WordPress blog készítés
WordPress blog készítés avagy oldalak, képek rendezése mappákba a WordPress admin felületén
WordPress blog készítés relevanciájában számtalan ötlettel lehetne szolgálni. Legjobb azonban már rögtön az elején kis gondot fordítanunk a WordPress admin felületére, a CMS által biztosított munkafelületünkre.
A tartalomkezelő rendszerek egyik halála szokott lenni ugyanis, a fejetlenség, káosz, amely rengeteg időt és energiát emészt fel!
Természetesen a WordPress tartalomkezelő rendszer kiváló arra, hogy akár ipari mennyiségű tartalmakat is kreáljunk, számtalan posztból, oldalakból, vagy fotókból a blogunkon.
Egyszerű áttekinthetőség nélkül azonban csak vesződség az egész!
WordPress médiatár, oldalak és posztok mappái
Annak érdekében tehát, hogy már a kezdetek kezdetén a WordPress admin felületünkön rendet tudjunk tartani, kezeljük az adatokat már eleve mappákban.
Ehhez fogok ebben a cikkemben egy remekül működő Folders névre hallgató bővítményt ajánlani.
Folders plugin – WordPress blog készítés rendszerezetten!
Ez a bővítmény remek lehetőség arra, hogy WordPress oldalainkat, posztjainkat, fotóinkat egy nekünk tetsző mappában helyezzük el. Ezek a mappák természetesen csak az áttekinthetőséget fogják szolgálni, de kihatással nem lesznek a WordPress URL szerkezetére vagy azokra, amiket a WordPress világában kategóriáknak / címkéknek hívunk.
A plugin hivatalos weboldala:
https://wordpress.org/plugins/folders/
Az itt szereplő beállítások előnyeit kizárólag a WP admin felületén fogjuk élvezni 😉
A Folders bővítmény funkciói:
- Végtelen számú mappa létrehozásának lehetősége.
- WordPress médiatár mappák.
- WordPress oldalak mappák.
- WordPress posztok mappák.
- Húzd és ejtsd módszerrel való mappákba helyezés.
- Mappák importálási lehetősége a bővítmény által támogatott egyéb bővítményekből.
- Mappák tömeges létrehozása.
- Átnevezés, törlés, stb.
A Folders plugin beállításáról ejtsünk pár szót
A magyar nyelv hiánya nem okoz fejfájást 😀
Legjobb tudomásom szerint ez a bővítmény csak angol nyelven érhető el. Mivel azonban a blogunk külső megjelenésére semmilyen kihatással nem bír, hisz ahogy említettem csak a WordPress Admin felületén fejti ki roppant pozitív hatásait. Ezért a különböző nyelvi áttételek hiánya egyáltalán nem fájó.
Oldalak, bejegyzések, fotók WordPress mappába rendezése
Itt a beállítások oldalon az első három jelölő négyzet a legfontosabb. Ezek segítségével eldönthetjük, hogy a WordPress admin felületén hol van szükségünk a Folders plugin tudására. Ahogy a képen látható én rögtön az elsőről leszedtem a pipát, mert posztok esetén nekem semmi szükségem mappákba rendezésre.
Ugyanakkor a WordPress médiatár és WordPress oldalak kezelésénél természetesen már nagy igényem van a mappákba rendezésre, hiszen nagyon sok tartalomfejlesztést végzek, de gondolom más is így van ezzel.
Legfontosabb beállítások
A „Default folder:”, tehát alapértelmezett mappa rész után, láthatunk egy legördülő menüt. Szerintem itt az „Unassigned” rész egy nagyon jó opció, ezt érdemes alkalmazni. Ha ezt beállítjuk akkor például a WordPress médiatár, a WordPress bejegyzések rész, vagy a WordPress oldalak kezelője a listájában automatikusan csak azokat cikkeinket, fotóinkat, oldalainkat fogja mutatni, amelyet nem helyeztünk be valamilyen mappába. Az összes többit viszont ahogy a cikkem tetején lévő fotón is jól látható, a releváns mappára való kattintással el fogjuk tudni érni.
A beállítások másik füle, „Customize folder”, csupán a saját igényeinknek, ízlésünknek megfelelő színvilág alkalmazásának beállításában segít bennünket.
Összességében elmondhatjuk, hogy egy nagyon hasznos bővítmény, de sajnos az almappák létrehozásának funkcióját már az ingyenes változatában nem támogatja 🙁