Hamis szerelem Egyiptomban

📖 Hamis szerelem Egyiptomban : a fordulatokban gazdag érzelmi kavalkád

Hamis szerelem Egyiptomban avagy a két kultúra összeolvadásának problémáiA „ Hamis szerelem Egyiptomban ” egyike a sorsok, életek és szerelemek kategóriájában született remekműveknek. Emily Marsh Scott regényeit általában a Kelet bűvöletében írja. Ennek köszönhetően különböző kultúrákba is betekintést nyerhetünk.

ℹ️ Ez egyáltalán nem mindennapi írás❗ Meglátásom szerint remek útikalauz lehet azon hölgyek számára, akik temperamentumuknak köszönhetően képesek saját életüket feladni, hogy egy rögtön kialakult egzotikus szerelem érdekében egy teljesen más kultúrába csöppenjenek. A 🔗 Korán az iszlám vallás szent könyve, ami Allah szavait tartalmazza. Viccesen kijelenthetem, hogy a hölgyeményeknek ezzel a szentírással érdemes megismerkedniük még elég korán. Főleg akkor ha az egzotikum, az ékszerek a gazdagság és nem a megélt hétköznapok konzekvenciái alapján hoznák meg életük nagy döntését, ahol a cél Egyiptom. Jelentős, az egyetlen vallási irat, ami évszázadok óta létezik, és úgy 1400 éve senki, egy betűt sem változatott rajta.

Vajon mit is jelenthet ez a „ Hamis szerelem Egyiptomban ” ❓

Nos igen, kijelenthetjük, az eddig általam írtak alapján, hogy egy középkorban kreálódott szabályrendszer az, amely a 21. század muszlimjainak a hétköznapjait szabályozza.

A teljes részleteket ugyan nem kívánom elárulni. Annyit megsúghatok, hogy ez a 🔗 könyv visszaigazolja a régi idők, nem csupán a Korán értékrendje szerinti világra, de régebben más kultúrákra is jellemző habitus sikerességét.

Azaz, amikor a szülő választ jövendőbelit fiának / lányának❗

A hamis szerelem Egyiptomban sztorija itt kezdődik

Az egyiptomi dúsgazdag üzletember Al-Harazi Omar elveszi feleségül azt a nőt, Emirát, akit Édesanyja szemel ki számára. Érdekes, s talán szerencsés, de találkozásuk szerelem az első látásra.

A regénybéli főhőst, Omar-t azonban az üzleti érdekeltségei az Egyesült Államokba szólítják. Egyáltalán nem volt kérdéses, hogy apja Al-Hazar Hassan kimondottan az amerikai üzleti utakra mindig fiát Omar-t küldte. Köszönhető volt ez annak is, hogy Omar a jogi és gazdasági egyetemet USA-ban végezte, így az angol nyelvet is folyékonyan beszélte és némileg a Vad-Nyugat kultúráját is magába szívhatta. A kérdés csak az, ott van -e bármi amit kultúrának lehet nevezni, illetve elég ismeretet szerzett -e.

Többnejűség, bonyodalom❓

A Korán kifejezetten támogatja a többnejűséget, aminek persze megvan a maga szabályrendszere. A nőnek ugyan nincs semmilyen beleszólása abba, hogy a férfi második, vagy harmadik feleséget szerez vagy sem, mivel a nőnek a feladata, hogy a férfit boldoggá tegye. Ugyanakkor a férfi a feleségei között nem tehet különbséget, egyiket sem szeretheti jobban mint a másikat, s ezt kifejezésre végképp nem is juttathatja.

Rengeteg elemet tartalmaz a Korán, amely az európai vagy nyugati gyomornak megemészthetetlen. Mégis a védelmében annyit lehet mondani, hogy tán középkori és érintetlen szentírás, de legalább valami, amit értékrendnek nevezhetünk. A fejlett társadalmak értékrendje már eltűnni látszanak.

🤔 Ha például az Amerikai Egyesült Államok területét vesszük alapul, akkor mégis mi lehet ott az értékrend?

No már csak azért, mert kifejezetten ha New York-ra gondolunk, akkor szinte a Föld összes nációja fellelhető ott.

A történet tehát ott folytatódik, ami egyben a bonyodalmak origója is, hogy Omar az üzleti útja során megismerkedik egy nagyon is attraktív hölggyel, akit az egyik üzlettársa mutat be neki. Miss Marsh Margo valamelyest ismerte az arab nyelvet, de az igazi arab életről egy fikarcnyit sem tudott, amivel később szembesülhetett miután összeházasodott Omar-al.

A férfi és a két felesége számára az a gyötrődésekkel teli időszak, amely megváltoztatja mindhármuk életét, kezdetét is veszi…

    Milyen elmélkedésre okot adható válaszokat nyerhetünk a regényből?

Például választ kaphatunk arra, hogy a Koránban avagy saját énünkben van-e a hiba. De megismerkedhetünk az anya fogalmával is. Az lenne az anya, aki kihord egy gyermeket❓

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Szólj hozzá!