Hatékonyabb megjelenés, piacbővítési kísérletek!

Információim 7.0-beta-282 alapján nyújtom

Szerencsére béta-tesztelő vagyok, így a legfrissebb megoldásokat a Revolut applikáció vonatkozásában rögtön megkapom. Elsietni ezt a leírást viszont nem akartam, hiszen publikálás előtt jobb kiismerni a lehetőségeket, mi is a legújabb trend a közkedvelt utazó kártya világában. Kb. egy héttel ezelőtt (2020. május 14.) a béta verzióban már egy teljesen új külső fogadott. Olyan külső, amely ezen a képen is látható. Csupán a szenzitív jellegű tartalmakat távolítottam el róla, végtére is ez egy screenshot a mobilomról 🙂

Véleményt alkotnék arról amely változás számomra teljesen pozitív volt, s persze a későbbiekben kitérnék arra is ami nem tetszett.

Apróbb beavatkozásokat végeztek a logó kinézetén is – az utóbbi időben már jó párszor – most külön a jelzésében már az is szerepel ha esetleg hozzám hasonlóan valaki béta teszteléssel foglalkozik. Számomra pozitív, hogy figyelmet és erőforrást fordítottak egy külön a tesztelőknek szánt logóra. Természetesen ennek nem a funkcióban van a lényege, hanem egy gesztus, egy jelzésérték, hogy a tesztelői visszajelzéseket komolyan veszik és dédelgetik.

Sokkal áttekinthetőbbé vált a felület. A régi külseje alapján ugyanis rögtön a kezdőképernyő (vagy Kezdőlap, ahogy ők hívják) azzal fogadta az embert, hogy az összes widget szerepelt rajta (a biztosítási lehetőségektől kezdve a reptéri várókig, szóval minden). A jelenlegi verzió ezeket a widgeteket száműzte a főmenüből, s áthelyezte egy almenüpontra. Ez már csak  azért is jó ötlet, mert a widgetek jelentős része, olyan opciókat tartalmazott, amelyek a standard csomagban úgysem elérhetőek, s egy átlagfelhasználónak csak feleslegesen foglalta a helyet.

Az összes widgetet, amit amúgy testre is szabhatunk, jelenleg az applikáció alsó menüsorában a saját fotónkra kattintva érhetjük el.

Abban segítek, amit esetleg rögtön nem veszel észre!

Szerintem a legtöbb ember számára az egyik legfontosabb funkció, a saját tranzakcióinak áttekintése. Legyen az akár banki átutalás, kártyás vásárlás, stb. Eddig ez is a kezdőképernyőn jelent meg. Most annyi a változás, hogy a legutóbbi tranzakciót kiírja Neked, de a teljes listát „Az össze megjelenítése szövegre kattintva fogod  tudni elérni, ahol ugyanazzal a professzionális részletezéssel tartalmazzák az adatok a fogyasztói habitusod. Szerintem ennek az áthelyezése is jó ötlet volt. A befektetéseid, részvényekkel kapcsolatos portfóliód is sokkal áttekinthetőbb formában az  „RKezdőlapot aktiváló gomb mellett (legalsó sor) jobbra láthatod ezentúl.

Banki átutalás, számlák szétosztása

A jelenlegi arculat ezeket a műveleti lehetőségeket is sokkal jobban kiemeli. Ez rögtön a tőzsdei ügyletek ikonja mellett jobbra van. Nem mindegy, hogy egy platform a lehetőségeket milyen csomagolásban adja. Az egyetlen lehetőség, a kommunikáció az ügyfelekkel, maga az applikáció. Ennek a felületnek kell tehát nagyon jól kommunikálnia, s ahogyan azt ettől a FinTech cégtől már megszokhattuk, zseniálisan végzik. Nagyon jól kiemelték a Fizetés ütemezéslehetőséget, még a vaksik is rögtön megtalálhatják.

A piac lefedésére történő próbálkozások!

Egyre szélesebb körben vált már elérhetővé az applikáción keresztül az úgynevezett Junior számlanyitási lehetőség. Érthető ez a lépés eme startup vállalkozás részéről, hiszen a forradalmi újításait igyekszik megismertetni már a következő generációval. A Revolut Junior Számla ugyanis a 7. életévüket betöltőknek, de a 18. életévet még el nem érő (jogilag tehát: nem természetes cselekvőképes) személyeknek szól.

A Junior számla bevezetésének ROSSZ kommunikációja

Ezzel kapcsolatosan online marketing szempontból egy hibát követett el a cég, ugyanis a véleményvezérek, VLOG-erek számára előzetesen semmilyen kommunikációs csatornán nem tették megismerhetővé ezeknek a törekvéseknek a részleteit. A legtöbb véleményvezér vagy saját érdeklődéséből fakadóan, vagy pedig a cégtől megkaphatja akár a prémium, akár a metál csomagok valamelyikét (ha nem is örökre szólóan de bizonyos időre; amit itt megállapítok nem törvényszerű, de egy okos üzleti érzékkel megáldott észjárás diktálja).  A lényeg, hogy ők nem látják át a Revolut applikációt az átlagfelhasználó szemével, hiszen náluk minden opció és lehetőség megjelenik. Sok esetben tehát a követőik számára kommunikálnak egy érdekes szolgáltatást, s könnyen azt hihetik ők is, s ezáltal a rajongóik is, hogy ingyenes. Így történt ez számos YouTube ™ csatornán is, ahol az emberek nagy érdeklődéssel rácuppantak a Junior számla témájára, s miután elindították az applikációt szembesültek vele, hogy ja igen, létezik Junior számlanyitási lehetőség, de azt az applikáció, magasabb szintű csomagra való váltáshoz köti, ahol akár 5 gyermek számára is lehet Revolut kártyát rendelni.

Nincs semmi meglepő a Revolut törekvéseiben, hogy igyekszik olyan elemeket biztosítani, amelyek kecsegtetően, serkentően hatnak például a felhasználók magasabb szintű csomagokra való váltására (ne felejtsük el a Revolut online pénzkezelő cég is egy gazdasági tevékenységet folytató vállalkozás).

De amikor például az amerikai részvények piacát a kezdő befektetők elé tárták (partnerükön keresztül: Sapia Partner LLP) akkor a magasabb előfizetői csomagokra váltás serkentésére sokkal szofisztikáltabb csomagolást alkalmaztak. Ugyanis a hírcsatornákon keresztül épp azt vésték köztudatba, hogy a tőzsdei befektetések lehetősége immáron a standard csomaggal rendelkezőknek is elérhető (tehát marketing szempontból jól kommunikáltak, hiszen szeretjük az ingyenes lehetőségeket, erre amúgy a Google nevelt fel mindannyiunkat), de a Revolut célja azért mégis csak az volt, hogy saját magadtól rá gyere arra, hogy a Metal előfizetői csomaggal” ha már úgyis tőzsdézel sokkal jobban jársz, hiszen lehet a Metal előfizetés havonta mondjuk 4200 ft, de a tőzsdei részvények vétele és eladása ingyenes vele, ami meg minden egyes vétel és eladás esetén 368 forint terhelést jelentene. Azaz ha valaki a tőzsdei tevékenységet TDT (értsd: Technically Day Trader) módjára végzi, tehát adott értéknapon belül is sokszor ad el és vásárol, annak a Revolut akkori kommunikációja nagyon is beszédes és kecsegtető volt, mert koppant neki, hát ez nekem megéri!.

Ezzel szemben a Junior Számla beiktatásának marketing hadműveletét a fentiekben ismertetetten elrontották, hiszen a nem megfelelő kommunikáció – helyesbítek a zéró kommunikációnak köszönhetően – nagyon sok felhasználóból mentális csalódást váltott ki, amikor a hétköznapi buksijával azt tapasztalta, hogy : nesze semmi, fogd meg jól!

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a jövőben ezzel a Junior számlacsomagjukkal változtatni fognak valamit, mert amúgy a csomag koncepciója, miszerint érdekes, trendi applikáció útján vezessük rá gyermekünket a pénzmenedzselés helyes ösvényére, az nagyon is jó ötlet. Saját Revolut Junior-fiókjuk használatával a gyerekek tapasztalatokat szerezhetnek a pénz helyes használatáról, amely rendkívül hasznos lesz számukra, amikor anyagilag függetlenednek szüleiktől.

Nem véletlen, hogy a Revolut él annak a próbálkozásnak a lehetőségével, hogy a 7 – 18 éves korosztályt lefedjék, hiszen számukra ez a legjobb és legkézenfekvőbb piaci szegmens, ugyanis ez a generáció már az anyatejet is vélhetően valamilyen applikáción keresztül kapta 😀 Érdeklődve fogom nyomon követni a Junior Számla Revolut oldaláról történő további kommunikációs elemek sorsát.

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Szólj hozzá!