WordPress kategória optimalizálás

WordPress használati útmutató a kategória optimalizálás témájában

Nem olyan közhelyekről kívánok írni, minthogy a kategória optimalizálás során, hogy adj címet (title) vagy leírást (description) egy kategóriának.

ℹ️ Inkább egy nagyon rövid cikket arról szeretnék ✍️ írni, hogy miként tudod optimalizálni a WordPress kategóriád úgy,

✅ hogy a gyermek kategória ne okozzon kényelmetlen irrelevanciát a szülő kategória számára. Hát ehhez szeretnék Neked most segítséget adni a kategória optimalizálás helyes receptjével😊

🤔 Miért érdemes alkalmazni amit a kategória optimalizálás során tanácsolok, miért ütős relevancia faktor ez❓

WordPress kategória optimalizálásAz ember első blikkre azt gondolná, hogy a gyermek kategória nem véletlenül tartozik a szülő kategóriához, tehát a relevancia faktoron ilyenkor nem is gondolkodik. Pedig kellene!

Egyszerű szituációs példa amivel rögtön megérted az általam írtak fontosságát 👇

 A wellness kategória például nagyon jó gyermek kategóriája tud lenni mondjuk egy utazás nevű szülő kategóriának. A kettő között valóban van illeszkedés, hiszen a wellness és spa az utazás világával is igen könnyen egybekapcsolható.

De nagyobb mennyiségű tartalmaknál, ha mondjuk sok wellness élményt publikálsz, akkor elég zavaró tud lenni, ha egyébként útikönyvekhez, desztináció leírásokhoz, esetleg szállás jellemzésekhez szokott utazás iránt érdeklődő irgalmatlan mennyiségű szaunaélményekről kap cikkajánlatokat.

Elég kényelmetlen ügye, s egyfajta negatív hatás a 🔗 SEO relevancia faktorra❗

Szóval mindez, hogy oldható meg úgy, hogy a gyermek kategória posztjai ne tűnjenek fel a szülő kategória posztjai között❓

Nyilván akad rá valamilyen WordPress bővítmény is, de biztonsági okok végett sokszor bővítményeket nem szeretek ajánlani.

💡A megoldás egy apró PHP kód lesz, amit az általad alkalmazott WordPress sablonnak (theme) a functions.php fájljába kell beillesztened az alábbiak szerint  :

function exclude_child_categories($query) {
   if ($query->is_category() && $query->is_main_query()) {
       $cat = $query->get_queried_object();
       $child_categories = get_term_children($cat->term_id, 'category');
       if (!empty($child_categories)) {
           $query->set('category__not_in', $child_categories);
       }
   }
}
add_action('pre_get_posts', 'exclude_child_categories');

A // PHP parancs tegyél egy megjegyzést a programsorba, hogy ne felejtkezz el róla mi célt szolgál. Ennél a script nyelvnél ez a megjegyzésekre szolgál, bármit írhatsz utána. Általános jellegű tanácsom, hogy a sablonon végzett műveleteid mindig tartsd észben.

✅ A functions.php fájlodról legyen egy másolatod❗

Ez azért nagyon fontos, mert a WordPress úgy naprakész ha friss, s ez igaz az alkalmazott sablonokra is. Amikor a fejlesztők egy frissítést küldenek az adott sablonra, akkor ismét csak a gyári functions.php -vel fogsz találkozni. De ha van korábbi munkáidról a tanácsomnak megfelelően másolatod, akkor nem lesz fejfájásod.  

Miért is jó mindez, azon túl, amit már leírtam

Azért is mert egy praktikus trükkje a baromi nagy adatbázissal rendelkező kategóriák felszeletelésére. Minden egyes kategória külön URL címen van, s nagyon hasznos gyűjtőfunkciót látnak el. Ha kisebb a kínálat, de inkább releváns, a keresőgépek sokkal jobban szeretik, hiszen a feldolgozással is gyorsabban végeznek. Arról meg már nem is beszélve, hogy a tartalmaidnak a böngészők részéről is nagyobb lesz az esélye az átkattintásokra.

👋 Most búcsút intek, de remélem hamarosan egy újabb 🔗 CMS témában találkozunk❗

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük