Új funkciókkal próbálkozik a Gmail a spam ellen
Új funkciók a Google Gmail háza táján a spam ellen való küzdelemben
Elméletileg a spam ellen lévő küzdelem új változtatásai megnehezítik a rosszfiúk dolgát, hogy megcélozzák postaládáinkat!
ℹ️ Lényegi rész röviden
✅ A Google változtatásokat hajt végre a Gmail-ben a spam ellen való küzdelem érdekében. Ez főleg a merőben új tömeges levélküldőkre vonatkozó hitelesítési eljárásban bontakozik ki. Ez 75%-kal csökkenti a rosszindulatú e-maileket.
✅ A tömeges levélküldőknek el kell helyezniük egy „Leiratkozás” gombot a kiküldött leveleikben, így a felhasználók egyetlen kattintással könnyebben leiratkozhatnak a különböző üzletorientált levelekről.
✅ Ezzel párhuzamosan egyébként a Yahoo is hasonló eljárásokkal próbálkozik, redukálva felhasználóik postaládájának zsúfoltságát.
Google Gmail tervei a spam ellen
A Google egy sor változtatást hajt végre a Gmail-ben, hogy véglegesen kiirtsa a spameket. Tervei szerint a napi 5000-nél több üzenetet küldő tömeges levelezőknek mostantól hitelesíteniük kell e-mailjeiket, és a vállalat úgy véli, hogy ezzel bezárja a támadók által kihasznált kiskapukat, amelyek mindenkit fenyegetnek.
Igazából ez a kötelező hitelesítési eljárás tavaly kezdetét vette,
📣 és a Google szerint már eddig is 75 százalékkal csökkentette a rosszindulatú e-maileket❗
Másik jelentős változás ami miatt a felhasználók leiratkozási folyamati felgyorsultak 👇
Az a követelmény, hogy a tömeges küldőknek minden e-mailben szerepeltetniük kell a „Leiratkozás” gombot. A 🔗 Google szerint a gomb segítségével a felhasználók egyetlen kattintással leiratkozhatnak a kereskedelmi e-mailekről,
👏 és a teljes leiratkozási folyamatnak két napon belül meg is kell valósulnia❗
Spam-arány-küszöb
Ez a Google egy újabb koncepciója a spam ellen lévő küzdelmében, ugyanis rákényszeríti a levélküldőket arra, hogy tovább csökkentsék a küldött leveleket az arány túllépése esetén.
Közben a spam ellen folyó harc részeként a Yahoo is bejelentést tett
A kérdés csak az, hogy mennyire is önálló ötletek lesznek itt a háttérben a Yahoo részéről. Legalábbis a Yahoo vezető termékigazgatója Marcel Backer beszédéből az tűnt ki, hogy a vállalatától a Google céggel történő együttműködést várja el a spam ellen való küzdelem új ipari szabványának megteremtésében.
Eddigi tapasztalatok a spam kártékony hatásai vonatkozásában
A spam az évek során komoly problémává vált, és a spamküldők által alkalmazott új technikák megnehezítik az e-mail szolgáltatók számára a hatékony küzdelmet.
A 🔗 Kaspersky kiberbiztonsági cég jelentése szerint 2022-ben az összes elküldött e-mail 48,63 százaléka volt spam, és sok ilyen levélszemétben adathalász linkek is szerepeltek, mivel a kiberbűnözők megpróbáltak hasznot húzni azokból az emberekből, akik különböző szoftvereket és filmeket kerestek.
Bár a Google legújabb lépései minden bizonnyal a helyes irányba tett törekvések, az még várat magára, hogy hosszú távon mennyire lesz sikeres a spamek megelőzésében.
💡Mitől lesz spam egy ✉️ levél❓
- Nem kaptál engedélyt.
- IP-címed megjelölték.
- Fekete listára kerültél.
- Alacsony az elkötelezettségi aránya az általad kiküldött leveleknek.
- Üzeneted spam panaszként vannak megjelölve.
- Nem estél át a hitelesítési eljáráson.
- Átlépted a spam-arány-küszöböt amit a Google már nem preferál!
👋 Egy biztos én ProtonMail-t használok és nem igen van gondom levélszeméttel, ez egy jó 🔗Gmail alternatíva 😉