Neonfény a Nílus felett
Neonfény a Nílus felett, egy remek hármas előfutára
ℹ️ Claire Kenneth azaz Kende Klára regényei nem egyszer, s nem kétszer nyújtottak már kellemes kikapcsolódást. Nem volt csalódás számomra a Neonfény a Nílus felett című könyv sem.
📖 Igazat megvallva ez egy trilógia, még akkor is, ha az írónőtől megszokhattuk, hogy mindenegyes regénye, önállóan is teljesértékű sztorit szolgáltat. Jelen könyve amiről pár szót írnék, a Május Manhattanben valamint a Holdfény Hawaiiban kiadványok előzményi történetét biztosítja.
Főszereplők
Cynthia Doanidész : a történet főszereplője. Egy gyönyörű, életvitele szerinti görög, származása szerint nem teljes mértékben, Édesapjával a gazdag, gyártulajdonos, Konsztantin Doanidész -el élő leány.
Mrs. Ronald Merlyn : Ő Catherine, az egykori házasságtörő, Cynthia anyja. Ronald Merlyn : olajmérnők, s kettős életet él… a könyv egyik legérdekesebb pontja megtudni, hogy pontosan miért is él kettős életet. Charles O’Hara : fiatal, angol, foglalmazhatnék úgy is, hogy oknyomozó újságíró. Lépteit titok övezi, az egész élete egy titok, úgy ahogyan az lenni szokott a Secret Intelligence Service embereinél. A nőket csakúgy váltogatta, egészen addig a pillanatig, míg egy Athénba tartó vonat első osztályán meg nem pillantotta Cynthia -t, s az Édesapját, akiről akkor azt hitte, hogy a férje…
További szereplők
Irene : tulajdonképpen egy rosszéletű lotyó, aki annak idején Mme Yannarosz kupleráj hálózatába került, mert nem tudta fizetni a tandíját, s hát úgy gondolta a pénzkeresés művészetének egyik legkényelmesebb módja eme ősi szolgáltatás. Megemlítése csupán azért fontos, mert a történetben Cynthia apja, pont ennek a pénzre éhes lény karjaiba kerül. Asurah : vérforralóan izgalmas keleti táncosnő, gyilkosságra is kész, szélsőséges csoportot leplez. Mr. Hughes : az angol titkosszolgálat egyik vezetője, a Nílus-parti társaság egyik főalakja.
A lebilincselő regény Athénba, Bagdadba, Kairóba, valamint londoni helyszínekre kalauzolja olvasóit.
Miért pont Neonfény a Nílus felett ❓
Természetesen ez is szerelmes regény. Azonban a történetben kulcsszerepet játszik egy belül igazán szépnek nem mondható Irene névre hallgató hölgy, aki Cynthia, történetben szereplő udvarlójától kapott egy ilyen címmel ellátott képeslapot. Cynthia reményét fejezte ki, hogy egyszer Ő is kap egy ilyen szép képeslapot. Ez még Charles -al való ismerkedése kezdetén volt…
„Az életed olyan, mint egy regény! Három házasság és Kelet, egzotikus tájak! Micsoda, szép, színes élet…”
Ezt az idézetet a könyv 383. oldaláról szedtem ki. Ismét csak jól megfogalmazva visszatükröződik az írónő kalandokban gazdag, saját élete, amire már többször hivatkoztam mikor más könyvei kapcsán értekeztem Kende Kláráról.
A Neonfény a Nílus felett, egész könyv tartalmának üzenete a sorszszerűség!
🤔 Egy szerelmi drámáról avagy boldogságról szól, de mindenképpen arról is, hogy a szertetet mindenen felül emelkedhet❗
Különböző vélemények felkutatását is végeztem a könyvvel kapcsolatban. Érdekesség volt, hogy nagyon sokan nem szimpatizáltak az egykori házzasságtörő Catherine-el. Sejtem miért nem, hiszen egy ember életében a gyermeke kellene, hogy a legnagyobb kincs legyen, s különösen az ‘50-es évek időszakaira az Édesanyákra ez hatványozottan igaz volt. Véleményem szerint, végsőroron ez a szeretet és önfeláldozás Catherine részéről csak felszínre tört.
A sors ugyanis igazságos játékot űzött!
Nem kívánom a könyv izgalmas részeit ecsetelni, megfosztván attól Téged, hogy teljes szórakozást nyújthasson, ha beszerzed a könyvet. Inkább kedvcsinálóként, nagyon rejtelmesen, szintén egy idézettel zárnám soraim 🙂 A trilógia másik két kötetében a regényfolyam, újabb szereplőkkel is bővülni fog.
A sors igazságos játéka?
„A sors most visszafizette amit vétkeztem. Egy szerelemért otthagytam a gyerekemet, most a tulajdon gyerekem veszi el tőlem a szerelmet..”