Sokszor azonban ezeknek a napoknak a száma nagyon kellemetlen tud lenni 😢

👏 Az én példámban a drága telefontársaság elég nagy arccal közölte velem, márpedig ha nem lesz befizetve a számla, akkor ez és ez lesz.

Pedig a hiba náluk volt! Így jelen írásomban ezt tárom fel. Szóval a kereskedő számlabefizetésekre fenntartott weboldalán, mint bankkártyás fizetési metodika kívántam befizetni a számlám.

Az eredmény az lett, hogy a weboldal közölte velem a „Tranzakció elutasítva”!

Az összeg ugyanakkor a Curve applikációbancompleted”, tehát teljesített státuszba került, s a mögöttes bankkártyához tartozó online pénzkezelő cég bankkártyáján szintén, mint érvényes tranzakció szerepelt.

De mivel jöttek az SMS-ek, elmaradt számlabefizetés, behajtási osztály így meg úgy,

értelemszerűen nem óhajtottam megvárni azt a pillanatot, amíg a folyamat automatikusan rendbe tette volna magát, akként, hogy visszaszármaztatódik az összeg hozzám.

✅ Megoldás ha Curve kártyával a tranzakció elutasítva, s pár napon belül sem rendeződik a helyzet, a Curve kényelmes, webfelületen is elérhető Ügyfélszolgálati Pontja!

💡 Érdemes tehát az említett 🔗 Curve Ügyfélszolgálati Pont oldalukat felkeresned. Angol nyelvtudásra persze szükséged lesz, de úgy gondolom, ha már anno elkezdtél érdeklődni a FinTech cégek termékei iránt, akkor ez egyáltalán nem jelenthet gondot Neked.

Pár egyszerű lépésben leírom, hogy mi a teendőd:

  1. Megadod az Email címed.
  2. Természetesen a megkeresésednek valamilyen tárgyat is adsz. Bár, amint láthatod a cikkem témáját érintő tranzakció elutasítva helyzet, mint ötlet náluk elő is jön, amikor példaként megemlítik a „subject” rész alatt, a „Transaction Declines” szöveget.
  3. A „Topic” legördülő menü segítségével megtudod határozni, hogy a Te problémád amiben segítséget szeretnél kérni a Curve-től, az fogalmilag melyik opcióval is a legrelevánsabb.

🔎 Látható, hogy nagyon sok téma van, hiszen az Élet sok mindent hozhat. Írásom központi eleme viszont, ahogy említettem a tranzakció elutasítva, így az alábbi képernyőfelvételnek megfelelően célszerű eljárni. ⬇️

Ha Curve kártyával a tranzakció elutasítva, akkor így tudsz segítséget kérni a Curve ügyfélszolgálatától.

Ha a tranzakció elutasítva a Te esetedben is webáruházszerű, tehát online vásárlásról van szó, akkor érdemes szintén az alábbi képnek megfelelően tovább finomítani. ⬇️

Célravezető behatárolni, hogy a tranzakció elutasítva állapot, milyen fizetési metodika során lépett fel. Láthatod itt van minden! A „Contactless transaction” például kifejezetten bolti, vagy futárnál történő vásárlásokkal, s azon belül is az érintéses fizetések problémájával releváns.

✔️ Személyes sztorimat illetően, amivel kapcsolatban segítséget adok, a releváns értelemszerűen az „Online transaction”, ez ugyanis minden webáruház, avagy online felületen történő fizetést magába foglal.

📣 Nagyon ajánlott a cikkben hivatkozott felületet használni a problémád közlendőjére. A Curve ugyanis rendszerint 24 órán belül felveszi veled a kapcsolatot az E-mail címedre kiküldött levél formájában.

Mi volt a Curve részemre küldött megoldása, azzal a problémával kapcsolatban amiről a cikkem szól❓

A lehető leggyorsabban kivizsgálták a helyzetet és megállapították, hogy a tranzakció érvényes volt, de kereskedői oldalról elutasítást szenvedett. Ennek „köszönhetően” a vásárlás összege átmeneti zárolásra került.

Most képzeld el, ez az átmeneti idő azért jó sok napot jelent❗

Jelezték, hogy megadják számomra az „authorisation code”-ot, azaz engedélyezési kódot, amit a kereskedőnek a tranzakciók között pontosan látnia kell.

Mivel a tranzakció a kereskedő nagyszájú állításától ellentétben sikeres volt:

  • így a kereskedő döntheti el, hogy véglegesen lefoglalja az összeget, és le is könyveli, azaz elismeri a befizetés tényállását,
  • vagy törli a tranzakciót, s ebben az esetben, abban a pillanatban az összeg visszaszármasztatódik hozzám.

Ha nem forint alapú bankkártyát használsz, akár egy ilyen esetben jól, meg rosszabbul is járhatsz!

Ami az én esetem illeti, nekem épp mákom volt. Ugyanis a telefontársaság önhibája miatt csak késedelmesen tudták lekönyvelni a nagyon is határidő előtti befizetésem. Viszont mivel EUR alapú fizetés volt, így a késedelmes könyvelés azt eredményezte, hogy ügye szeretett forintunk, drága fabatkánk, tovább romlott, így a könyvelésük után,

✅ még némi túlfizetéses nyilvántartást is kaptam 😎

Node, hogy a devizapiac épp hogy áll az lutri. Igaz ha HUF és bármilyen más fiat deviza viszonyát nézzük, lehet mégsem lutri 😅, de az elméleti kockázat benne van, akár járhattam volna rosszabbul is  😉

🙏 Őszintén remélem, ✍️ írásommal tudtam segíteni Neked a Curve kártya használata során felmerülő tranzakció elutasítva problémádban, ezzel most amit az Élet újfent elém dobott. 👋

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

6 hozzászólás

  1. Hasonló az eset! Vagy kétszer vásároltam vele. Végül ki írta hogy a tranzakció elutasítva. Ahogy az oldal leírja, ezt a müveletet végbe vittem, de semmi nem történt. Csak várok és várok. Végül mit tegyek?????

    1. Mindenképpen a Curve ügyfélszolgálatnak jelentkeznie kell rá. Én csak azt tudom mondani, az én esetemben így volt.

  2. Üdv!
    Nálam az OTP hitelkártya van alatta. Online vásárláskor kétszer elutasította, de az OTP app azt mutatja, hogy sikeres vásárlás. Shien app első vásárlásakor történt. Harmadszorra sikerült a vásárlás.
    Mi a teendő?

    Köszi, szia

    1. Szia József,

      Semmilyen teendőd nincs, hiszen Te magad írtad, hogy kétszer elutasította, mire harmadjára sikerült. Itt tehát nem három különböző ügyletről van szó, hanem ugyanarra koncentrálódott mindegyik, amelyikből csupán az egyik sikerült. A két sikertelen tranzakció nyomát egy ideig még láthatod, azt pontosan nem tudom, hogy az ezekhez tartozó összeget az OTP meddig zárolja, de tényállásszerű, hogy előbb utóbb a zárolásnak vége és az összeg feloldásra kerül, hiszen ugyanarra a tételre három kereskedői számla a rendszerben nem képződhet. Bár kellemetlen, de kisebb összegeknél azért túl lehet élni. Az összegek ideiglenes (bizonyos ideig tartó – akár 3 hét) zárolása mondjuk nagyobb tételeknél, például hotel foglalás lehet kellemetlenebb. Szóval nyugi az összeg vissza megy hozzád.

      A probléma akkor merülne fel ha a Curve rendszerében is PENDING-ről COMPLETED-re változna. Ez viszont itt kizárva, hiszen ahogy írtad a Curve 2x elutasítás jelzést küldött. Ebből kifolyólag az OTP-nél a végleges terhelés csak azon összeg vonatkozásában realizálódhat, amely a Curve rendszerében is sikeres tranzakcióként lett lekönyvelve.

  3. Kedves Inspirator,
    Olyan kérdésem lenne hogy a Curve hozzá van kötve a okos karkötőmhöz és ezzel fizetek szinte mindig.
    Szallást fizettem vele nagyobb összegben és nem fogadta el a terminál. (Elutasítva hiba:egyéb)
    A hozzá kapcsolt MasterCardal viszont tudtam utána fizetni.
    A bank applikacioban viszont meglepetésemre mindkét fizetés levonásra került.
    Az általad levezetett módon beküldtem egy ticketet bár e-mail nem jött róla.
    Bankom esetleg tud ebben segíteni vagy csak a Curve tudja ezt rendezni?
    Nem volt még ilyen gondom mennyi idő lehet amíg ez végig fut?
    Válaszod előre is köszönöm.

    1. Szia Szabolcs!

      A saját bankod ezt nem fogja tudni intézni, ugyanis az ezzel kapcsolatos fizetési metodikát értelemszerűen a Curve cégen keresztül végezted. A dupla terhelés miatt ne aggódj. Ugyanis csak a sikeres tranzakció fog befoglalt állapotúvá válni. Egy ideig valóban két tranzakciót látsz. Ugyanakkor értelemszerűen a kereskedő az elszámoló banknak, csak a sikeres tranzakcióról fogja tudni küldeni az úgynevezett ellenszámlát. A sikertelen tranzakció, amely egyéb hibakódra hivatkozással elutasításra került, előbb utóbb ki fog kerülni a lefoglalt összegekből és el fog tűnni a hitelkártyád terheléséről.
      Hogy pontosan ez hány napot vesz igénybe az a bankodtól függ, ugyanis ez mindig az adott pénzügyi intézmény belső szabályzatától függ,
      de értelemszerűen örökké nem tart.

      Nagyobb összegek fizetésénél kellemetlen tud lenni. Ezt meggyorsítani csak úgy lehet, hogy a saját bankod megmondja Neked milyen adatra van szükség ahhoz és a kereskedő részéről milyen lépésre, hogy azonnal el tűnjön a duplikált terhelés. 30 napnál nem szokott több lenni, a legtöbb bank, pénzkezelő cég 8-15 napot tart fent erre a folyamatra.

      ✅ Ha megfigyeled a bankodnál minden hitelkártya vagy egyéb debit kártyás költések először függő állapotba kerülnek. Csak azután véglegesítődnek, hogy a kereskedő küldi az ellenszámlát. Például „Megbízások, Zárolások és Fizetési kérelmek” vagy egyéb megnevezés alatt találhatók a bank által ideiglenesen zárolt összegek, ez banktól függ.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük