A kriptodeviza világába menekül a gazdaság!

💭 A kriptodevizák világa miért lehet annyira érdekes az intézményi befektetőknek❓Kripto jövője❗

Kripto jövője és jelene kerül terítékre.

Szeretnék pár szót ejteni a 🔗 kripto jövője témában. Őszintén remélem elgondolkodtató lesz mindenki számára. 👇

kripto jövőjeOlyan alapdolgokba most itt a pénzügyi témámon belül, hogy mi is az a kriptodeviza, nem óhajtok belemenni!

✅ Röviden summázva a lényeg: 

Már nagyon régi időre visszavezethető annak tényállása, hogy rájöttek a FIAT pénznemek rendszere hosszabb távon nem lesz fenntartható. A jegybankok a pénznemek inflációját lesznek kénytelenek előidézni. S valamikor 2009-ben kezdte meg pályafutását a kriptodevizák világa, amely az idő előrehaladtával egyre népszerűbbé vált.

Egyre több online pénzkezelő platformon lehet venni és eladni a szóban forgó kriptodevizákat (pl. 🔗 Revolut egy ilyen platform).

Lehet-e látnok Thomas Fitzpatrick a kripto jövője kapcsán?

A CitiBank   ügyvezető igazgatója szerint:

  • Jelen korunk vezető kriptodevizája, ami alatt jelenleg a Bitcoin (BTC)értendő), 2021. decemberére már körülbelül 318 000 USD értéket fog képviselni.

Ez egy esztendő leforgása alatt jelentős változás lenne. Hiszen jelenleg a cikk írásának pillanatában a dinamikusan fejlődő Bitcoin, magyar forintban kifejezett értéke 5 517 562 HUF. 2021 decemberére a prognosztizálás  a 92 millió forint irányába mutat.

Általában ezek a bankári tetvek jól szokták előre látni a dolgokat! Elnézést, hogy esetlegesen nyomdafestéket nem tűrő stílusban hivatkoztam rájuk, no de úgy gondolom, hogy a devizahitelesek ügye után szabadon. Az EBRD szerződésből sokat tanulhattunk.

Leginkább azt, hogy a FIAT pénznemek árfolyamváltozásainak világát, a pénzügyi intézmények milyen professzionálisan, mérnöki precizitással látják át.

Rendkívül jó látnokok voltak akkor is, amikor még 2008-ban tudták előre pontosan, hogy mondjuk a CHF (svájci frank) forintban kifejezett értéke 2016-ban hol lesz.

Érdekességként jegyzem meg, hogy 🔗 Raoul Pal is hasonlóan vélekedik a Bitcoin árfolyamának alakulása témájában. Ez az úriember az a híres nevezetesség, aki megjósolta a 2008-as világválságot. Most pedig a Bitcoin árára azt mondja, hogy a jövőben elérheti akár az 1 millió dollárt is.

Mi Thomas Fitzpatrick és Raoul Pal gondolkodásának közös pontja a kripto jövője vonatkozásában?

Az, hogy pontosan tudják a világban semmi nem történik véletlenül! Mese habbal, hogy van egy államérdekeket sértő (tehát állam által megregulázhatatlan) fizetőeszköz, aminek az égvilágon semmi köze a jegybankhoz. Valami oka van annak, hogy a kriptodevizák mégis az aranykorukat élik.

Ennek oka pedig az, hogy a jegybankokon belül is paradigmaváltás történt, és bizony a jegybankok is saját virtuális devizákat kívánnak létrehozni, s pontosan ezért nem óhajtják betiltatni a nem szabályozott kriptoeszközöket. Mondjuk ebből is látszik, hogy nem az államok diktálnak, hanem a pénzhatalmi elit a jegybank, amelynek vezérközpontja tulajdonképpen az USA-ban lévő 🔗 FED.

Az USD és az arany egykori viszonyából érthetjük meg a kriptodevizák jövőjét!

De talán nem is annyira a kripto jövője, hanem inkább a beindulásuk folyamata válik érthetővé. A Bitcoin árfolyam 20102011-es esztendejének exponenciális megmozdulása ugyanis kísértetiesen hasonlít az 1970-es esztendő arany piacára.

Az arany legalább 50 esztendeig 20 – 35 dollár között mozgott, s az arany árában óriási emelkedés igazából akkor következett be, amikor 1971-ben az akkori US President, Richard Nixon (USA történelmének 37. elnöke) leválasztotta az aranyat a FIAT pénzekről.

📣 Erre a lépésre azért volt szükség, mert már 1970-ben látták pontosan, a FIAT pénznemek rendszere nem lesz fenntartható!

Az arany leválasztása a FIAT pénzekről, a jelenlegi Covid-19 járvány, valamint ez megspékelve a központi jegybankok nagyon agresszív mennyiségi enyhítésével, hihetetlen mértékű áremelkedést fog eredményezni.

Többek között látható az is, hogy igazából az USD mögött jelenleg már a PR-on és olajhatalom tényállásán túlmenően, az égvilágon semmi nincs! Nem is csoda, ha ezen ismeretek és információk birtokában a jelentősebb gazdasági szereplők igyekeznek pénzüket kriptodevizába helyezni.

Milyen gyakorlati jelekből mérhető le, hogy a kriptodeviza a jövő?!

  • Érdekes módon, de az IBM is igen nagy fantáziát lát benne, annyira, hogy speciális szakértelemmel bányássza is a Bitcoin-t, nem kicsit, hanem nagyon!
  • Furcsa mód, a közismert online pénzkezelő cég a PayPal is arra a döntésre jutott, hogy bizony bevezeti a szolgáltatásai közé a kriptopénz támogatást.
  • Azért a jó öreg 🔗 Warren Buffett bácsi is bevásárolt szépen magának kriptodevizából. Jobban kezdett érdeklődni a kriptodevizák iránt, mint egyes tőzsdei instrumentumok irányába. Noha megjegyzem az Ő döntései a földi halandók számára annyira nem követendőek, hiszen más büdzséből dolgozik, de azért döntése mindenképpen érdekes.
  •  A tőzsdén jegyzett vállalatok körében egyre népszerűbb eszköz ez a Bitcoin. Különböző tőzsdei vállalatok összesen már kb. olyan 600 ezer Bitcoin-t birtokolnak, ami a Bitcoin piacának már 23% -át teszi ki (6,9 milliárd USD)
  • A világ legnagyobb befektetési alapjának egyik kezelője(BlackRock), igazából úgy tűnik csatlakozik a jelen cikkemben hivatkozott két úriember véleményéhez, mert azt mondja a Bitcoin átveheti az arany helyét.
  • Nem utolsó gyakorlati színtér maga a Google sem, ügye a mi barátunk. Hiszen a Google keresőbe beírjuk, hogy Bitcoin, érdekes módon a részvényekhez, vagy egyéb FIAT pénznemekhez hasonló, igen megtisztelő kijelzést kapott. Látszik a Gugli a fő kriptodevizát tűntette ki egyelőre ezzel a figyelemmel, bár megjegyzendő, hogy már a Litecoin is az érdeklődésének központja lett 😉 S itt jegyzem meg, hajdanában írtam egy cikket, amely a 🔗 Google Operátorok címet viseli és abban értekeztem az In operátorról. Ez itt most azért érdekes, mert úgy tűnik az In operátorok nagyon jól működnek már nemcsak a FIAT pénznemek közötti váltáskor, hanem a Bitcoin és a Litecoin is már a programjuk része. Gondolom a jövőben bővülni fog 😃

🤔 Vajon mi lesz a kisemberekkel❓

A kisemberek számára az ébredés Bitcoin vonalon álláspontom szerint, már elúszott hajó. A nem tehetős emberek ugyanis azt sem engedhetik meg maguknak, hogy akár csak 1 Bitcoin-t szerezzenek, hiszen értéke olyan magas. Ezzel kapcsolatban ugyanakkor én azt gondolom, hogy a kripto jövője szempontjából a kriptodevizák árfolyamának alakulása, igenis hatással vannak egymásra. A kriptodeviza mint új rendszer fogalmában érdemes hát, a lehető legszélesebb látókörrel a jövőt meglátni, s nem levetítve csupán egy kriptopénzre, ami a Bitcoin.

Újabban kibontakozóban vannak olyan kriptopénzek, mint például a Litecoin (LTC) vagy Ripple (XRP), amelyek szintén nagyon ígéretesnek tűnnek!

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

“A kriptodeviza világába menekül a gazdaság!” bejegyzéshez 1 hozzászólás

  1. Rég írtam már ezt a cikket, 2020. Jó volt visszaolvasni. Sokszor csinálok ilyet. Nem azért, mert a saját nézeteimet szeretem olvasgatni, hanem úgy gondolom, ha írunk egy cikket, érdemes néha rá visszatekinteni, mert a technika például a formázások területén is sokat fejlődhet. Küllemében szoktam tehát változtatni a cikkeket, jóllehet a szerepeltetett tényadatokban és a mondanivalóm lényegén soha!

    A cikkben leírtam, hogy a jegybankok is kívánnak majd kriptodevizákat bevezetni. Sajnos mostanra, az idő előrehaladtával ennek a forgatókönyve is kezd teljes mértékben számomra ki kristályosodni :

    📣 Ajánlom hát figyelmedbe és nagyon alapos, precíz, értőolvasást kérve Tőled a 🔗 CBDC bevezetése vs BLOKKLÁNC című publikációmat❗

    Válasz

Szólj hozzá!