Jonathermál motel és kemping, Kiskunmajsa

Számomra mindig külön élmény gyarapítani a wellness világ részlegem, a fantazmagórikus Covid-19 ideje alatt 😉 Van amikor Budapesten, van amikor vidéken csavargok, a működő lehetőségeket felkutatva. Ez a történetem most hazánk déli részén játszódik, közel egy Kiskunmajsa nevű városhoz, amely Bács-Kiskun megyében kényeztet minden még ép ésszel rendelkező polgártársat 😄

|Kiskunmajsa szállás| |Kiskunmajsa kemping| |Kiskunmajsa tó|

Jonathermál gyógy- és élményfürdő (Kiskunmajsa)

Termál strand és kemping egyben! A hely egyik érdekessége, hogy nem csupán medencékben való pancsolási lehetőségek vannak, hanem kialakítottak egy mesterséges tavat is, amely már – már Kiskunmajsa egy igen meghatározó jelképe.

Jonathermál gyógy- és élményfürdő, a kemping címe: 6120 Kiskunmajsa, Kőkút 26.

Szálláslehetőségek

Sátras, lakókocsis, lakóautós, és kisebb motel élményét adó fabungalós megoldásokban tudunk a kempingen belül szállást foglalni.

Szálláslehetőségek, motelek a kempingen kívül?!




Booking.com

 


További szálláslehetőségek felkutatása itt : 🔗 Kiskunmajsa

Összehasonlítva más kempingárakkal, mint mondjuk a 🔗 Berekfürdő termál kemping, szerintem sok különbség nincs. Pár ezer forinttal olcsóbbnak tűnik ez a kiskunmajsai kemping, de a látszat csal.

Szerintem ugyanis egy kempingnek az kell, hogy legyen a lényege, hogy szoros kapcsolatot ápoljon a fürdőzés lehetőségével, amely köré épült!

A kiskunmajsai kempingben viszont minden nap, amikor szeretnénk a strand területének szolgáltatásait igénybe venni, akkor meg kell venni a jegyet, amely egyszeri kilépésre és visszalépésre jogosít. S nyilván mindenki a wellness élményekért keresi fel az ilyen jellegű kempingeket, tehát amit nyerünk a réven, más kempingek árainak viszonylatában, azt már el is veszítjük a vámon.

Igazából ezenkívül a helynek, már csak egy negatív tulajdonsága van, mégpedig az, hogy amikor ott jártam, nagyon úgy tűnt, hogy a takarítószemélyzet, igencsak fukar a fürdőszobákban elhelyezett mosdókagylók melletti szappannal. Persze az ember visz magával tusfürdőt, de azért ez a figyelmesség mégis csak jólesne, főleg ha csak egy borotválkozásra térünk be 😊 Reggel 8:0010:00 között még van a három tartály közül az egyikben folyékony szappan, aztán huss, már el is fogyott. Pedig a takarítószemélyzet cirkál arra, hiszen a helyiségek tiszták!

Persze azzal, hogy ezt a két negatívumot megemlítettem, egyáltalán nem akarom leírni a helyet, hiszen nagyon is üdvözítőnek tartom, ebben a szellemileg retardált világban, hogy akadnak még helyek, ahol wellness és kemping hobbit lehet űzni.

Kiskunmajsa termál kemping területe

Szép, tágas helyek vannak, ahol lakóautóval árnyékos helyekre betudunk állni!

Tetszik, hogy bográcspartikat is lehet tartani, mert erre külön kijelölt tűzrakási helyek vannak. Nagyon figyelmes a kemping szervezőitől szerintem az is, hogyha szeretnénk, és esetleg a bográcspartinkhoz nagyobb társaság tartozik, akkor nem kell feltétlen a tűz körüli nem éppen kényelmes mini fatörzseken ülni, hanem erre sokkal igényesebb helyet is használhatunk.


Kezdjük a strand attraktív részével!

Azért azt nem mondom, hogy tengerpart, sznobjektív nyelvezettel mondhatnánk azt is, hogy dagonya, de azért mégsem 🙂 A homokos részén rendkívül jó sportolási lehetőségek kínálkoznak, feltéve ha a tömeget szépen arrébb hessegetjük.

Azért horgászatra is alkalmas lehet…

A patkó alakú horgásztó a Jonathermál kemping és fürdő közötti területen fekszik. Kellemesen árnyékot adó fák, és bokros ligetes társaságában. Speciális tó, mert a termálvíz hűtőmedencéjeként is szolgál, így vize télen sem fagy be, s a vízhőmérséklet kedvező élőhelyet nyújt az afrikai harcsáknak, valamint a barramundiknak.

Maga a tó a kisebb gyerekeknek is nagyon jó akciódús elemeket biztosít, mert akadnak itt hegymászós ugrálók, és mivel a tó mesterségesen lett kialakítva, így az olyan apró részletekre is figyelni tudtak, hogy a lehető legszélesebb spektrumon ki tudja elégíteni a különböző életkorok igényeit a szabályozottan változó vízmélységével.

A tó a vízmélység alapján három részre osztható: 1. sáv 1.4 méter, a legkisebb gyerekeknek kiváló. 2. sáv az 2 méter mély, és végül a 3. sáv amely az egész wellness fürdő létesítmény egyetlen helye, ahol normálisan lehet úszni, mert nincs tömeg, alig veszik igénybe 😉

A wellness fürdő arculata

A wellness fürdő belépőjegy, annyira azért nem drága. Egy felnőtt 1600 forint ellenében bejut, míg egy diák 1200 forintért. Ezt most csak azért Írtam ide, hogy érzékeltessem a wellness kategóriák felhozatalában megszokott árakhoz képest  ha a szolgáltatás / minőség / ár arányt nézzük, akkor szerintem nagyon megéri!

Beltéri medencék

Ezen a fotón pont az a medence látható, amelynek a hőfoka megfelelő ahhoz, hogy hosszabb időt is eltölthessünk benne!

A meleg-vizes termál medencék és a szaunák

A fotómon legjobban kivehető medence, kellemes, hosszabb idő eltöltésére is alkalmas lehet, míg jobb szélen a kisebb medence az legalább 3839 fokos, ami mellett (ez nem látszik a képen) egy kisebb merülőfürdő kapott helyet, az olyan 1617 fokos.

A forró medence és nagyon hideg medence gyakori váltogatása rendkívül jó, például vénás pangás helyzetének javítására, valamint az ellenállóképesség (immunrendszerünk) edzésére.

A szaunák szépen ott sorakoznak a medence előtt, ahol balról jobbra haladva, először egy alacsonyabb hőmérsékletű aromaterápiás szauna van, középen egy olyan 7580 fokos száraz szauna, s jobb szélen a gőzkabin. Ezek a szaunák csak 11:00-tól üzemelnek. Ugyanakkor van egy másik száraz szauna (ez a legforróbb) egy eldugott helyen, amely már a nyitáskor is üzemképes.

Infraszauna

Az infraszauna nélkül talán a wellness kínálat nem is lehetne teljes, ez egyébként közvetlen a szolárium szomszédságában található!

Szolárium

Gyereksarok!

Az épület komplexumban barangolva a hosszú folyosóról nyílóan, mielőtt elérnénk a fentiekben látható infraszauna és szolárium helyiségét, még egy gyereksarkot is felfedezhetünk 😉

Sóbarlang

A hosszú folyosó legvégén pedig a sóbarlang! Ennek használatához annyit tanácsolnék, hogyha tervbe vesszük az igénybevételét, s már miért is ne vennénk, hiszen a tüdőnek jót tesz, akkor kezdjük ezzel a programot.

Ide ugyanis száraz testtel lehet csak belépni, s a fürdőruha sem lehet vizes. Ilyen szabályt más helyeken még nem tapasztaltam, de úgy tűnik nagyon odafigyelnek rá, hogy a só ne párologjon el.

Kültéri medencék 

Úgy lett kialakítva, hogy a külső medence területéről át lehessen úszni a fedett medencék területére!

Ez itt a hullámmedence, de azért annyira nem vad! 

Ez közvetlen a mesterséges tavacskát megelőző részen van. A környező városokból sokan a gyerekekkel azért is járnak ide, mert a csúszdázás lehetősége, ellentétben más fukar fürdőhelyekkel, annyira rentábilis, hogy az már korlátlanul ingyenes 🙂

Szervesen a kempinghez kapcsolódó szolgáltatások

  • Kerékpár bérlési lehetőség (recepción)
  • Tandemkerékpár és bringóhintó szintén bérelhető
  • Képeslap, bélyeg, ajándéktárgyak és mosózseton
  • Wi-Fi ingyenes, de csak a recepció területén belül van hatósugara!

Őszintén remélem, Kedves Olvasóm ismét egy érdekes ötlettel sikerült inspirálnom a nyári kaland vonatkozásában. Nyáron heti rendszerességgel zenés, táncos műsorokkal kedveskednek a vendégseregnek, ezzel nemcsak kellemes szórakozást kívánnak biztosítani, hanem lehetőséget arra is, hogy az egy időben náluk lakó kempingezők megismerkedhessenek egymással, így varázsolva még élménydúsabbá az eltöltött napokat.

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Szólj hozzá!