A járvány francia-kanadai tévésorozatról
A járvány
A járvány című filmsorozat elég érdekes kérdéseket vet fel ahhoz, hogy annak tartalma, már csak a debütálási időpontja miatt is, társadalmi eszmecsere alapja legyen!
A magyar ajkúak számára ez a cím, amely a TV2 kábelcsatornájára tért be először, sokkal inkább emészthetőbb mint az eredeti „Épidémie” elnevezés. Amennyiben szeretett követőim, olvasóim megtekintik az általam ajánlott, egyelőre tíz részből álló kanadai-francia tévésorozatot, és összevetik a premier 2020. január 7. időpontjával, igencsak megdöbbenhetnek. Itt megtekinthető a premier időpontjának referenciája.
A járvány című tévésorozat első része
Instrukció:
https://www.youtube.com/watch?v=_Z8Y6u-pF2g&list=PLSZE3Z3gGUjyvrdbtRLeENeHZHZEtZoHB cím egy Youtube gyűjtőoldal, ahol az eddig fellelhető tíz rész megtekinthető. Részenként körülbelül 40 – 45 perces időkeretben.
A járvány című film tartalmáról
Szeretném előre leszögezni, hogy publikációm egyáltalán nem filmkritikának szánom. Blogom nem rendelkezik ilyen szeglettel, s amúgy sem kívánok kritikusi babérokra törni. Meggyőződésem, hogy alkotni valamit, mindig nehezebb, mint azt kritizálni.
Miért értekezek hát erről a tévésorozatról?
Amiért ezt a filmet bemutatom, annak oka egészen egyszerűen az, hogy szeretném ha mindenki egy kicsit elgondolkodna a valóságunkban lévő Covid-19 nevű világjárványról, amelyet a WHO – mint függetlennek korántsem mondható, filantrópok által támogatott tudósok platformja – 2020. március 11.-én minősített világjárvánnyá.
Vajon mennyi esély van arra, hogy egy fantasztikus film, annak 90 százalékos tartalmában életre kelljen, és eluralkodjon mindennapjainkon? Csoda hát -e, hogy az emberek nagy része „pandemic” helyett, mint „plandemic” tekint a jelenségre?
A színészekről
Megpróbálták úgy elkészíteni ezt a sorozatot, hogy az emberekben ne alakulhasson ki egy színész vonatkozásában eleve mentális előítélet. Mint tudjuk a láthatatlan erőt és az ismeretlent fikázni nem lehet. Tehát ez a döntés roppant ügyes volt, a tömegek megfelelő orientálása tárgyában. Mivel megtekintettem mind a tíz részt, elmondhatom, hogy a szereplők túlnyomó többsége, teljesen ismeretlen. Cselesen, az amatőr filmezés jegyei uralkodnak rajta. Leszámítva persze a főszereplőt Julie Le Breton színésznőt aki Dr. Anne-Marie Leclerc szerepét alakítja.
Ki Dr. Anne-Marie Leclerc?
Infektológusként végzi munkáját egy egészségügyi laboratóriumban. Nap mint nap találkozik hát fertőzéses esetekkel, de most valami meglepően érdekes és veszélyes történések központjába csöppen.
A tévésorozat témájának központi eleméről
A mi realitásunktól eltérően – miként éljük mindennapjainkat, korlátozások és korlátozások hátán, némi Koronavírus körüli hisztériakeltéssel megspékelve – a film szinkronos változatában szintén megjelenik a Koronavírus családra való hivatkozás, de magát a vírust „Kova” vírusnak hívják.
Kísérteties párhuzam a filmvilág és a valóság között!
Ezt a kis különbséget leszámítva, meg annak tényállását, hogy a filmben nem PR szerű médiakatona elemek játsszák az infektológus szerepkörét, valamint az elhalálozások jól érzékelhető effektet kaptak, igazából teljes mértékben megegyezik mindennapjainkkal.
Érdekességként, ki Dr. Anthony Steven Fauci a valóságban?
Fogalmazhatok úgyis, mintha csak egy forgatókönyv kelt volna életre. Figyelembe véve valóságunkban Dr. Anthony Steven Fauci jó pár évvel ezelőtti nyilatkozatait, aki egy amerikai orvos-tudós és immunológus, az Egyesült Államok Allergiai és Fertőző Betegségek Intézetének (NIAID) igazgatója és az amerikai elnök fő orvosi tanácsadója, az ember hátán feláll a szőr.
Hiszen Anthony jó előre megmondta, hogy világjárványokra kell számítani és hihetetlen mértékben terjesztette az oltások jelentőségét, valamint a járványokra való társadalom felkészítését. A globális egészségügynek tehát rendkívül jó jósgömbje van, Nostradamus képességeivel felvértezve.
A Kova vírusról
Filmünkben viszont ez a „Kova” vírus, először eszkimó származású embereknél jelent meg, ezért téves és rossz marketing elemek alkalmazásával, a lakosság elméjében mint Eszkimó Vírus terjedt el. Folytatódik a kontaktkutatás – kontaktkutatás hátán, és megkezdődik a görényvadászat. Mert a filmbe belecsempészésre került annak izgalmas témája is, hogy ez a „Kova” vírus, állatról emberre, emberről emberre és emberről állatra is terjedhet.
A járvány sorozat rejtett reklámjai, amibe persze ne gondoljunk bele semmit 😀
A sorozatot végig kíséri a PCR tesztek hasznossága, és természetesen a maszkok használatának fontossága. Ugyanakkor a filmvilág, a valóságunkkal ellentétben érdekes módon azt az üzenetet adja, amellyel kapcsolatban hazánkban is a doktorok bizonyos része egyetért.
A film egyfajta bújtatott reklámként hivatkozik az N95 -ös maszkra és a főszereplő Dr. Anne-Marie Leclerc utal is rá, hogy egyáltalán nem mindegy milyen maszkot használunk. Ugyanis mindenféleképpen maximálisan arcra illeszkedőnek kell lennie a maszknak, s nem rejti véka alá azt sem, hogy a boltokban kapható maszkok az égvilágon semmit sem érnek, csak arra valók, hogy megnyugtassák az embereket.
A melegek témája és az örökbefogadás is előjön
Korunk egyik trendi politikai témája, melynek éllovasai például hazánkban a rózsaszínű inges fiúk, szintén megmutatkozik.
A fotón látható színész Guillaume Cyr aki a filmben a Laurent Demers névre hallgató egészségügyi minisztert alakítja. Meleg szerepet tölt be, és barátjával együtt minden vágyuk – amely témát nyomatnak is kis hazánkban, de igazából ez egy Nyugat felől Keletre zajló nézetalakító politika -, hogy örökbe fogadhassanak egy gyermeket. A filmben tehát a biológiai defektnél fogva, de a cél megvalósítása érdekében, egy béranya szerepe is előjön! Nem szeretnék a jelenetekből említeni, mert a filmmel kapcsolatos újdonság erejének élményét nem óhajtom megölni azok számára akik még egy részt sem láttak ebből a tévésorozatból.
Annyit azonban elárulhatok, hogy a filmben kódolt propagandaüzenet nagyon professzionális, hiszen még az esetleges vádak körét is kikerülik azzal, hogy kifejezetten negatív színben tüntetik fel a meleg szerepkörrel rendelkező párt.
A film megemészthetőségének szempontjából mindenképpen zseniális az is, hogy a köztudatban inkább mint kanadai filmsorozat terjed. Az emberek tudatában a francia elemek kevésbé jönnek felszínre, és Kanada politikailag a legsemlegesebb 😉
Járvány című tévésorozat egy biztos, nem mindennapi
Szumma-szummárum nagyon elgondolkodtató, mert ha a „Kova” vírus nevét Covid-19 nevű vírusra cseréljük, akkor teljesen egyértelműen megkapjuk valós helyzetünket.
Valós világunk azonban még a filmek világának horrorisztikus képét is felülmúlja.
A filmben egyértelműen, bizonyítottan organikus eredetű vírusról szólt a „Kova”. A valóságban viszont a WHO a Covid-19 kapcsán ellenőrzést kívánt lefolytatni a médiában is már agyon hangoztatott Wuhan központjában. Kína akkor ezt a folyamatot igen meglassította és állítólag mire a WHO odaérhetett, nem volt elég forró a nyom. Sosem lett objektív bizonyíték arra, hogy a vírus amivel a valóságban küzdünk az organikus eredetű -e avagy laboratóriumban módosított, amely kapcsán sokakban a biohadviselés opciója is megjelenik.
A cikkemben szereplő Youtube gyűjtőoldal, úgy tűnik az első évad részeit tartalmazza. Úgy detektáltam, hogy az emberek kutakodnak a második évad után is. Nem tudom a keresésük pontos okát, mert számomra ez a sorozat a 10. részével, olyan befejezettnek tűnt.
Lehet az emberek a valóságunkat kutatják a filmben? Hiszen milyen már az, hogy a film – ha jól emlékszem a második hullámnál véget is ért – mi meg a harmadikat tapossuk?!