Mi az USDT?

Hogy mi az USDT❓ Egy FIAT-fedezetű stablecoin❗

✔️ Annak érdekében, hogy megértsd mi az USDT, eme 🔗 stablecoin rövidebb ismertetésére vállalkozom.

Csupán gyors áttekintésként rövid összefoglaló az USDT lényegéről

  • A Tether (USDT) egy stabil érme, egyfajta kriptovaluta, amely értéke az amerikai dollárhoz van kötve.
  • Olyan befektetők használják az USDT-t, akik szeretnék elkerülni a kriptovalutákra jellemző volatilitást, miközben pénzeszközüket mégis kriptovalutában tartják.
  • 2021-ben közel 60 millió dolláros bírságot fizetett a Tether azért, hogy rendezzen két hatósági vizsgálattal kapcsolatos büntetési tételt, amelyek szerint a Tether rosszul kezelte és hamisan ábrázolta a vagyoni tartalékokat.
  • Az anyavállalat több földrajzi területre is kiterjedt, beleértve Kínát, Mexikót és az eurózónát.

🤔 Szóval mi az USDT egészen pontosan❓

A Tether (USDT) egy kriptovaluta stabil érme, amely az amerikai dollárhoz van kötve, és 100%-ban a Tether tartalékjaiból fedezik, legalábbis 🔗 hivatalos weboldaluk szerint.

1
Tether tulajdonosa az iFinex, a Hongkongban bejegyzett cég, amely a BitFinex kriptotőzsde tulajdonosa is.

Hálózatok, amelyeken kezelheted az USDT stablecoin-t, ez fontos, hiszen nem mindegy, hogy a tranzakcióért milyen hálózati díjat (Gas Fee) fizetsz 👇

2014 júliusában RealCoin néven indult, és 2014 novemberében Tether névre keresztelték át. Eredetileg a Bitcoin blokkláncon alapuló Tether már támogatja a Bitcoin Omni és Liquid protokolljait, valamint az Ethereum, TRON, EOS, Algorand, Solana, Bitcoin Cash és Polygon protokollokat is.

2

2023 januárjában a Tether volt a harmadik legnagyobb kriptovaluta a Bitcoin (BTC) és az Ethereum (ETH) után, és a legnagyobb stabilcoin, közel 68 milliárd dolláros piaci kapitalizációjával.

3
2022-ben a Tether USDT-je tette ki a legtöbb bitcoin cserét érték szerint.

A Tether féle koncepció

Mi az USDT?A stablecoinnak nevezett kriptovaluták gyorsan növekvő fajtájához tartozik, amelyek célja, hogy tokenek árát stabilan tartsák, leggyakrabban úgy, hogy egy hagyományos valutához, például az amerikai dollárhoz kötik.

Azonban euróhoz, kínai jüanhoz, mexikói pesóhoz és aranyhoz kötött tokeneket is kibocsát a Tether, viszont ezek nem képviselnek nagyobb szeletet a kripto szektorban,

✅ mint az amerikai dollárhoz kötött USDT tokenek piaci felső határának egy kis töredéke.

Az USDT FIAT-fedezetű kötődésének lényege

A FIAT valutához való kötődés, amelyet gyakran teljes egészében vagy nagyrészt a rögzített valutából álló fedezeti tartalékok támogatnak, biztosítja,

ℹ️ hogy a stabil érmék ne legyenek kitéve ugyanolyan áringadozásnak, mint a hagyományos kriptovaluták.

Az átláthatóság jegyében, hogy tudd mi az USDT

✅ A Tether naponta frissíti tartalékállományával kapcsolatos kulcsfontosságú információit a honlapján.

  • 2023. január 29-én 67,8 milliárd dolláros vagyonról számolt be.
  • Ugyanezen a napon a Tether arról számolt be, hogy tartalékjainak 82,45%-át készpénzben, rövid lejáratú betétekben és kereskedelmi papírokban tartotta; 4,69%-át vállalati kötvényekben; 9,02%-át a nem kapcsolt vállalkozásoknak nyújtott fedezeti hitelek számára tartotta fent; és 3,84% egyéb befektetésekben, beleértve a digitális tokenek opcióinál szerepelt.

A stabilizáció egy fontos fogalom a stablecoin világában 👇

Egy stabil érték mindig elősegíti a csereeszközként való használatot. 😉

📣 Népszerűségük gyors növekedése annak is köszönhető, hogy a stabil érméket a decentralizált pénzügyi (DeFi) hitelezési és letéti protokollok fedezetként használják.

Megjegyzem, hogy a stabilizáció jelenségének köszönhetően az átlagfelhasználó is sokkal hatékonyabban tudja kezelni kripto portfolióját.

Bár ugyan én teljesen más szemlélettel állok a 🔗 kripto világ felé, ahogy elég sűrűn jelzem is, de vannak olyanok, akik a spekuláció irányába mozdulnak el, és számukra fontos, hogy egy – egy kriptovaluta vásárlásakor:

  • milyen belépő (vételi)
  • vagy kilépő (eladási) pontot alkalmaznak.

A köztes időben, míg befektetési stratégiájuk szerinti lépést megejtik, szeretik vagyonukat stabilnak tudni, ugyanakkor fiat-devizára még sem kívánnak konvertálni.

👏 Igazából itt jön képbe az USDT mint a FIAT-fedezetű stablecoinok egyik lehetősége. Hogy mi az USDT előnye, azt pont a fentiek alapján aknázzák ki a felhasználók leginkább 🖕

Miért hasznos a Tether?

Segít a befektetőknek pénzeszközöket mozgatni a kriptovaluta piacok és a hagyományos pénzügyi rendszer között (FIAT), minimalizálva a volatilitást az 1:1 arányú FIAT-devizához való kötődése miatt.

A Tether (USDT) az első és legismertebb stablecoin a kriptográfiai világban.

A Tether USDT felhasználási esetei

Kereskedési párok: A Tether széles körben elfogadott a kriptovaluta platformokon, és gyakran használják más kriptovaluták kereskedési párjaként. Stabil eszközt biztosít a kereskedőknek a volatilisabb kriptovalutákkal történő kereskedések során.

Átjáró: A Tether gyakran szolgál hídként a hagyományos pénzügyi rendszer és a kriptopiac között. Átjárót biztosít a felhasználók számára, hogy pénzeszközöket mozgassanak a kripto-ökoszisztémába vagy onnan.

Átutalások: A Tethert határokon átnyúló tranzakciókhoz és átutalásokhoz is használják, ami gyorsabb és potenciálisan olcsóbb alternatívája a hagyományos pénzátutalási szolgáltatásoknak.

DeFi-alkalmazások: A Tether-t különféle decentralizált pénzügyi (DeFi) alkalmazásokban is használják, ahol hitelfelvételi vagy hitelezési tevékenységek fedezeteként alkalmazzák.

Ha nem befektetői szemmel nézed és a kripto sem érdekel, mégis mi lehet a legnagyobb vonzereje az USDT stablecoin létezésének❓

Mivel a volatilitás kockázatával nem kell számolni, ezért köszönhetően annak, hogy itt egy FIAT-fedezetű kriptovalutáról van szó, a hagyományos bankok devizaátutalási költségeit, amelyek azért elég borsosak tudnak lenni, ki tudod hagyni.

Meglátásom szerint a jövőben egyre több hagyományos bank is támogatni fogja a FIAT-fedezetű stablecoinok valamelyikét.

USDT pénztárca

Szinte az össze kriptotárca valamilyen formában támogatja az USDT-t. Amit érdemes megfigyelned az az, hogy milyen hálózatot tud támogatni a kérdéses kriptotárca amivel az USDT-t kezelni szeretnéd.

💭 Előny egy kriptotárcánál ha minél több hálózatot tud támogatni. Ez a fogyasztói szabadságot is elősegíti.

A 🔗 Crypto.com DeFi Wallet az USDT stablecoin-t például az alábbi hálózatokon tudja támogatni: 

  • Cronos hálózat ➡️erről már ejtettem pár szót🔗a Crypto.org CRO mostantól Cronos cikkemben
  • Ethereum
  • Polygon
  • Polygon zkEVM
  • Arbitrum
  •  Optimism
  • Gnosis
  • Metis
  • Moonbeam
  • Moonriver
  • ThunderCore
  • Scroll Alpha Testnet
  • Goerli Testnet

 

👋 Remélem, hogy az írásom alkalmas volt számodra, hogy megértsd mi az USDT, illetve közelebb kerülj valamelyest a Tether koncepciójához.

 

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Szólj hozzá!