Az ERC-677 szabvány ismertetése

Mi az ERC677

Az ERC677 az Ethereum blokkláncon használt token szabvány, amely az ERC-20 alapjaira épült, de kiegészíti azt azzal a képességgel, hogy a tokenek átvitele során adatokat is továbbít. 2017-ben került bevezetésre, ez a 🔗 GitHUB lenyomatából is egyértelműen látszik.

Különösen hasznos az 🔗 okosszerződések számára, mivel lehetővé teszi a tokenek és adatok együttes kezelését.

Az ERC677 alapvető jellemzői

Az ERC677 szabvány bevezeti a `transferAndCall` funkciót, amely lehetővé teszi, hogy a tokenek átvitele során egy okosszerződés meghívásra kerüljön. Ez különösen hasznos lehet olyan alkalmazásoknál, ahol a tokenek átvitele mellett valamilyen logikai műveletet is végre kell hajtani.

Az ERC677 kompatibilis az ERC-20 szabvánnyal, ami azt jelenti, hogy az ERC677 tokenek ugyanúgy használhatók, mint az ERC-20 tokenek, de további funkcionalitást is kínálnak. Ez a kompatibilitás biztosítja, hogy az ERC677 tokenek könnyen integrálhatók

✅ a meglévő 🔗 Ethereum hálózat alapú rendszerekbe és alkalmazásokba❗

Összességében az ERC677 egy rugalmas és hatékony megoldás azok számára, akik szeretnék kihasználni az Ethereum blokklánc nyújtotta lehetőségeket, miközben csökkentik a tranzakciók költségeit és növelik a rendszer hatékonyságát.

Az ERC677 szabvány előnyei és alkalmazási területei

Az ERC677 szabvány különösen hasznos lehet olyan alkalmazási területeken, ahol gyakori a tokenek és az okosszerződések közötti interakció. Például decentralizált pénzügyi (DeFi) alkalmazásokban, ahol a felhasználók gyakran lépnek interakcióba különböző szerződésekkel, vagy játékokban, ahol a játékon belüli eszközök és tokenek cseréje történik. Pont ilyen területek ezek.

Az ERC677 szabvány további előnye, hogy visszafelé kompatibilis az ERC-20 szabvánnyal, így könnyen integrálható meglévő rendszerekbe. Ez megkönnyíti a fejlesztők számára az új funkciók bevezetését anélkül, hogy teljesen új infrastruktúrát kellene kiépíteniük.

Beszéljünk erről a szabványról, más token standardok összehasonlítása alapján

Összehasonlítva más szabványokkal, mint például az ERC-20 és az ERC-721,

az ERC677 egyfajta köztes megoldást kínál. 👇

Az 🔗 ERC-20 a legelterjedtebb token standard, amely egyszerű és széles körben támogatott, de nem rendelkezik az ERC677 által nyújtott integrált funkciókkal. Inkább kombinált funkcionalitás, visszafelé kompatibilitás és fokozott biztonság jellemzi.

Az 🔗 ERC-721 viszont nem helyettesíthető tokenekre (NFT-k) specializálódott, így teljesen más felhasználási területe van.

Az 🔗 ERC-1155 egy másik érdekes standard, amely lehetővé teszi mind helyettesíthető, mind nem helyettesíthető tokenek kezelését, egyetlen szerződésen belül. Ez nagy rugalmasságot biztosít, de bonyolultabb is lehet a megvalósítása.

Az ERC677 előnyei akkor mutatkoznak meg igazán, ha a költséghatékonyság és a tranzakciók egyszerűsítése a cél, míg más szabványok különböző, ettől eltérő specializált igényeket szolgálhatnak ki.

Szemléltetőm az ismertetett szabny működésére

A pragmatikus programozó személetében az ERC677 szabvány `transferAndCall` függvénye az ERC-20 és az 🔗ERC-223 ötvözésére törekszik. Az ötlet az volt, hogy bevezessék az említett funkciót az ERC-20-ba, de magát az eredeti szabványt változatlanul hagyják. Amikor az ERC-20-at írom, azért jellemzem sokszor publikációim útján úgy, hogy eredeti szabvány, mert az Ethereum első szabványa volt ez.

Az ERC-677 szabvány működésének folyamata.

Az ERC677 fő célja a visszafelé kompatibilitás, biztonságos módot biztosítva az új szerződések számára, hogy tokeneket utaljanak külső szerződésekhez. Ennek a folyamatnak a működését a 👆 fenti képemmel kívántam prezentálni.

ℹ️ Az egyik függvényt említettem, ismételni nem kívánom magam, de mire jó a másik❓

A `TokenFallback` függvény lehetővé teszi, hogy egy okosszerződés fogadja a tokeneket, és meghatározza, hogyan kezelje azokat, amikor egy másik címről érkeznek. Ez különösen hasznos, ha a szerződésnek valamilyen speciális logikát kell végrehajtania a tokenek fogadásakor.

Az ERC677 szabványra illeszkedő kriptovaluták tárolásának felhasználási esetei

💭 Azaz milyen kriptotárcák szokták használni, a teljesség igénye nélkül természetesen (hardveres / szoftverek tárcák vegyesen) ⬇️

MetaMask: Széles körben használt böngészőbővítmény-tárca, amely ideális az Ethereum-alapú tokenek tárolására, küldésére és interakciójára.

Trust Wallet: Mobil pénztárca, amely felhasználóbarát felülettel és robusztus biztonsági funkciókkal rendelkezik.

Ledger Nano X és Trezor: Hardvertárcák, amelyek offline tárolást biztosítanak a maximális biztonság érdekében.

MyEtherWallet (MEW): Egy webalapú pénztárca, amely testreszabást és hardveres pénztárcákkal való integrációt kínál.

Coinbase Wallet: Sokoldalú pénztárca az Ethereum tokenek kezelésére a Coinbase CEX platformhoz való zökkenőmentes integrációval.

💡Amikor feljebb a ‘tárolás’ kifejezést használtam, különösen a kripto kezdők részére szeretném tisztázni, hogy szakmailag nem a kriptovaluták tárolását értettem, hiszen azok a blokkláncon vannak. A tárolás alatt a privát kulcs tárolását kell érteni. 😉


Örülök, hogy ismét velem tartottál. S annak is örülök, hogy amikor elkezdtem ezt az ERC szabványok rovatom, teljesen jó ötlet volt részemről. Kiapadhatatlan témaforrás ugyanis.

Egyben ez a jelenség egy olyan mutatóérték is lehet számodra, ami miatt még sokkal jobban megértheted azt, hogy az Ethereum miért bír az igen előkelő második pozícióval a kripto szektor dominanciájában. 👋 Várlak vissza, mint mindig, egy másik tartalmam útján❗

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük