Átkelés
Átkelés : a hősiesség és áldozat története Frank Geron tollából
A magyar fordítás szerinti Átkelés című könyvvel Balatonlellén egy padon futottam össze. Szegény könyv magára volt hagyva, s igencsak cafatokban volt❗
Azonban mindig jól ráérzek arra, mikor kell időt fordítanom egy kis puzzle játékra. Nem lőttem mellé most sem, szerintem az Átkelés remek reális képét adja vissza a II. Világháború időszakának.
Arra az esetre, ha a „mit olvassak?” kérdés megfordulna benned, az Átkelés könyvről szóló bemutatómmal egy kis érdeklődést próbálok teremteni számodra 👇
A „Beyond Valor” az alkotás eredeti címe amit 1984-ben Frank Geron ✍️ publikált. Egy lebilincselő elbeszélés ez, amely a II. világháború során a katonák által tanúsított rendkívüli bátorság és hősiesség cselekedeteit tárja fel. A könyv azoknak a személyes történeteit örökíti meg, akik igen nagy kockázatot vállalva túlléptek a kötelesség határain. Mindezt, hogy megmentsék társaikat és teljesítsék a küldetéseiket.
Az író részletes kutatása és élénk történetmesélése életre kelti az intenzív és gyakran megrázó élményeket. Amelyekkel ezek az egyének a csatatéren szembesültek.
✅ A könyv nem csupán háborús történetek gyűjteménye; ez egy tisztelgés. Az emberi lélek rendíthetetlen ereje és azon mély kötelességtudat előtt, amely arra készteti az embereket, hogy hőstetteket hajtsanak végre.
Frank Geron írása megragadja a háború érzelmi és pszichológiai hatásait, mélyebb megértést nyújtva az olvasóknak, azokról az áldozatokról, amelyeket ezek a katonák hoztak❗
A sztori ugyan nem valós, de mégis realisztikus, vajon miért❓
Interjúk, személyes levelek és eredeti katonai feljegyzések révén, amelyek után a szerző kutatott, az Átkelés bensőséges betekintést nyújt ezeknek a hősöknek az életébe. Kiemeli bátorságukat, kitartásukat és rendíthetetlen elkötelezettségüket társaik és hazájuk iránt.
Az Átkelés az átlagemberek rendkívüli tetteinek emlékműve, biztosítva, hogy bátorságuk és áldozatuk történetei generációkon át emlékezetesek és tiszteltek maradjanak.
A sztoriban lévő bújtatott antiszemitizmus az, mely pont a reális képet adja az akkori helyzetnek. Mitchell Barraka őrnagynak ugyanis egyáltalán nem volt szívügye, hogy azt a 300 zsidót kimenekítse a németek kereszttüzéből akikre Buchenwald haláltábora várt. Sőt, az akkori SZÖVETSÉGESEKHEZ tartozó hadosztályok felső vezetői is a zsidók felszabadítására való katonai akciókat, inkább politikai trendnek ítélték meg.
Ha szereted az olyan 🔗 könyveket, amelyek lebilincselően akciódúsak, de a vége a fantáziádra hagyva nyitva marad, akkor az Átkelés pont Neked íródott 😉
Sajnos ebben a világban már amit az Internet nem tartalmaz, az nem létezik. S a Google is a hosszabb keresőkifejezésekre egyre butább. De ha szeretnél még érdekes könyveket felkutatni a szerzőtől, akkor 🔗 ezeket az eredeti angol nyelvű forrásokat javaslom, amelyek további kutakodásod alapjául szolgálhatnak.