WordPress időzítő
WordPress időzítő helyes használata
A WordPress időzítő, a WordPress blogok készítésére kiváló tartalomkezelő rendszer, már nagyon régi megoldása. Ez kényezteti a felhasználói közösségét a blog posztok időzítésének opciójával.
Miért jó a WordPress időzítő szolgáltatása?
Kényelmes dolog, hiszen a tartalomkészítők előre tudnak dolgozni, ami a szabadságolások miatt is roppant előnyös.
Google is szereti ha a tartalomfejlesztés sokáig nem marad ki, ezért a WordPress időzítő előnyös!
Az online marketing szempontjából is a lehető legütősebb időpontot tudjuk kiválasztani a posztok publikálására.
Döntsön a nézettségi statisztika, hogy milyen
időpontra célszerű a WordPress időzítő beállítása
A blogunk statisztikáit áttanulmányozván ugyanis teljes képet kaphatunk arról, hogy a napszaknak mely időszaka az, amikor a lehető legtöbben olvassák blogunkat. Érdemes tehát a posztjaink időzítését eme trendnek megfelelően alkalmazni.
A nyaralás szempontjából sem utolsó lehetőség!
A tartalomfejlesztőknek is kijár a nyaralás, ezért nagyon is üdvözítendő az a lehetőség, hogy tartalmakat előre eltudunk készíteni, amelyek a jövőben precízen meghatározott időpontokban publikálódnak.
WordPress időzítő beállítása
A poszt szerkesztői felülete mellett, a „Közzététel” dobozban a „Közzétéve:” rész után a „Szerkesztés” linkre kattintva tudjuk beállítani a nekünk megfelelő publikálási dátumot és időpontot, aszerint, ahogy a fenti képen láthatjuk. A WP esetén a cikkek szerkesztői felülete mellett ez a beállítási opció, annyira nyilvánvaló és szembetűnő, s már olyan régóta biztosítva van, hogy pusztán csak ezért, nem írtam volna meg a cikket.
Amiért viszont mégis megírom, annak oka van!
Sok jelzést kaptam, különböző cikkszerkesztőktől, akik arra panaszkodtak, hogy nem értik miért van az, hogy teljesen jól beállították az időzítést, de aztán a publikációs folyamat nem ment végbe. Vagy pedig teljesen más időpontban jelent meg a cikk, mint ahogyan beállították.
Egy 99 százalékos valószínűséget lefedő tipikus hiba
Sok dezinformáló pancser weboldalon – jobbára önjelölt SEO tanácsadók tartalmain – lehet olvasni olyan megoldásokat, hogy „Lekésett az időzítés üzenetet látsz az összes bejegyzés felületen? Megoldás egy plugin!” és még hasonló bugyuta variánsok jönnek elő.
Nos alapból ha a SEO biztonság témáját is szem előtt tartjuk, akkor ész nélkül minden problémát azért nem ajánlott egy WordPress bővítménnyel orvosolni!
WordPress helyes beállítása, hogy a WordPress időzítő jól működjön
Arról nem is beszélve, hogy a cikkem témáját érintő hiba megoldásához egyáltalán nincs szükség semmilyen bővítmény használatára. A legtöbb esetben ugyanis a lekésett időzítés vagy a várt és tervezett időpontokban nem megfelelően megjelenő posztok ludasa, a WordPress beállításokban keresendő.
Ez nem a WordPress hibája, hanem a felhasználók többsége amikor a WordPress tartalomkezelő rendszert feltelepíti, hajlamos megfeledkezni a publikációt végző hely, tehát a megfelelő város szerinti időzóna (UTC szerinti besorolás) beállításáról.
WordPress időzóna helyes beállítása, Magyarország vonatkozásában
Magyarország esetén nem árt tudni, hogy még az őskövületek országai közé tartozik, és a téli, nyári időszámítás eltörlését, igaz kötődvén az Európai Unió reguláihoz, nem támogatja. Az EP talán valamikor a 2021. esztendőben fogja végre támogatni az egyébként teljes mértékben hasztalan téli, nyári időszámítás eltörlését.
Addig viszont a WordPress beállítások esetén a megfelelő UTC besorolást kell alkalmazni!
Ezt a beállítást a WP admin felület beállítások / általános beállítások részénél találjuk meg, bár elég csak a menüben a beállítások lehetőségre kattintani, hiszen alapértelmezetten az általános beállítások rész lehetőségei jönnek elő.
A helyes beállítás itt Magyarországon az UTC+2 (CEST – Central European Summer Time azaz Közép-európai nyári idő) illetve külön a téli időszámítás esetére az UTC+1 (CET – Central European Time azaz Közép-európai idő).
Egy másik tipikus hiba, ami a posztok elmaradásáért felelős
Hajlamosak vagyunk elfelejtkezni róla, hogy miután a fentiekben taglalt, „Közzétéve:” résznél beállítottuk a publikáció dátumát és arra egy OK gombot nyomtunk, utána elfelejtjük az „Időzítés” gombot megnyomni 😉 Megjegyzem, a már időzített cikkeken, bármikor tudunk változtatni. Az időzítés dátumát is megváltoztathatjuk, s a cikk tartalmát is, csupán a „Frissítés” gombra kell kattintani.
Egy apró figyelmesség még a cikkem végére: a publikáció idejét a tipikus vasutas időben szoktuk megadni. Tehát ha délután 5 órakor szeretnéd, hogy a cikked publikálódjon akkor ne 5:00-t írj, hanem 17:00-t. Bár ez is ügye függ attól, hogy az általános beállításoknál az időformátum milyen módban van megadva. A tanácsot azért adtam, mert az alapértelmezett beállítás nem AM és PM szerinti.