Bitcoin kiutalás az AADS hirdetési hálózatból

Hogyan lehetséges a Bitcoin kiutalás az egyre népszerűbb AADS monetizációs rendszeréből❓

Bitcoin kiutalás : nem is olyan régen két témát is említettem. Ennek keretében az egyik az 🔗AADS, egészen jól teljesítő Google Adsense alternatíva. Míg a másik pedig maga a 🔗Wallet of Satoshi kriptotárca ismertetése volt. Alap tehát, hogy kifejtsem a Bitcoin kiutalás lépéseit is❗

A Bitcoin kiutalás a gas fee alapján legköltséghatékonyabb módon a 🔗 Lightning Network segítségével történhet. Így most ebbe engedek bepillantást. Bemutatómban a Bitcoin kiutalás a Binance kripto platformjára fog történni. Már csak azért is, mert ez a platform, a kripto szféra minden témájával foglalkozik👇

Az AADS hirdetési hálózatból történő Bitcoin kiutalás menete

 

  1. Lépj az AADS felhasználói felületén a „Finance” részre.
  2. Kattints a „Withdrawal Settings” azaz kifizetési beállításokra.
  3. Ezután válaszd ki a Lightning hálózatot, tehát a lehetőségek közül „To Lightning Network” részt és töltsd ki azokat az adatokat amiket kér, a sikeres Bitcoin kiutalás érdekében!
  4. Az AADS hirdetési hálózat ezután a regisztrációnál használt email címedre egy megerősítő linket fog küldeni. Arra rákattintasz és elkezdődik a folyamat. Amikor először állítod be a Wallet of Satoshi kripto tárcádban lévő email címet, itt a kifizetési beállításoknál, akkor a Te védelmed érdekében a folyamat rögtön nem megy végbe, csak egy bizonyos idő letelte után. Ennek pontos időpontját jelzi az AADS, UTC szerint!

📣 Az alábbi beállítást csak egyszer kell megcsinálnod, és a kifizetések minden nap végbe fognak menni a Wallet of Satoshi tárcádra automatikusan. Blogod, weboldalad, egyéb tartalmaidnak, s persze azok forgalmának köszönhetően, így aztán gyűjtögetheted a satoshikat. S ha úgy érzed egy nagyobb összeg összejött, a Wallet of Satoshi tárcából át tudod utalni például a Binance-re.

Bitcoin kiutalás lépései az AADS hirdetési hálózatából!

💬 Apró megjegyzés a Wallet of Satoshi tárcában lévő email címről:

✅ Nyugodtan használd BTC fogadására azt az email címet ami a tárcádban van. Kezdetben mást nem fogsz tudni használni úgysem. Idővel, amikor 10 db. tranzakción túl vagy, lesz lehetőséged bármilyen egyedi email címet beállítani.

Ahogy ígértem, a demonstrációm keretében azt prezentálom, hogy a Binance felületére, hogyan lehet Bitcoin kriptovalutát beutalni

Ehhez azonban nem árt, ha kontextusba helyezlek és elmagyarázom számodra mi is az a „Lightning Invoice”.

Ez már csak azért is fontos, mert ha megfigyeled akkor a Binance felületén a befizetésnél ha kiválasztod a Bitcoin (BTC) kriptovalutát és a Lightning hálózatot, látni fogod a folyamat végén, hogy generálódni fog számodra egy 60 percig felhasználható Invoice Number.

Mi az a Lightning Invoice?

A Lightning számlák kódolva vannak a fizetéshez szükséges adatokkal, például a fizetés összegével, célállomásával, időbélyegzőjével és engedélyezési adataival.

Ha Lightning számlával szeretnél fizetni, nem kell ismerned a számla részleteit. Wallet-alkalmazásod dekódolja az információkat, majd felkér a fizetés összegének megerősítésére vagy elutasítására.

✅ Az alábbiakban egy példa egy Lightning számlára:

Lnbc2m1pnrjd6epp5xg37tadmcc479dt8c3rqk9mu4p08y8a5uvdd4repy4r8zzs40y4qdqqcqzzsxqrrs0fppqhsrcf2xszcp9nu4xgxzjwx6m3qnvlvrtsp5nft6epu8wxaxytyadq95ygyqvewuhuqh4zw6wevwvufxjr0zc0qq9qyyssqtafnv4cz4uuccg8xfw0ec2lgmr9u23rg85ac86zdnkn4mkq93krn283prlthqky5ujpv8x4cecs4634uu4gcw4f57l3haur8vg6myggp7z6erh

Ronda hosszú cím, ügye?

A Wallet of Satoshi kripto tárca pont ezért teszi lehetővé, hogy a felhasználók egymás között, az ilyen hosszú számsorok helyett, csupán egy egyszerű email címet használjanak.

⚠️ Azonban amikor valamilyen kripto platformra, például a Binance felületére utalsz, értelemszerűen ott nem lesz email címed, hanem ezt a bizonyos hosszú, 60 percig érvényes Invoice Number-t kell használnod❗

Talán kicsit szakmai, de néhány fontos tudnivalót még összefoglalok számodra a Lightning-számlák (Invoice Number) jellemzőiről 👇

 

Kódolás: Bech32 kódolást használnak, amely egy olyan típusú kódolás, amely beépített hibaészlelést, kis- és nagybetűk közötti érzéketlenséget, tömörséget és méretezhetőséget kínál.

Szabványosított: A formátum a „BOLT” (🔗Basis of Lightning Technology) néven ismert szabványos szabályokat követi, amely nyilvánosan elérhető és ingyenesen használható, így bárki, bárhol elkészítheti saját Lightning-kompatibilis bitcoin alkalmazását.

Védelem: Ha egyetlen karaktert megváltoztatunk vagy kihagyunk, a számla érvénytelen lesz, ami a manipuláció vagy a hiba elleni védelem érdekében hasznos.

Hatékony: A számlák gyorsan és egyszerűen generálhatók, megoszthatók, dekódolhatók és feldolgozhatók bármely Lightning-kompatibilis pénztárcaalkalmazással.

Méretezhető: A számlaösszegek egy fillér töredékétől a több teljes bitcoinig terjedhetnek (feltéve, hogy van elegendő csatornakapacitás), és számos opcionális funkciót tartalmazhatnak.

Tehát mit jelentenek ezek a betűk és számok?

A Lightning számlák két fő részre bonthatók:

  • az ember által olvasható részre
  • és az adatrészre.

Ezt a két részt a számla elején található „1” karakter választja el egymástól❗

Az ember által olvasható részről

lnbc”: Ez a szabványos Lightning előtag, az „ln” a „Lightning Network”, a „bc” pedig a bitcoint jelenti.
2m”: Ez a fizetés összege. Az „m” utótag a „milli-bitcoint” (más néven 100 000 satoshis) jelenti, ami azt jelenti, hogy „2 m” 200 000 satoshi. Az összegek beállíthatók „u”-ként is a micro-bitcoinnál (más néven 100 satoshi), „n”-ben a nano-bitcoinnál (más néven 0,1 satoshi), vagy „p”-ben a pico-bitcoinnál (más néven 0,0001 satoshi).
„3m”: Ez az utótag egy LNURL vagy Lightning Network számla esetén általában az összeget jelöli millisatoshi-ban.

A Binance az Invoice Number-t kifejezetten lnbc3m (előtag + utótag) formában generálja❗

Mit tartalmaz az ember által nem olvasható adatrész?

Időbélyeg: A számla elkészítésének időpontja.

Fizetési hash: A fizetési előkép kriptográfiai kivonata, amely a helyes fizetés megtörténtének ellenőrzésére szolgál.

A kedvezményezett csomópontjának nyilvános kulcsa: Ez a fizetés célállomása.

Leírás: A számla célját magyarázó opcionális megjegyzés, amely a fizető számára megjeleníthető.

Lejárati idő: Opcionális idő, amikor a számla már nem érvényes.

Útválasztási információ: Opcionális információ arról, hogyan lehet a fizetést a Lightning hálózaton keresztül irányítani.

Tartalék cím: Opcionális Bitcoin-cím, amely lehetővé teszi a láncon belüli fizetést, ha a láncon kívüli fizetés sikertelen.

Aláírás: A biztonság megőrzése érdekében a teljes számlát a címzett csomópontja írja alá. Ez az aláírás, amely magában foglalja az ember által olvasható és adatrészeket (kivéve magát az aláírást).

1 ) Igazolja, hogy a számla valódi,

2 ) és a fizetés a megfelelő címzetthez került-e el.

Ha valaki módosítja vagy hibázik a számla másolása során, az aláírás érvénytelenné válik. Ez segít megelőzni a hibákat és az információk manipulálását, például a csomópontazonosítót, a fizetési hash-t és a tartalék címet, amelyek módosítása esetén valaki pénzt lophat el.

💡A Lightning számlák szerkezetét úgy alakították ki, hogy a fizetések robusztusak, rugalmasak legyenek. Azaz a fizetési folyamat bonyolítása nélkül alkalmazkodjanak a különféle opcionális funkciókhoz. A 🔗 Lightning-dokumentációban mindent elolvashatsz angol nyelven, ha még mélyebben érdeklődnél a Lightning-számlákról és azok működéséről.

👏 Most, hogy már mindent értesz, ennyi szakmai anyag után, hogyan tudod a Wallet of Satoshi tárcádban lévő Bitcoin (BTC) egyenleged a Binance platformjára beküldeni❓

Binance platform a kripto funkciók legszélesebb tárháza!

Ügye a fenti Bitcoin kiutalás folyamatnak megfelelően a Bitcoin (BTC) egyenleged az AADS hirdetési hálózatából átkerült a Wallet of Satoshi tárcádba❗

Innen egyszerűen a Binance felületére tudod küldeni a Binance által generált, ismétlem újra, 60 percig aktív, Invoice Number (számlaszámra). Az alábbi képpel prezentálom. 👇

Ha a Binance kiutalás sikeresen végbement a Wallet of Satoshi kriptotárcádra, akkor ez a fotó demonstrálja számodra, mi a menet Bitcoin befizetés esetén a Binance platformjára!

Annyi a trükk csak, hogy a Wallet of Satoshi által megjelölt díjtétellel csökkentsd a fogadni kívánt összeget, ellenkező esetben a kriptotárcád nem fogja átküldeni 😉

Egy apró javaslatom lenne még számodra a Wallet of Satoshi vonatkozásában:

Alapértelmezetten úgy van beállítva ez a tárca, hogy az egyenleget „sats” egységben mutatja, ez ügye a Bitcoin (BTC) fillér értéke. Ez megzavarhat Téged, éppen ezért javaslom, hogy a beállítások „Settings” részben állítsd át, hogy BTC formában mutassa az egyenleget❗

Zárógondolatom

🙏Remélem sikerült egy könnyen érthető cikket adnom számodra, amiből megérthetted a Bitcoin kiutalás leghatékonyabb módjának lépéseit. Talán arra is sikerült rávilágítanom, hogy milyen jól használható ez a bizonyos Lightning Network, amely ezt az egészet lehetővé teszi.

Ugyanakkor újfent jelezni kívánom, ahogy blogom hasábjain már több ízben megtettem, hogy a Lightning Network egy másodlagos réteg a Bitcoin hálózat tetején. Szóval ebből az következik, hogy annyira nem jelentős összegek, gyors és roppant költséghatékony megoldására a Lightning Network ha Bitcoin kiutalás vagy Bitcoin beutalás a téma, nagyon hasznos lehet,

DE továbbra is a maximálisan biztonságot jelentő vagyoni elem tárolására alkalmas eszköz, azért maga a 🔗 Bitcoin hálózat. Szóval értéket, különösen hosszabb időre, azért Wallet of Satoshi tárcában ne tarts, hanem a Bitcoin eredeti hálózatán. 👋 Köszönöm, hogy elolvastad publikációm, hamarosan találkozunk valamilyen újabb írásom útján 😊

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük