Proton Wallet

A 2024 júliusában debütált Proton Wallet, Bitcoin tárcájának bemutatása

Proton Wallet kerül most bemutatásra. De amúgy a  Proton ismert az IT biztonság szempontjából egyéb igen erős, s megbízható termékeiről is.

✅Mint például a 🔗 Proton Mail, a 🔗 Proton Drive de még lehetne pár remek példát felhozni:

Már ismert minőségi Proton termékek közé tartozik, 2024 nyarától a Proton Wallet is, ismerkedj meg vele bátran.

A Proton, mint adatvédelmi aktivista cég, nem meglepő, hogy belép a kriptodevizák világába is. Ahogy említettem, 2024 nyarán mutatták be új terméküket: a Proton Wallet -et.  A neve is sugallja, ez egy kriptovaluta kezelésére szolgáló kriptotárca.

Jelenleg csak Bitcoin vásárlására, kezelésére, küldésére és fogadására van lehetőség. A 👥 felhasználók egyedül birtokolják a privát kulcsaikat, és a cég nem fér hozzá pénzügyi adatokhoz. Leszámítva azt az esetet, amikor Te a 💳 bankkártyád segítségével 🛒 vásárolsz magadnak Bitcoin (BTC-t). Ilyenkor hiába adtál a Proton regisztrációd során fals adatot.Proton fiók és személyed közötti kapcsolat egyértelmű lesz. MasterCard meg VISA a barátod, tudod  😜


|Proton Wallet regisztráció|

|Proton Wallet Felhasználási Feltételek|


💡Miért hasznos❓

A szokásos kriptotőzsdékkel ellentétben, ahol a felhasználók pénzét egy harmadik fél platform tárolja, a Proton Wallet teljesen független. A felhasználók kizárólagos ellenőrzést gyakorolnak a 🔑 privát kulcsaik felett. Így semmilyen harmadik fél, beleértve a Proton-t is, nem férhet hozzá a vagyonhoz. A Proton Wallet szigorú adatvédelmi irányelvekkel rendelkezik. Mivel az adatok közvetlenül a felhasználó eszközén vannak titkosítva. Ez az ami megakadályozza, hogy a Proton hozzáférjen az egyenlegekhez és a tranzakciós előzményekhez.

✅ De végtére is ebben semmi meglepő, hiszen a Proton Wallet nem más, mint tulajdonképpen egy, egyelőre kizárólag Bitcoin BTC-t kezelni képes, DeFi tárca.

Proton Wallet létrehozása

Teljesen logikus, hogy először egy Proton felhasználói fiókkal kell rendelkezned. Ha például már van Proton Mail e-mail címed, akkor fiókot már nem kell létrehoznod. Ha viszont még nincs, eddig csak hallottál a Proton létezéséről, de sosem próbáltad ki egyik szolgáltatását sem,

ℹ️ akkor a megoldás, hogy létrehozol magadnak egy 🔗 Protonfiókot, ez az első lépés❗

A regisztráció folyamatakor azt is érdemes eldönteni, hogy ingyenes vagy előfizetős fiókot szeretnél -e. A Proton Wallet vonatkozásában, az alábbi lehetőségek kínálkoznak a csomagokban :

Proton Wallet csomagokról

✅ Ha már a felhasználói fiókodba bejelentkeztél akkor látogasd meg, a 🔗https://wallet.proton.me oldalt és rögtön felkínálja Neked a Proton Wallet tárca létrehozásának lehetőségét :

Lehetőséged van kiválasztani azt az alapértelmezett fiat pénznemet, amiben szeretnéd ha a BitcoinBTC egyenleged megjelenne számodra.

Esetleg ha magyar vagy, lehet valamiért a forintot választod, bár nagyon sok embernek inkább az EUR vagy USD a kényelmesebb, merthogy a legtöbb kripto platform (CEX) alapértelmezetten a fiat alapú tárcáját ebben a két pénznemben szokta tudni kezelni.

Ha valahol meglévő kriptotárcád van, akkor a 12 / 24 szavas biztonsági kulcsod segítségével tudod importálni. Ha pedig nincs, a legkézenfekvőbb, ha létrehozol egy teljesen újat (nagyon is ezt tanácsolom) a „Create new wallet” gombra kattintással.

Proton Wallet beállítások

Bár a Proton Wallet szolgáltatása nem most a cikkem írásának pillanatában látott napvilágot, mégis a fősodratú média, mintha most kapta volna fel ezt a témát intenzíven. Nyilván ezt azért is történik, mert praktikusnak vélik, hogy az eredeti bonyolult BitcoinBTC tárcacímek helyett, lehetőség kínálkozik egy másik Proton felhasználó egyszerű Proton Mail e-mail címét megadni mint címzett.

Viszont pont ennek relevanciájában szeretném felhívni a figyelmed, arra amit maga a Proton is jelez számodra, ezt a beállításoknál láthatod is 👇

Proton Wallet beállításokAlapértelmezetten nincs is bekapcsolva a BitcoinBTC fogadásának lehetősége e-mail címre, „Receive Bitcoin via Email” s ez érthető is. Ugyanis ha például Te a saját neveden hoztad létre a Proton fiókod, akkor az adott BTC tranzakciók rögtön hozzád köthetők lennének.

✅ Éppen ezért látható a tárgyalt résznél, „creating a new BTC account” link, amire ha rákattintasz az alábbi kép fogad :

Az „Account 2”-t tetszőlegesen átnevezheted. Ha ez megvan, akkor egészen egyszerűen kattints a „Create wallet account” -ra.

A jövőben ez az „Account 2” vagy ahogy átnevezted lesz az alapja annak, hogy amikor a „Receive Bitcoin via Email” opciót bekapcsolod, akkor megjelennek számodra a Proton Mail e-mail címeid, s ki tudod választani azt a tetszőlegest, amelyen keresztül, immáron a saját adatvédelmed maximálisan biztosítva, szeretnéd élvezni a kényelmes E-mail cím alapú BitcoinBTC fogadás lehetőségét.

Viszont a feketeleves az, hogy új email létrehozásának lehetősége „create new email address”, egy már meglévő Proton fiókon belül csak a fizetős módban lévő fiókok számára lehetséges. Éppen ezért javaslom, ha ingyenesen szeretnéd, akkor egészen egyszerűen, ha már Proton felhasználó vagy, hozz létre egy új felhasználói fiókot, de a felhasználói neved úgy alakítsd ki, hogy ne lehessen Rád következtetni. Ha pedig eleve nem is voltál még Proton felhasználó, akkor úgy regisztrálj, hogy tartsd észben a saját anonimitásod, hogy biztonsággal aktiválni tudd, a „Receive Bitcoin via Email” opciót, ha érdekes ennek a használata számodra. Szóval ennek szellemében élj a Proton Wallet létrehozása lehetőségével.

 

A privát kulcsodról feltétlen készíts magadnak biztonsági másolatot❗

Ez az egyik legfontosabb, igen felelőségteljes lépés. Hiszen a privát kulcs lesz az, aminek segítségével később a jövőben helyre tudsz bármit állítani,

📣 vagy ha úgy szottyan kedved, akkor egy másik kriptotárcába beimportálni ⬇️

Proton Wallet : privát kulcsról (helyreállító kifejezések) készíts magadnak biztonsági másolatot!

Mire figyelj még a saját adatvédelmed érdekében, amire maga a Proton is felhívja a figyelmed❓

Minden BitcoinBTC tranzakciódhoz generálhatsz magadnak, új BTC címet, amely tökéletes megoldás arra, hogy pénzügyeid csak Rád tartozzanak.

A Proton Wallet kényelmes lehetőséget biztosít arra, hogy minden egyes Bitcoin - BTC tranzakciódhoz, új BTC tárcacímed legyen. Ez a saját pénzügyi biztonságod, s adatvédelmi igényeid, méginkább kiszolgálja. Ügye három alapfunkció van, ahogy már említettem, küldés, fogadás és vásárlás. Ha a fogadásra „Receive” rákattintasz, láthatod a saját BTC tárcacímed, s ahogy mondtam, illetve amiként ezen a képelemen is demonstrálom, bármikor generálhatsz új címet, ami a nyomon követésed végképp ellehetetleníti. Új cím generálása a „Generate new address” segítségével történik.

Proton Wallet Felhasználási Feltételek

A Proton Wallet felhasználási feltételei, mint eredeti és hivatalos angol nyelvű változat 🔗ITT ÉRHETŐ el.

Érdekességképpen elkészítettem ennek a magyar nyelvű változatát is, csak azért, hogy legyen némi támpontod, de ahogy a saját 📖 PDF anyagom első oldalán egyértelműen kifejeztem, hivatalosnak az írásom nem tekinthető❗

Illetve 100% kiindulási alapnak, bármely a jövőben elkészített cég által publikált esetleges magyar nyelvű változat sem lesz tekinthető, mert  a felhasználási feltételek egyértelműen rögzíti, hogy a mérvadó, mindig az eredeti angol nyelvű változat.

A Felhasználási Feltételek rövid lényege:

Amennyiben magyar állampolgár vagy, Rád a 13.1 szakasz nem érvényes. Ez egyébként egy nagyon érdekes szakasz, mert a svájci bázisú Proton Financial AG cég, igencsak kibabrál az amerikaiakkal 😂

Említett 13.1 szakaszban, amit feltételezem egyik amerikai felhasználó sem fog elolvasni :

Szépen le van írva, hogyha a Proton Wallet regisztráció után, 30 napon belül nem jeleznek a cégnek, hogy márpedig ők nem mondanak le vitás helyzetek esetén a hagyományos bírósági eljárásról, vagy a pertársaságok jogintézményéről, akkor bizony a 30. nap után, ezt úgy kell tekinteni, hogy ők csak, hogy magyar sajátossággal fejezzem ki magam, békéltető testület (Amerikában : választottbíróság) lehetőségével élhetnek.

No de, ami viszont Rád is vonatkozik kedves magyar felhasználó, vita esetén az a 13.0 szakasz:

Hogyha bármilyen vitás helyzet alakulna ki közötted és a Proton Financial AG cég között, akkor a svájci anyagi jogi szabályozás lesz hatályban.

Ezt főként akkor jó tudnod, ha valamiért Te szeretnéd a céget perelni. 😉

Arra az esély zéró, főleg ha nem valós adatokkal regisztráltál, hogy a cég pereljen Téged. Ha ez történne, akkor szintén a svájci anyagi jogi szabályozás lesz hatályban, de természetesen Téged, csak és kizárólagosan a lakcímeddel releváns illetékességgel és hatáskörrel rendelkező bíróságon lehet perbe fogni. Említett svájci anyagi jogi szabályozást a Felhasználási Feltételek 13.0 pontja egyértelműen kimondja, s ha regisztrálsz, akkor ráutaló magatartással, az említett és hivatkozott Felhasználási Feltételeket elfogadod.

A cég meghirdetett terve ezzel a DeFi tárcával :

A Proton Wallet segítségével azt szeretnénk elérni, hogy a felhasználók könnyebben és biztonságosabban fogadhassanak el alternatív pénzformákat, függetlenül a központosított pénzügyi rendszerektől. Andy Yen, a Proton vezérigazgatója mondta.

🤔 A Proton Wallet DeFi tárcával kapcsolatban, felmerülhet benned egy kérdés :

Vajon a Proton Wallet csak és kizárólag az eredeti 🔗 Bitcoin hálózat alapján fogja kezelni a BTC tranzakciókat? Vagy elképzelhető, hogy a jövőben alternatív megoldás is be lesz vezetve? Itt alternatív megoldás alatt olyan értendő, mint amilyen például a 🔗 Lightning Hálózat.

A Reddit közösségi oldal berkein belül

🔗 tette fel valaki ezt az életszerű kérdést,

s az illetékesek válaszoltak is. Noha én a válasszal nemigen értek egyet, hiszen láttunk már számos példát, ahogy egy másik válaszadó is említette, hogy a Lightning Network nem letétkezelő módon került integrálásra.


🙏 Köszönöm, hogy elolvastad ismertetőm. 👋 Remélem hamarosan találkozunk, valamilyen újabb érdekes témámon keresztül. A tartalmat tovább osztani nagyon is ér, nem környezetszennyező 😊

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük