Újabb érdekes kurzus a Revolut tanulás keretében

📣Vértezd fel magad a pénzügyi átverések  ellen a Revolut Tanulás újabb kurzusával

A 🔗 Revolut számára fontos, hogy a pénzed és személyes dolgaid biztonságban legyenek, ez a  Revolut Tanulás egyik koncepciója, jó alap a pénzügyi átverések ellen❗

A Revo cégnél az a legfontosabb, hogy a pénzed biztonságban legyen. A Revolut csapata kőkeményen dolgozik azon, hogy megvédjen Téged, és kifinomult csalásmegelőzési rendszert építettek ki,

✅ amely többek között jelzi a magas kockázatú tranzakciókat és a gyanús tevékenységeket is.

Pénzügyi átverések ellen a Revolut Tanulás keretében. Új kurzus, gyorstalpaló!💡Képezd magad, gyorsan és egyszerűen a pénzügyi átverések ellen

A cikk írásának pillanatában lévő legújabb kurzusukkal párosítva mindenki felvértezheti magát azokkal a roppant informatív ismeretekkel, melyek ahhoz kellenek, hogy mindig egy lépéssel a rosszfiúk előtt lehessen járni.

👨‍🎓Hogyan kezdj hozzá, hogy elkerüld a pénzügyi SCAM leleményes variációit❓👩‍🎓

1) Ha már regisztrált Revolut felhasználó vagy, ellenőrizd, hogy az alkalmazás legújabb verziója van-e telepítve a mobilodra. Ez nagyon egyszerű, a Google Play Áruházban keress rá a Revolut app-ra, ahol a frissítés lehetőség csak akkor jelenik meg, ha nem a legfrissebb van a készülékeden.

2) Ha még nem vagy Revo felhasználó, de valós, objektív felhasználói visszajelzések alapján, pozitív elővéleményed alakult ki a vállalatról, akkor 🔗 REGISZTRÁLJ.

Nyisd meg az applikációban az Irányítóközpont > Közművek > Tanulás opciót és már ott is vagy, ahol kell.

A pénzügyi átverések elleni gyorstalpaló lényege

5 leckében és 5 kvízben alapvető tippeket tanulhatsz meg a pénzügyi csalás elleni küzdelem témájában.

A kurzust a gyakorlati élet szülte 👇
  • Szituációkat tartalmaz a csalók által használt taktikákra,
  • tippeket azok felderítésére,

✅ és végső soron arra, hogyan tarthatod biztonságban pénzed.

Jelen ✍️ írásomban tulajdonképpen a Revolut üzenetét továbbítottam, de van saját véleményem is a szóban forgó kurzusról

Pár szóban össze is foglalom 🙂

Természetesen mielőtt ezt a publikációm közreadtam, kipróbáltam magam is a kurzust. Pontosabban, magát a kurzust nem, hanem rögtön a kvíz kérdésekre ugrottam.

  • Logikus gondolkodással,
  • a pénzügyi területen naivitás mentességgel

a lehető legegyszerűbben teljesíthető. Mindazonáltal a kurzus mégis fontos, mert úgy, ahogy a hagyományos bankok is a felgyülemlett fogyasztói tapasztalatok és sokszor az ezzel járó tragikus életesemények kapcsán,

csalásmegelőzési oktatási centrumokat képeznek,

ez történik a 🔗 fintech cégek világában is. Sajnos nagyon sok a naiv és logikus gondolkodás nélküli ember, ezért számukra az ilyen anyagok, akár létkérdés is lehet.

🤔 Miért mondom azt, hogy 🐜 hangyányi logikus gondolkodásra azért szükség lenne❓

Most őszintén, de ha engem megkeres egy bank, hogy ezt vagy azt csináljam, mert ellenkező esetben bajba kerül a számlám, vagy zárolják, hát az égvilágon nem is foglalkoznék az üggyel, nem stresszelne az alábbi két okból :

1) Bajba kerül a számlám? Kedves drága jó bank, ha Te tényleg a bank vagy, akkor  hívásoddal bizonyítod, hogy tudsz arról, ami a számlámat veszélyezteti. Ergo innentől kezdve ha ezen információk birtokában az Ügyfeled jogos érdekvédelme érdekében nem teszed meg a szükséges lépéseket, az bizony a Te jogi felelősséged lesz. 😃

2 ) Zárolják a számlát? S akkor mi van? Nem derogál bemenni a bankba személyesen konzultálni, ahol pillanatokon belül meg lesz a megoldás. Vagy ha épp egy finctech cégről van szó, mint amilyen a Revolut, velem még olyan sosem volt, hogy akár szimpla chat alapon bármilyen problémát secperc alatt ne tudtam volna elintézni.

👋 Búcsúként a mai napra, mi az átlagember legnagyobb problémája ami miatt ki van téve a pénzügyi átverések hadának❓
XJULCSI: – Mondd melyik weboldalon láttad azt az információt amiről beszélsz?
YJAKAB: – Hogy hogy melyiken, hát a Gugliban!
A fenti párbeszéd viccesnek tűnik, de tragikus, szóval végsősoron tragikomikus. A pénzügyi átverések zöme úgy realizálódik, hogy az áldozat, igazából nem is a saját bankjának, esetleg kedvenc fintech cégének, hivatalos weboldalára kattint rá, hanem egy teljesen más oldalra, vagy link struktúrájában és domén nevében egy kísértetiesen hasonló linkre, s így lesz a csalás áldozata.
📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük