CoinMarketCap

📈 CoinMarketCap a kriptovaluta árfolyam grafikon guru, portfóliód prezentálója!

ℹ️ A CoinMarketCap alapkoncepciója az, hogy segít rendszerezni a kripto portfóliódat és tisztán látni, mikor tudod eladni a kriptopénzed biztonsággal, nyereséggel.

Abból az elvből indulnak ki, hogy több centralizált kripto platform is létezik eltérő lehetőségekkel, esetlegesen negatívumokkal.

👌Ennek eredménye pedig csak az lehet, hogy az emberek szeretik a lehetőségeket feltérképezni, és több platformon is egyenleget tartani.

Az alapítóról, valamint eme portfólióelemző és prezentáló fejlődéstörténetéről, egy átlátható táblázatban

A Brandon Chez által 2013 májusában alapított CoinMarketCap gyorsan a felhasználók, intézmények és média legmegbízhatóbb forrásává fejlődött, több ezer kriptoeszközt elemző, összehasonlító adatbázisával. A CNBC, a Bloomberg és más nagy hírügynökségek gyakran hivatkoznak rá.

Brandon munkájának eredménye 2013 óta minden idők egyik leglátogatottabb webhelyét jelenti. Persze ez nem is csoda, hiszen a kriptovalutákról valóban sokféle információt feldolgozó értékes adatbázis ez.

✔️ 2020 áprilisában a CoinMarketCap-et a Binance Capital Mgmt. (Binance Holdings Limited) megvásárolta.

Az említett akvizíció eredményeként

A CoinMarketCap kihasználja anyavállalata kiterjedt erőforrásait, hogy precízebb adatokat szerezzen be a projektekbe,

csökkentse az információs aszimmetriát a kriptoiparban, és jobb minőségű adatokat juttathasson el több száz millió felhasználóhoz.

Határozottan kiáll a pontos, időszerű és elfogulatlan információkért. A 🔗Binance által 2020 elején történt felvásárlás óta a CoinMarketCap továbbra is az anyavállalatától függetlenül működik.

Az akvizíciót követő működési szabályzat, amire persze esküsznek 😉

A felvásárlást követően a CoinMarketCap továbbra is független üzleti egységként működik, és elkötelezett amellett, hogy a legpontosabb, legidőszerűbb és legminőségibb kriptovaluta-adatokat biztosítsa az iparágban.  Szigorúan követi és érvényre juttatja független listázási kritériumaira vonatkozó irányelveit, a forgalomban lévő készletszámítási módszereket és a likviditási pontszámot a kriptoeszközök rangsorolásához.

Míg a Binance kriptovaluta platform és natív tokenje, a BNB a CoinMarketCapen szerepel,

a CoinMarketCap és a Binance különálló entitások,

amelyek szigorú függetlenségi politikát folytatnak. A Binance nincs hatással a CoinMarketCap rangsorolására, míg a CoinMarketCap nincs befolyással a Binance működésére.

A befolyásolhatóság kizárását a hitelesség érdekében fontosnak tartják!

A Binance egyik alkalmazottja sem, így 🔗 Changpeng Zhao (egykori CEO) vagy akár a jelenlegi vállalatvezető sem rendelkezik a CoinMarketCap rangsorolási algoritmusai vagy listázási folyamatai felett.

Azoknak a kriptoeszközöknek, amelyek szeretnének szerepelni a CoinMarketCapen, be kell tartaniuk a listázási szabályzatukban szereplő irányelveket, és érdemeik alapján tisztességesen és függetlenül értékelik őket.

Rangsorolás

A portfólióelemző óriás hivatalos rangsorolási kritériumait úgy alakították ki, hogy általánosságban kiküszöböljék a kedvezményes elbánás lehetőségét, még a Binance kereskedési platform vagy a BNB kriptovaluta esetében is. Ezt minden pozitív vagy negatív pénzügyi hatás ellenére is végrehajtják, amelyet a szabályzat betartása az anyavállalatára esetlegesen gyakorolhat.

Elhatárolódások

A CoinMarketCap és alkalmazottai nem foglalnak el semmilyen nyilvános pozíciót egyetlen kriptoeszköz életében sem, és nem támogatnak nyilvánosan semmilyen kriptoeszköz- vagy blokklánc-projektet.

Changpeng Zhao tervei vagy a Binance összes kriptoeszköz- és/vagy projekt-jóváhagyása nem kapcsolódnak a CoinMarketCap márkához és működéséhez.

Koncepció 

A kedvenc portfólió guru tehát továbbra is a kriptovaluták legpontosabb adatait fogja a szélesebb nyilvánosság elé tárni, befolyásmentesen, függetlenül. Biztosak abban, hogy ez az akvizíció megerősíti azokat a közös elképzeléseket, amelyek a kriptoforradalom és a kriptográfiai tér átláthatóságának előmozdítására vonatkoznak.

A CoinMarketCap fontosabb mérföldkövei,
2013. májusában megkezdi működését.
2016. júniusában bemutatja első nyilvános API-ját.
2018. májusában elindítja első iOS-alkalmazását.
 augusztusában beizzítja immáron a professzionális API-ját.
decemberében 3,6 milliárd oldalmegtekintéssel zárja az évet.
2019. márciusában a CMC200 és CMC200EX indexeket a Nasdaq, a Bloomberg és a Refinitiv jegyzik.
 áprilisában elindítja első Android-alkalmazását.
májusában megalakítja a DATA Alliance-t, hogy elősegítse az adatok átláthatóságát és elszámoltathatóságát a kriptográfiai térben.
júniusában felvásárolja a Hashtag Capitalt.
november elején elindul a The Capital, a CoinMarketCap első konferenciája.
november végén bevezeti a likviditási mérőszámot.
2020. áprilisában a Binance felvásárolja.
május/június a likviditási pontszámot az új módszertanban ismertetett új részletekkel frissíti.

A CoinMarketCap a kriptovaluta befektetés professzionális elemzője 

Az idő előrehaladtával káoszba is fordulhat a több platformon szétszórt egyenleg tartása. Sokan ugyanis elfelejtik melyik platformra, milyen mennyiségben is helyeztek némi tőkét.

Regisztráció 

Az egy platformon lévő összes befektetésed átlátására, nagyszerű segítség a 🔗CoinMarketCap!

Ne felejtsük el, léteznek olyan, amúgy professzionális centralizált kripto kereskedési platformok, mint amilyen például a 🔗crypto.com, amelyek mégis abban a gyermekded hibában szenvednek, hogy amikor az ügyfelük megvásárol valamilyen kriptot, akkor azt az adott kripto grafikonján (chart) nem jelzik ki. Főleg egy kezdő, kripto világát kipróbálónak ez nem valami kényelmes megoldás.

Többek között tehát, jelen ismeretterjesztő tartalmam számukra is írom❗

A CoinMarketCap használata 

Mindenekelőtt a fenti linken REGISZTRÁLJ be, ami gyakorlatilag csak annyiból áll, hogy végigmész a weboldalon található „Signup” procedúrán,

és élesíted a regisztrációd arra a linkre való kattintással amit számodra az email címedre megküldenek.

A lehetőségek használatát kezdd PC környezetben vagy laptopon! 

A regisztrációt egyelőre a kényelem kedvéért lehetőleg ne mobiltelefonon csináld.

Gondolom a kripto adataid felvitelének végigszenvedése mobiltelefonon, nem lenne szíved választásának csücske😉

A használata pofonegyszerű

🔗https://coinmarketcap.com/hu/portfolio-tracker/ oldalon már létre is hozhatod a birtokodban lévő kripto adatokat.

Tanácsom, hogy jobban jársz ha a szolgáltatást angol nyelven hagyod, úgy látom hadilábon áll még a magyar nyelv alkalmazásával.

Add new 

Az Add new gomb segítségével megadod, hogy melyik kriptopénzből mennyit vettél és a pontos dátumot.

…More menü 

A portfóliód el is nevezheted ha a menüre kattintasz és azon belül az „Edit portfolio” lehetőségre. A portfólió nevének legjobb ha megadod mindig annak a centralizált kripto platformnak a nevét, ahonnan a kripto adataid származtatod. Így legalább emlékezni fogsz hol érheted utol. Jóllehet amikor az „Add new” opcióval felviszed valamelyik kripto adatod, akkor a „Note” mint megjegyzési lehetőség, hasonló funkciót tölt be.

+Create portfolio 

Itt tudsz létrehozni újabb portfóliókat, kedved szerint.

💡 A CoinMarketCap hasznos lehet például egyes kripto platformok rejtett költségeinek körülbelüli nyomon követésére is.

Ezt csak azért mondom, mert például a crypto.com egy nagyon professzionális szolgáltatás, de előszeretettel elhallgatja, hogy bizony amikor megveszed a kriptopénzt, akkor az kb. 1200 forintnak megfelelő összeggel fog számodra többe kerülni, s ugyanez igaz az eladáskor is. Ez persze azért nem eget rengető probléma, mert az összes többi kripto platformot hogyha megnézed hasonló árak vannak.

Fogyasztóvédelmi szempontból persze nem a legtisztességesebb, de az említett platform használók számára pszichológiai értelmezésben kellemesebb😄

Másrészről pedig a tényleges fogyasztóvédelmi inkorrektség -e területen szakmailag nagyon nehézkesen húzható rájuk, ugyanis roppant profi ideológiát alkalmaznak, és nem érhető tetten a kripto eladás és vétel során soha ugyanaz a beépített fix díj. De érzékelhetően létezik, ez tény🙂

Mi minden egyebet találhatsz még az ismertetett webes verzióban?

Teljesen nyilvánvaló, hogy a teljesség igénye nélkül fogok hivatkozni csak pár lehetőségre. Részben azért mert az én publikációm koncepciója az volt, hogy lehetőséget mutassak számodra, miképpen tudod a saját portfólió összeállítani.

Másrészről pedig az összeset, ha szeretném sem tudnám összefoglalni, hiszen a CoinMarketCap az a hely, ahol rengeteg információt elérhetsz a kriptovalutákról.

Először is vegyük szemügyre a webes verzió legtetejét, hiszen érdekes beszédes adatok vannak ott a kripto piacáról!

Egyúttal azért jelzem, hogy a mobil applikáció teteje is ezeket az adatokat tartalmazza.

Nyelv és devizanem beállítás

CoinMarketCap használata : átállíthatod magyar nyelvre, de a kriptodevizák értékét bármilyen devizanemben vizsgálhatod.

🔍 Amikor már egy kicsit gyakorlottabb leszel és rájössz annak lényegére, hogy egy kriptodevizában lévő érték kifejezése teljesen felesleges a FIAT devizanem útján, akkor lehet hasznos lesz számodra, a kriptovaluták értékét más kriptovaluták értékében vizsgálni.

A fenti fotó egy példa, hogy miként láthatod a kriptovaluták árfolyamát a Bitcoin értékében kifejezve. De átállíthatod bármi másra is amit Téged érdekel!

Alapadatok

A CoinMarketCap webes felület vagy applikáció tetején lévő fontosabb adatokról!

☑️ A bal felső sarokban „Cryptos:” megadja hány kriptovaluta van. Azaz azt a számot, hogy összesen hány kriptovalutának az elemzési adatait tartja nyilván a CoinMarketCap.

☑️ Sorban rögtön utána az „Exchanges:” összegyűjti számodra az összes létező kriptováltót. Tehát ezek azok a helyek ahol kriptopénzt valamilyen másik kriptopénzre tudsz váltani.

✅ Láthatod a teljes „Market Cap:” értéket akár a Bitcoin -al együtt, vagy csupán a többi altcoin adatai alapján. A kriptográfiai piaci kapitalizáció egy kriptovaluta összértéke. A tőzsdei kapitalizációt úgy számítják ki, hogy a részvények árfolyamát megszorozzák a forgalomban lévő részvényekkel, addig a kriptopiaci kapitalizáció számításánál a kriptovaluta árát megszorozzák a forgalomban lévő coin-ok számával.

✅ A „24h Vol:” a 24 órás összforgalmat mutatja, míg az utóbbi két adat a két legnagyobb kriptovaluta a Bitcoin és az Ethereum piaci dominanciáját prezentálja százalékos formában.

✔️ Az „Eth Gas:” Gwei érték az Ethereum hálózatán lévő gázdíjak kalkulálásánál hasznos.

Mi az a Gwei?

A Gwei az Ethereum hálózat Ether (ETH) kriptovalutájának egy kis egysége. Gwei vagy gigawei meghatározása szerint 1 000 000 000 Wei, az Ether legkisebb alapegysége. Egy Gwei 0,000000001 vagy 10-9 ETH. Ezzel szemben 1 ETH 1 milliárd gwei-t ​​jelent!

A Gwei egy hasznos címlet a gázdíjak azaz a bányászoknak a tranzakciófeldolgozásért fizetett díjának kényelmes kiszámításához.

S miért pont az Ethereum gázdíj szerepel az oldal tetején❓ Azért mert leginkább ez számít, ugyanis a legtöbb 🔗okosszerződés és projekt az Ethereum hálózatán működik❗

Cryptocurrencies 

CoinMarketCap - kriptopénzek

Ez a legfontosabb rész, hiszen itt láthatod az összes rendelkezésre álló kriptovaluta listát. Viszont ami ennél is hasznosabb, hogy mindent a kriptovaluták kategórizálása szerinti lebontásban is láthatsz.

Ez azért fontos, mert ezáltal egy kriptovalutát és annak működését is sokkal jobban megtudod érteni.

Watchlist 

Ha kifejezetten valamelyik kriptodeviza érdekel Téged, akkor figyelőlistára rakhatod. Ez csupán annyit jelent, hogy az adatbázisnak csupán az a letisztult része fog a szemed elé kerülni, ami kifejezetten az érdeklődésed.

Portfolio

Amikor fentebb a CoinMarketCap pofonegyszerű használatáról értekeztem már megadtam melyik az a link, amivel rögtön a portfólió oldaladra tudsz ugrani. Nos, itt is ha a „Portfolio” fülre kattintasz akkor pont ugyanoda jutsz.

Categories

Kriptovaluta kategória 24 órás árváltozással. Minden kriptovaluta kategóriához létezik egy index. A kategóriák rangsorolása 24 órás árváltozás szerint történik. Kattints egy kriptográfiai kategória névre, hogy megtekinthesd az index alkotórészeit és a legutóbbi árteljesítményt.

Ez hasznos már csak azért is mert megtudhatod, hogy egy adott kategória, azaz téma köré milyen alternatív kriptovaluták csoportosulnak.

A közérthetőség kedvéért, vegyük a stablecoinok témáját🙂 

🤔 Tegyük fel, Téged az USD alapú 🔗stablecoin világa vonzz❗

💡Ha rákattintasz itt a kategóriákon belül az 🔗USD stablecoin részre, akkor megkapod az összes olyan kriptovalutát, amely az USD értékéhez kötött.

Egyéb főbb témák külön kiemelet alkategóriát kaptak
  • DeFi – itt láthatod a DeFi tokenek listáját. A DeFi tokenek a kriptovaluták sokféle készletét képviselik, amelyek az automatizált, decentralizált platformokon honosak, és amelyek az általam előbb említett és hivatkozott intelligens szerződéseket használnak.
  • NFT – None-fungible token, azaz nem helyettesíthető tokenek releváns lisjáta. Méretben piaci kapitalizáció szerint vannak felsorolva.
  • Metaverse – A Metaverse által használt legnépszerűbb coinok és tokenek listája, méretben szintén piaci kapitalizáció szerint rendezettek.
Szintén érdekes kategóriák
  • Polkadot – Ez az oldal a legértékesebb 🔗 Polkadot alapú coin és token kínálatot sorolja fel. Ezek a projektek piaci kapitalizáció szerint vannak felsorolva, először a legnagyobbak, majd a kevésbé jelentősek.
  • BNB Chain – a BNB-lánc alapú coinok és tokenek széles választéka.
  • Solana – a Solana ökoszisztémájához kapcsolódó piaci kapitalizáció szerinti coinok és tokenek.
  • Avalanche – végül pedig az Avalanche ökoszisztémájához kapcsolódó coinok és tokenek, melyek az utóbbi időben szintén az érdeklődés központjába kerültek.

CoinMarketCap applikáció 

Természetesen a későbbiekben lehetőséged lesz 📱Android applikáció használatára is, aminek a linkjét akár QR kódról is beolvashatod később a mobiltelefonodról, amit megtalálsz a CoinMarketCap weboldalának alján.

Amikor a 🔗fenti útmutatómnak megfelelően elkezded feltelepíteni, és utána elindítani, akkor elképzelhető, hogy hirtelen egy zagyva arab nyelv fog fogadni. Mondjuk ha megfigyelted cikkem elején Brandon Chez fotóját, akkor talán annyira nem is fogsz csodálkozni, hogy miért épp ez a nyelv az alapértelmezett 😆

CoinMarketCap nyelvi beállítások, alapértelmezett pénznem, mobilos menü

Nyelvi beállítások 

Ettől azonban ne ijedj meg, csak próbálj az applikáció főelemére bekerülni és a fenti fotón látható „Language” tehát nyelvi beállítást átállítani, egy általad preferáltra.

✅ Például az angol nyelvre, ugyanis a CoinMarketCap applikációja a magyar nyelvet végképp nem támogatja.

Alapértelmezett pénznem beállítása

Második lépésként javaslom, hogy tekintsd meg, hogy az alapértelmezetten beállított pénznem (USD) számodra megfelelő -e.

✅ Úgy gondolom, szívesebben átállítanád EUR-ra, hiszen a legtöbb ember a fintech cégek hidjaként a professzionális szolgáltatást nyújtó 🔗 Revolut UAB bankot használja SEPA EUR, különböző platformokra történő ingyenes utalására.

Bejelentkezés a CoinMarketCap applikációba 

CoinMarketCap bejelentkezés - login

A fenti képnek megfelelően „Login” majd a fenti 🔗 regisztrációs folyamat során megadott email címeddel és jelszóddal lépj be.

Kész is, innentől kezdve mobilon is nyomon követheted a portfóliódat!

A portfóliód bármikor itt is bővíteni fogod tudni. Nyilván ha nem litániahegyekről van szó, akkor az applikációval is tökéletes a felvitel.

Hol találhatod a portfóliód az applikációban?

A CoinMarketCap applikációban a saját kripto portfoliód itt találod!

Az applikáció alján középtájt egy kékszínű körcikk diagram gombra való kattintással érheted el!

Privacy mode 

Ez egy apró figyelmesség. Ha publikus helyen tanulmányoznád a portfóliód érdemes ezt használni, így csak a százalékértékek látszódnak, a vagyonegyenleg nem.

Discover, mint felfedezni való 

Ott az az első ikon a házikó, összegyűjti számodra a kriptopiac legérdekesebb híreit. Érdemes átolvasgatni, minőségi angol nyelvű cikkek.

A CoinMarketCap közösségi erőt is alkot

CoinMarketCap - diamond, gyémántprogram és a saját profilod!Amíg a platform számára a működési szabályzata alapján TILOS bármilyen kriptora is más szemmel nézni, mint a többire,

💬 addig a felhasználók a kommunikációs eszköz segítségével kriptovaluta vélemények és hasznos információk útján eszmecserét folytathatnak.

A képen látható jobbszélső az alapértelemezett avatar profilképünk amit megváltoztathatunk!

Minden regisztrált felhasználónak van egy Twitter szerű élményt biztosító felhasználói adatlapja. Amolyan micro posztok formájában  kommunikálhatunk, 280 karakter hosszúságban, valamint bárki által készített poszthoz hozzászólhatunk, ugyanilyen maximális terjedelemben.

Bár meglátásom szerint azért ez erősen cenzúrázott, például a vélemény megformálásakor, igen érzékeny, ha egy weboldalra is hivatkozunk közben. Valószínűleg minden egyes posztot egy robot automatika ellenőríz❗

A balszélső gyémánt pedig az NFT őrülteknek lévő gyémántprogramot szimbolizálja

Mindig amikor bejelentkezel a szolgáltatásba, vagy elindítod mobilon az applikációt, akkor 24 óránkat tíz vagy húsz darab gyémántot kapsz, s ezeket tetszés szerint különböző NFT remekművekre elköltheted.

Összességében

Ez a portfólióelemző platform tanulásra és gyakorlásra is kiváló lehet számodra. A létrehozott portfólióid ugyanis értelemszerűen lehetnek csak elképzeltek, így egy teszttel el tudod dönteni, hogy vajon ténylegesen buktál volna -e a kripto piaccal vagy sem.

Személyes véleményem ugyanakkor az, bár akik ismernek ezt pontosan tudják rólam, hogy a kriptovaluta értékét sosem egy fiat-deviza értékéhez mérem! Ellentétben 🔗Warren Buffett úrral, aki az összes Bitcoin-ért 25 USD összeget nem adna, én a blokkláncnak egy magasztosabb, spekulációtól mentes lehetőségét látom, egy valóban manipulálhatatlan pénzügyi monetáris rendszer alapjait.

S minél jobban sír a FED, annál nagyobb a jövőképe ennek a lehetőségnek. Minden tiszteletem egyébként az említett úré, tisztelgek az életútja előtt,

🤔 de valljuk be őszintén mit kezdjek egy 91 éves mostanra már csak PR katona, mégcsak nem is saját gondolatvilágával❓

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

“CoinMarketCap” bejegyzéshez 12 hozzászólás

  1. Üdvözlöm!
    Nagyon alapos a lerás, tetszik. Arra vonatkozóan nem találok leírást sehol, hogy ha van a protfoliómban egy X összeg, azt hogyan lehet onnan kivenni. El kell adnom valamelyik tőzsdén? Látom, hogy van lehetőség pénztárca hozzákapcsolására. Revolutot is hozzá lehet kapcsolni? A portfolió BTC-ben van.
    Tisztelettel: Elmer Antalné

    Válasz
    • Kedves Elmer Antalne,

      CoinMarketCap-hez DeFi Wallet (tehát decentralizált módon működő) kripto pénztárca kapcsolható hozzá. A Revolut egyáltalán nem tartalmaz decentralizált módon működő kriptotárcát. A Revolut valójában egy nagyon szűkített lehetőségekkel rendelkező CEX (Centralized Exchange), tehát kriptovaluták vételére és adására szolgáló centralizált platform. CEX felületeken kezelt kriptovaluták tulajdonosa és a birtokosa igazából mindig maga a CEX felület.

      ℹ️ Hiszen a kriptovaluta csak akkor a Tied, ha a hozzátartozó privát kulccsal is csak Te rendelkezel❗

      ✔️ CoinMarketCap-hez például olyan DeFi Wallet kapcsolható hozzá mint amilyen mondjuk a Metamask. Ugyanakkor itt hívnám fel a figyelmet arra, hogy a kényelemnek mindig ára van❗

      1. Elhiszem és tökéletesen meg is értek mindenkit, hogy nagyon kényelmesnek tűnik az, amikor a DeFi wallet-et hozzákapcsoljuk a CoinMarketCap felületéhez, akkor nem kell bíbelődnünk a vásárlási / eladási tételek felvitelével, mert minden automatikusan rögzül. Szintén meg kell ugyanakkor említenem, hogy alapvetően DeFi tárcákban kripto eladására és vételére nem lenne lehetőség. Egyes DeFi tárcák ezt a lehetőséget mégis úgy teremtik meg, hogy például a bankkártyádon keresztül megveheted azt a kriptovalutát amire szükséged van. De ügye akkor a bankkártyádon keresztül ismét csak azonosítva vagy.

      A DeFi tárcákon keresztül a blokkláncon kezelt kriptovaluta tartásnak pont az a lényege, hogy mindenki számára biztosíthassa a pénzügyi szabadságot, az anonimitást azaz a privát szférát.

      Na már most amikor a CoinMarketCap felületéhez a DeFi tárcád hozzákapcsolod, akkor valamilyen módon már Te mint felhasználó azért azonosíthatóvá válasz. A CoinMarketCap mögött pontosan ugyanolyan jogi személy (vállalat van) mint az összes többi gazdasági tevékenységet végző cég mögött, tehát bármilyen Hatóság amennyiben úgy látja, lekérheti egy eljárás keretében az adatbázisát.

      2. A másik amire azért felhívnám a figyelmet, hogy a DeFi tárcák egyéb szolgáltatásokhoz történő hozzákapcsolása, mindig valamilyen szinten IT biztonsági kockázatot is magában rejthet.

      Ezt a kérdésed nem értem: „Arra vonatkozóan nem találok leírást sehol, hogy ha van a protfoliómban egy X összeg, azt hogyan lehet onnan kivenni.” Milyen portfolióról beszélünk? Ami CoinMarketCap-en belül van portfolió, azok csak adatok a portfoliód kényelmes áttanulmányozására, de maga a
      CoinMarketCap felület nem egy kripto kereskedési felület. Ha pedig az a kérdésed, hogy a Revoluton tartott BTC portfoliód eladásához át kell -e helyezned az egyenleged valamelyik „tőzsdére” feltételezem itt kripto kereskedési platformra gondolsz, akkor ismét csak nem értem a kérdést, mert ahogy fentebb is írtam a Revolut maga egy CEX platform, tehát a szolgáltatásuk keretrendszerében nemcsak venni tudsz ott kriptovalutát, hanem eladni is.

      Megjegyzem BTC mozgatásának pl. külső DeFi tárcára akkor van értelme, ha a vagyonodat tényleg szeretnéd maximálisan biztonságban tudni, és hosszabb távon kívánod tartani. Azért is mondom, mert a BTC Gas Fee-je, tehát tranzakciós költsége nem olcsó. Tehát ha pl. Te Revoluton szeretnéd kiutalni a BTC
      egyenleged egy DeFi tárcára, akkor a Revolut beavatkozásától teljesen függetlenül, de a tranzakciós költséget meg kell fizetni.

      Válasz
    • Kedves Péter,

      A CoinMarketCap az csak egy portfoliókezelő, ami segít prezentálni az elért hozamot és ahol nyilvántarthatók a különböző pozíciók mint vétel és eladás. Tényleges pénzügyi műveletre értelemszerűen nem jogosult. A pénzügyi művelet azon a kripto platformon CEX folyik, amellyel szerződésben vagy.

      Válasz
  2. Tisztelt Uram,

    Nagyon hasznos és alapos az írás. Szeretném megkérdezni, hogy nem publikus kérdést milyen formában tudnék feltenni Önnek a témával kapcsolatban.
    Köszönöm a választ.

    Válasz
    • Kedves Róbert,

      A Kapcsolat oldal ebben segít. Nem tudom mi lehet a nem publikus kérdés, de befektetési tanácsadással nem szolgálok. Kripto vonalon én csak és kizárólag edukációt végzek, és azt is csak az általam írt tartalmakon keresztül.

      Válasz
  3. Coinmarketcap az csak egy portfóliot kezelő program.
    Akkor amit feltüntet a portfólióban az nem létező Xösszeg és ez nem váltható
    Készpénzre.
    Akkor ez valami átverés?
    Ha pedig azt jelenti, hogy enny x forintom van, azt hogy tudnám onnan kivenni?

    Válasz
    • Kedves Katalin!

      A CoinMarketCap mint portfoliókezelő csak azt az egyenleget mutatja, amely ténylegesen annál a pénzkezelőcégnél / kripto platformnál van, ahol Te a tényleges egyenleged tartod vagy eltérő egyenleget amit manuálisan beállítasz neki.

      Szituációs példa:
      Ha például a crypto.com CEX platformon tartod a kripto egyenleged, de CoinMarketCap segítségével tanulmányozod a portfoliód, akkor logikusan következik, hogy onnan pénzt kivenni (ténylegesen) csak és kizárólag a crypto.com -on keresztül tudsz, a CoinMarketCap csupán a portfolió prezentálója a könnyebb áttekinthetőség kedvéért.

      A CoinMarketCap nem pénzkezelő cég, csak prezentáló!

      Válasz
      • Üdv! Ha jól értem,a Coinmarket cap nem követelhet pénzt tőlem,hogy azt kriptoba tegye,S azt onnan kiutalja számomra?Köszönöm a válaszát.

        Válasz
    • Kedves Gyöngyi,

      1. A CoinMarketCap nem kereskedési platform, ott csupán ízlésesen a saját portfoliód tudod megjeleníteni és nyomon követni.
      2. A Binance már valóban egy kereskedési platform, egy hatóság által ellenőrzött úgynevezett CEX platform.

      A Binance pénzátutalásokra több opciót is kínál❗

      Általában a legkedvezőbb a SEPA EUR alapú utalást választani. Binance felületéről csak olyan EUR alapú bankszámlára lehet pénzt kiutalni, ahonnan előzetesen a Binance felületére a beutalás megtörtént. A felhasználók többsége értelemszerűen a közkedvelt Revolut szolgáltatásait szokta erre a célra igénybe venni. Szoktam is mindig mondani, hogy a Revolut a híd a különböző fintech cégek között 😉

      Válasz

Szólj hozzá!