|

Steem kriptovaluta avagy kriptopénz blogolással

📣 A Steem kriptovaluta és a köré szerveződő Steemit névre hallgató ✍️ bloggerek platformjáról

ℹ️ Örülök, hogy publikálhatok a Steem kriptovaluta létezéséről. Számomra mindig örvendetes amikor a 🔗 kripto téma és az 🔗 online marketing találkozhat.

🖱️ Vállalati információk

🧑‍💼 CEO – vezérigazgató

✔️ Mi az a Steem kriptovaluta?

Steem kriptovaluta➡️ Online Marketing

💸Szóval? Kripto jövedelmért blogolnál?

Steemit kérdések és válaszok🙏🏻

🪧 Steemit blog pormóció


Melyik cég áll a Steemit.com platform mögött?

Cégnév: Steemit Inc.

Kizárólag szerzői jogi kérdések relevanciájában fenntartott központi címük: 251 LITTLE FALLS DRIVE WILMINGTON, DE 19808, United States

Partner vállalatuk: Tron Dao

A Steemit Inc. fentiekben megadott címéről ugyanakkor megjegyzem, ez nem a vállalkozás kizárólagos fizikai létesítménnyel rendelkező központja. Ilyet ők fel sem tüntetnek. A 🔗 Solutions CSC szolgáltatásait veszik igénybe, az olyan céges feladataik lebonyolítására, mint amilyen például a fentiekben említett jogi kérdések. Szóval a kényes ügyfelekkel való kapcsolattartás, kiszervezésre kerül.

A szóban forgó vállalat előtörténetéről

Steemit, Inc. egy New York-i székhelyű magántulajdonban lévő cég, amelynek Virginia államban van a központja, amelyet Ned Scott és Dan Larimer alapítottak még 2016-ban, igaz Dan gondolataiban már ott volt 2014-ben is.

2016. július 4.-én a cég hivatalosan elindította a Steemit.com névre hallgató közösségi médiafelületét, s folyamatosan kialakulóban volt annak virtuális pénzneme, a STEEM kriptovaluta. A STEEM 🔗 Whitepaper, tehát a kriptovalutával és az ökoszisztémával releváns úgynevezett fehér könyv, 2017-ben került kiadásra.

📜 A kezdetek kezdete

Blokklánc és digitális valuta globális konzorciumának, az Agentic Groupnak a tagja, a vállalat azt állítja, hogy nem bányászott előre STEEM tokeneket.  Megerősítésre került, hogy minden „bányászat” a kriptovaluta hivatalos és nyilvános bejelentése után történt, amit annak idején a 🔗 BitcoinTalk fórumon közöltek. Az idézőjelet nem véletlenül használtam. Az egész cikkem 🔎 elolvasása után, érteni fogod.

Steemit, Inc. által ellenőrzött elsődleges fiók, a @steemit, 2017 januárjában a platform Steem Power-jének hozzávetőleg 41%-ával rendelkezett. Tervek szerint, fokozatosan megváltak a részesedésétől annak érdekében, hogy növeljék a platform népszerűsítését és fejlesztését, miközben szétszórják a szavazati jogot.

Vezérigazgatóként, anno Ned Scott, jelezte a Forbes magazinnak, hogy a javak szétszórása fokozatos, több évre szóló elidegenítés keretében fog megtörténni.

✅ A cég nyilvánosságra hozta a 2017-es ütemtervet és az akkori stratégiát.

2017. március 15.-én Dan Larimer lemondott a technológiai vezetői posztjáról,

és bejelentették a marketingcsapatot Mitchel Loureiróval az élen.

A tanácsadó testület néhány tagja egykoron Frank Rimalovski, Andrew Haines és William Mougayar (@wmougayar).

Személyzet néhány tagja pedig @cass, Jeffrey Paul (@sneak), James Calfee (@jamesc) és Valentine Zavgorodnev.

Egyes közreműködők, céget képviselők neve mellett megemlítettem zárójelben a felhasználói fiókjukat is. Nos úgy tűnik a gyeplőt a maga természetességében átadták a potenciális kreatív felhasználóknak, akik azért közülük nagyon sokan szintén felhagynak publikációs kedvükkel.

Hát hiába, a tartalomfejlesztés kitartást kíván. Nem könnyű a pénzkeresés írással 😉


🤔 Mi az a Steem kriptovaluta❓

Steem kriptovaluta logóSTEEM egy stabil és potenciálisan erős kriptovaluta. A jövőben várhatóan megtartja helyét a piacon, és tovább fog növekedni. A trendvonal egyértelműen azt mutatja, hogy évről évre egyre jobban nő az értéke. Amikor viszont értékről beszélek, egyáltalán nem a fiat devizanemek árfolyamához való viszonyításra 💭 gondolok, ez az ami engem ugyanis a legkevésbé érdekel 😉

✅ Ennek a fizetőeszköznek az értékét és gazdasági stabilitását az alkotói közösség energiabefektetése, kreatív munkája nyújtja.

A Steem egy nyilvánosan delegált tét-bizonyító blokklánc-infrastruktúra azaz 🔗 delegated proof-of-stake, amely a közösségi alkalmazásokra irányul. A blokklánc megjutalmazza azokat a felhasználókat, akik a STEEM kriptovalutával hoznak létre tartalmat, ez ösztönözheti a kreatív alkotókat a tartalmak létrehozására és gondozására.

Ez a token tehát, a népszerű Steemit bloggerek felületének kriptovalutája❗Mindez egy jól működő ökoszisztémában.

Hogyan működik ez a Steem kriptovaluta, mi a koncepció

Különböző tartalmak létrehozásakor, – blog cikkek – maga a tartalomkészítő kreatív közreműködő munkatárs, akár Te, és a kurátorok bevételhez jutnak. A legtöbb steem-alapú platform így működik.

Tartalomkészítők bevétele

STEEM– és STEEM-blokklánc-dollárokat (SBD) keresnek, ha pozitív szavazatokat kapnak az általuk létrehozott tartalomra.

Kurátorok bevétele

Kurátorok azok, akik a teljes bevétel egy részét megkaphatják, lelkes munkájuk hálája jeléül, hogy a létrehozott tartalmakat támogatják, és tanítják a kreatív alkotókat,

minél minőségibb tartalmak készítésére❗

A kurátoroknak tehát feladatuk, hogy közösségeket hozzanak létre a Steemit platformján,  s meghatározzák a létrehozott közösségek relevanciáját. Ők azok akik igyekeznek a lehető leghamarabb felfedezni az újabb és újabb alkotásokat. Támogatják a tartalomfejlesztőket pozitív szavazatukkal, vagy hozzászólással, főként az irányelvek intelmére való hivatkozással, jobbító, a kreatív alkotó felé irányuló továbbfejlesztési szándékkal.

Tokenomika

Nem igazán hiszem, hogy a „tokenomics” angol nyelvű kripto releváns szakszónak lenne magyar megfelelője. Amikor erről írok, leginkább azt a témát pedzegetem, hogy a Steemit névre hallgató kripto startup miként prezentálja a tokenek elosztását, használati értékét, funkcióját.

A Steem blokkláncán három token található, a Steem Token (STEEM), a STEEM Power (SP) és a STEEM Backed Dollars (SBD).

Steem Token (STEEM):

A STEEM elszámolási egységként működik, és az áruk, szolgáltatások közötti peer-to-peer tranzakciók lebonyolítására szolgál. Itt áru alatt értsd, a blokkláncban rögzített blog cikkedet, szolgáltatás alatt pedig az eköré bástyázódó tevékenységeket. A STEEM egyenlegedet bármilyen másik felhasználónak, vagy akár saját magadnak egy 🔗 CeFi platformra beküldheted, mint amilyen például a 🔗 Binance.

Tranzakció, Steemit felületéről kiutalás:


A Steem kriptovaluta tranzakciója egyszerűbb mint egyéb kriptovaluták tranzakciója, ugyanis itt egy hosszú számsor helyett, az utalás, felhasználói névre történik. Rendszerint ha egy kripto kereskedési platformon lévő kripto tárcádra szeretnél kriptovalutát küldeni, s az a tárca gyakorlatilag az adott cégnek a gyűjtőszámlája, akkor a Memo elengedhetetlen.

A Binance esetében ha kikeresed a steem kriptovalutát, megfogod találni a befizetéshez szükséges felhasználói nevet és természetesen az elengedhetetlen Memo azonosítód is!

Értelemszerűen csak másik felhasználónak lehet Steem kriptovalutát küldeni, ezért CZ, azaz 🔗 Changpen Zhao a Binance alapítója is rendelkezik a steemit platformon felhasználói fiókkal ➡️@deepcrypto8. De értelemszerűen az Ő esetében ez gyűjtőszámla, így annak érdekében, hogy a rendszere tudja, hogy a beérkezett Steem kriptovalutát melyik felhasználójának írja jóvá, szükség van a Memo azonosítóra.

Tranzakció, steemit felületére beutalás

Megeshet az is, hogy nagyszabású terveid vannak és szeretnél minél több Steem Power-t. Ebben az esetben nyilván a CeFi platformról fogsz a Steemit felületére utalni. Itt már MEMO-ra nem lesz szükség, csak a saját felhasználói nevedre.

Ahogy a fenti képen is láthatod létezik a Steemit platformnak egy „Power Up” nevű funkciója, aminek a segítségével a Steem egyenlegedről tudsz áthelyezni tokent a Steem Power számára.

STEEM Power (SP):

👥 A felhasználóknak lehetőségük van 13 hétre zárolni STEEM-jüket a zárolt alapok kamatfizetése és a hálózaton elérhető további előnyök fejében. Ezt érdekességként írom le, ugyanis a Steem Power egyenlegén szereplő delegáció teljesen automatikusan életbe lép.

Steem Power egyenlegünkből a tokeneket Steem kriptovaluta egyenlegünkre, ezzel a gombbal kérhetjük ki. Ez a delegáció megszüntetését jelenti.Amennyiben a Steem Power egyenlegen szereplő tőkét szeretnénk kivonni az említett és automatikusan beállított delegációból, akkor a Steemit Wallet-ben szereplő „Power Down” feliratú gombra kell kattintanunk. Egy felugró ablakban megjelenik számunkra a beállítási lehetőség, hogy milyen tőkealapon szeretnénk a delegációból történő kivonást alkalmazni. Kihangsúlyozom, hogy mivel a Steem Power értékes funkcióval bír, ezért érdemes legalább 5 Steem Power-nek megfelelő összeget az egyenlegen hagyni.

Steem Power delegációból történő kivonása Steem kriptovaluta egyenlegünkre!

Amikor tehát úgy döntünk, hogy a delegációból kivonjuk a Steem Power egyenlegünket, vagy annak javaslatom szerinti egy részét, akkor azt lekapcsolásnak nevezzük, emiatt Power Down az elnevezése. Ahogy a fenti kép is demonstrálja, a Steem Power egyenlegből a Steem egyenlegünkre nem egyszerre történik meg az áthelyezés, hanem apránként, hetente. A steem / hét értéke értelemszerűen a Steem Power egyenlegünk függvénye.

A delegációból történő kivonás, 13 hetes azaz 91 napos periódusokban történik❗

Miért említettem azt, hogy a Steem Power értékes funkcióval bír❓

Minél nagyobb a STEEM ereje a Steemit platform felhasználójának, annál nagyobb befolyást gyakorol a jutalomkészlet elosztására. Tehát arra az alapra, amelybe az egyes blokkjutalmak 75%-át küldik, amikor egy tartalomra szavaz.

Ezen túlmenően, a hálózat éves inflációjának 15%-át a STEEM Power tulajdonosok kapják;

Ezen tokenek mennyisége, amelyet a felhasználó kap, arányos a birtokukban lévő STEEM Power mennyiségével, a megszerzett Steem Power teljes mennyiségéhez viszonyítva.

A STEEM egyenleggel ellentétben a STEEM Power nem osztható, és nem adható át más felhasználóknak a hálózaton, a STEEM Power kizárólag feljogosításra szolgál.

Mi értendő például feljogosítás alatt? S akkor még mindig a STEEM Power értékes funkcióját bizonyítom!

Minden, amit a Steemit platformon tevékenységnek hívhatunk❗Ez alól kivétel a szavazás (vote up) vagy épp a leszavazás (vote down).

  • Egy poszt elkészítése és publikálása, akár a saját blog faladon, avagy egy Steemit közösségen belül, ahol nagyobb közönség érheti el a megosztásod.
  • Hozzászólás, a Te érdeklődéseddel releváns posztokhoz, amelyeket más kreatív alkotók készítettek.

💡 Szavazáshoz értelemszerű nincs szükség STEEM Power egyenlegre, hiszen pont a szavazás az, amivel esélyed lehet ezen  egyenleged növelésére, amivel a ⬆️ fenti tevékenységeket alkalmazhatod.

STEEM Backed Dollars

A STEEM Dollars (általános nevén SBD) likvid, stabil értékű deviza token, amelyet 1 USD értékéhez kötöttek. Tulajdonképpen ez egy 🔗 stablecoin!

Megkönnyíti a STEEM kriptovaluta és a fiat devizák közötti könnyű cserét. Minden SBD az 1,00 dollárért megvásárolható STEEM tokenek mennyiségét jelenti. Emiatt az SBD inkább IOU-hoz hasonlít, mintsem az alapul szolgáló eszköz(ök) tényleges tulajdonjogához. Bár az SBD feljogosít Téged a mögöttes STEEM vagy USD összegre, az SBD nem képvisel részesedést sem STEEM-ben, sem az USD-ben, egészen addig amíg át nem váltod USD-re.

A STEEM egyenleged nem tudod SBD-re váltani! Az SBD egyenleg inkább akkor jöhet jól, ha valamilyen hosszabb távú célod van bizonyos pénzmennyiséggel a steemit felületén, s nem óhajtod kitenni magad az árfolyamkockázatnak. Ha SBD egyenleged van, azután kamat jár!

Mit értek IOU alatt, ha már említettem?

Az IOU mozaikszó jelentése kb. „tartozok neked”, és egy informális dokumentumra utal, amely elismeri, hogy az egyik fél tartozik a másiknak. A tartozás általában pénzbeli értéket foglal magában, de kapcsolódhat más árukhoz is, például fizikai termékekhez vagy ingatlanokhoz.

Ingyenes Steem kripto-tranzakciók

A Steem blokklánc az ingyenes tranzakciókat használja fel a hálózat növekedésének elősegítésére. A Steem készítői úgy vélik, hogy nem szabad belépési korlátok közé szorítani a felhasználókat, akik egy decentralizált közösségi média platformon kommunikálnak és kommentálnak tartalmakat.

Tanulmányok kimutatták, hogy még az apróbb díjak is szorongást kelthetnek a felhasználókban, és elriaszthatják a blokklánc-alapú közösségi médiaplatformok potenciális alkalmazóit a részvételtől.

A Steem kriptoökonómiája részben azon a megértésen alapul, hogy a felhasználók kiszámíthatóságot követelnek a költségek tekintetében, és sok felhasználó egyszerűen megszokta, hogy az ilyen típusú szolgáltatások ingyenesek.

Mivel nincsenek tranzakciós díjak ezért a spamtámadások megakadályozására, a Steem blokklánc sávszélesség-korlátozó mechanizmust használ. A felhasználók hetente korlátozott mennyiségű sávszélességgel rendelkeznek, hogy részt vegyenek olyan műveletekben, mint például megjegyzések, reagálások. A tartalom megtekintése, értékelése, nem fogyaszt semmilyen sávszélességet.

A nagyobb 🔗 SP-vel rendelkező felhasználók nagyobb sávszélességgel rendelkeznek!

A Steem blokklánc innovatív megoldása a decentralizált alkalmazások fejlesztésére

A fejlesztők a Steem blokklánc infrastruktúráját kihasználva saját decentralizált alkalmazásokat hozhatnak létre!

✅ A Steem blokklánc azoknak szól, akik érdeklődnek a felhasználói elköteleződésből bevételt hozó közösségi alkalmazások létrehozása iránt.

✅ A blokkláncra építve a fejlesztők azonnal hozzáférhetnek körülbelül 1 millió potenciális felhasználóhoz a SteemConnect, a Steem egyszeri bejelentkezési megoldásának köszönhetően, amely segítségével a Steem több mint 1 millió felhasználója biztonságosan bejelentkezhet a Steem blokkláncon fejlesztett bármely alkalmazásba.

A konszenzus mechanizmusról, amelyben a Steem kriptovaluta a fizetőeszköz szerepét kapja

A Steem blokklánc Delegated Proof-of-Stake konszenzusos algoritmust használ ahogy már cikkem elején is említettem.

Ebben a konszenzusban, a felhasználók a blokkláncot biztosító tanúkra szavaznak az alábbiak szerint!

Steem tanúk

21 tanú – az első 20 legtöbb szavazatot kapott tanú, és egy olyan tanú, aki időnként megosztva van minden tanú között, és nem került be a legjobb 20 közé – blokkokat hoz létre és ír alá a Steem blokkláncon.

  • A Steem blokkláncon 3 percenként generálódik egy blokk, és a blokkjutalom nagy része – 75% – visszakerül a jutalomkészletbe.
  • A fennmaradó 25% a STEEM Power tulajdonosok és a Steem tanúk között oszlik meg.
  • A blokk jutalom 15%-át a STEEM Power birtoklói kapják,
  • a fennmaradó 10%-ot pedig a Steem blokkláncot biztosító tanúk között osztják szét.
Egy felhasználó miképpen lesz Steem tanú?

Bárki aki hajlandó hozzájárulni a Steem blokklánc sikeres működéséhez, tanúvá válhat. Remek felhasználói múlttal, tartalomfejlesztésekkel és begyűjtött szavazatokkal kell rendelkezni ehhez.

Miért éppen a Steem kriptovaluta❓ Cikkem lényegi mondandója, melyben kifejtem miképpen használható fel, mint online marketing eszköz, a steemit platform, amit ez a kriptovaluta éltet! 

Azt már most leszögezem, hogy ellentétben például a 🔗 Minds.com közösségi hálózattal, a Steemit platformján elkészített posztokat a Google keresőgép szívesebben megeszi!

Ha érdekel tehát az online marketing világa, s talán ezen belül is leginkább a 🔗 keresőmarketing, és szükséged lenne egy jól működő, főként angol nyelvű publikációkat támogató platformra, ahol a kreativitásod ellentételezéseként kriptovalutában részesülhetsz, ne hagyd ki a lehetőséget. 😎

Blogírással pénzt keresni

Nyilvánvalóan a bevételszerzés egyik napról nem megy a másikra. Időt, energiát kell befektetned, s meg kell ismerned az ökoszisztéma lényegét, annak működését.

Érdemes feltérképezned kik lehetnek a kooperáló partnereid. Nyilván a releváns érdeklődésű szerkesztők között fogod megtalálni.  A publikációd elkészítése után Steem kriptovalutát  7 napig fogsz tudni a pozitív szavazatok alapján szerezni.

Ellenben ha tényleg online marketing fejjel gondolkodsz, akkor az igényesen összeállított tartalmak a hetedik nap után is dolgozni fognak Neked, hiszen a Google keresőgép vagy akár a 🔗 Presearch is hozhatja számodra a vállalkozásod profiljára vándorló érdeklődőket.

A blogger munka kezdete

  • Készítsd el a saját bemutatkozó anyagod, „Achievement 1- introduce myself” címmel, angol nyelven. Ezt érdemes a 🔗 Newcommers’ Community berkein belül megejtened. Kövesd a közösség irányelveit, kutakodj!
  • Csatlakozz a HIVEazonosítóval ellátott, érdeklődéseddel megegyező közösségekhez és publikálj ott rendszeresen.
  • A Steemit rendszere úgy van kalibrálva, hogy minden interakcióról nem fog értesíteni Téged. Elvárja Tőled, hogyha Te követsz valakit, akkor nézd meg rendszeresen milyen újdonságai vannak az illetőnek. Szóval utána kell menni a dolgoknak.

Magyar kapcsolatok?

Magyar szerkesztőket nem sokat fogsz találni. Egy ideig a 🔗 Bitcoinbázis publikált a platformon, de aztán menetközben elunta a fejét, utoljára kb. 6 hónappal ezelőtt publikáltak cikket. Nagy a fluktuáció a szerkesztők között.

Engem 🔗 @Gastrocrutch néven megtalálsz. Főként magyar gasztronómiával kapcsolatban szeretnék publikálni, valamint természetesen kripto témákban, a különböző fintech termékek vonatkozásában, illetve utazás relevanciájában.

Érdemes mindig a Posts fülre koncentrálni!

Mondjuk régi motoros még nem vagyok, de keress meg ott bátran 😉 Amint látod a posztokhoz vezető linkem adtam meg. Tettem ezt azért, mert a másik fül, a blog fül, az csak azokat a cikkeket tartalmazza, amit a saját blog falamon osztok meg. Ezzel szemben a poszt fülön belül megjelennek azok a cikkek is, amelyeket különböző közösségek szféráján belül terítek. Marketing szempontból az ilyen ajánlatos, ugyanis a kurátorok főként haza dolgoznak, és a saját közösségükön belül megjelent anyagokat elemzik.

Egyedi tartalommal kell terjedni!

Külön erre specializált robotok vannak, amelyek a közösségekbe beküldött tartalmakat ellenőrzik. Minden egyes poszt ügye egy blokkban tárolódik a blokkláncon. Nos, up vote általi kripto bevételre, csak azok a posztok tehetnek szert, ahol a fotók, a tartalom, teljesen egyedi. Meglátod, ha egy kurátor ad számodra up vote-ot, jelentősebb lesz a bevételed. 

Szeretnél publikálni és Steem kriptovalutához jutni?

🚪 Úgy vélem a lehetőség számodra is egy nyitott ajtó❗

Kreatív alkotó vagy? Szeretsz jó cikkeket, szöveget írni? Esetleg az angol nyelv gyakorlása jó hobbi? A Steemit közössége Rád vár. Írásaiddal Steem kriptovaluta üti a markod.

Nem kell mást tenned, mint regisztrálnod a 🔗 Steemit oldalán.  Felhívom a figyelmed ugyanakkor arra, hogy a regisztrációd felelősségteljes. Ez alatt azt értsd, hogy olyan ez, mintha létrehoznál egy kriptopénztárcát, mert az is tulajdonképpen.

A regisztráció minden instrukcióját figyelmesen kövesd, és a tájékoztató PDF mellékletet, valamint a titkos 🔑 kulcsaid, jól őrizd meg!

Elsőre nyilván, minden nagyon, de nagyon bonyolultnak fog tűnni. De ha belejössz, megtudod szeretni, szerintem. A Steemit posztok szerkesztői felülete nagyon puritán. Ne olyan szerkesztői felületre gondolj, mint amilyet például a WordPress nyújt. Itt a Steemit felületén, jóval nagyobb mértékben fogod igénybe venni az igényes tartalomfejlesztés során  HTML ismereteid, mint régebben.

Valamit nem találsz, segítség kell?

A fluktuáció során leszakadók tábora is jó valamire. Ugyan ők aktívan már nincsenek jelen, de a blokkláncon otthagyták értékes lenyomataikat. Rengeteg dokumentációt és segítséget állítottak már elő értékes posztjaik útján. Javaslom, hogy a már általam említett 🔗 Presearch keresővel kutakodj, például a keresőkifejezéseidet kiegészítve a steemit.com -al.

Kérdések és válaszok!

Az alábbiakban összeszedett kérdések és azokra a válaszok, elképzelhető, hogy érdekelnek Téged.

A steem kriptovaluta bányászható?

Már eleve, tekintettel a kripto konszenzusmechanizmusra, a Steem tokennek semmi köze a hagyományos bányászati folyamatokhoz. Steem kriptovalutát tehát, a már fentiekben ismertetett módon szerezhetsz.

Mikor jelent meg először a Steem kriptovaluta?

2016. július 4.-én. Mondjuk a július 4. stílszerű, hiszen az alkotói szabadságot valóban biztosítja a Steemit. S ha USA mögött nem lenne ott az a fránya deep state, biz Isten, még értelmét is tartanám a július 4. üzenetérkének 😜

Mire használható a STEEM?

A Steem egy kriptovaluta, amelyet a Steemit platform működtetésére használnak – ez egy ösztönzött blokklánc közösségi médiaplatform. A felhasználók más közösségi hírplatformokhoz (pl. Reddit, Hacker News, stb.) hasonlóan hoznak létre és válogatnak tartalmakat, viszont a munkájukért cserébe jutalmat kapnak a Steem kriptovaluta formájában.

Hogyan lehet regisztrálni?

Nos erre már válaszoltam, a 🔗 fentiekben, de itt annyi információval még ellátlak, hogy régebben a regisztráció nem volt ingyenes, ugyanis a blokkláncon történő regisztráció folyamatát 🔗 Steem Power-el fedezni kellett. Most is kell, de a Steemit.com, állja helyetted.

Mekkora a Steem ökoszisztéma felhasználói bázisa?

1 millió, legalábbis a crypto.news jelentése szerint. Node, valljuk be őszintén, ez nem egy hű tükör, hiszen, ahogy említettem, elég nagy a fluktuáció, így az aktív felhasználók száma, ennek jóval a töredéke. S nemcsak a steemit.com az egyedüli, ahol inaktívok száma jelentős.

Hogyan lehetséges bevételhez jutni a Steemit platformon?

  • Cikkírással
  • Hozzászólásokkal
  • Szavazással
  • Kurátorrá is válhatsz!
  • Kapcsolatok kiépítésével
  • Jó tanács, legyél következetes

Steem beutalása, a Steemit.com platformra lehetséges?

Természetesen, bármely CeFi kripto platformról ezt biztonsággal megteheted, ahol lehet kereskedni a Steem kriptovalutával. A 🔗 fentiekben erre, szolgáltam példával.

Hogy tudom kiutalni a Steemit.com platformról a Steem kriptovalutát?

A válasz ugyanaz, bármelyik CeFi-re beutalhatsz, amelyik listázza és engedi a Steem kriptovaluta kereskedését. A Memo adat megadására viszont ügyelj. A 🔗 fentiekben erről szintén írtam.

Tárolhatom a Steem kriptovalutát DeFi tárcán?

No, ez azért mosolyfakasztó kérdés, mert amikor élsz a 🔗 Steemit regisztráció lehetőségével, akkor tulajdonképpen a folyamat eredménye Neked egy elkészített DeFi tárca lesz, ahol a kulcsaidat Neked kell őrizned 🙂

Alternatívák DeFi tárcákra vannak?
  • Vessel Desktop Wallet a Steem blokklánchoz. PC verzió, Windows rendszerre kényelmesen telepíthető. Hivatalos 📥 GitHub linkről letölthető a telepítésre alkalmas .exe fájl.
  • CLI Wallet az eredeti STEEM Wallet, PC verzió ez is, de ezt csak a guruknak ajánlom, akik professzionálisan tudják használni a GNU/Linux operációs rendszer, s úgy általában otthonosan mozognak a Linux kernel alapú megoldások világában. Ez a megoldás is a hivatalos GitHub oldalon tölthető le, de elérését a 🔗 Steemit.com oldalon keresztül biztosítom, ahol azért egy profinak sem árt az instrukciókat elolvasni, végtére csak forráskódból kell leforgatni 😉

Léteznek egyéb alternatív megoldások is, ahol Steem kriptovalutát lehet szerezni azaz blogírással pénzt keresni?

Természetesen a steemit.com csak egy lehetőség a sok közül, igazából azért ajánlom ezt, mert én ott vagyok. De ahogy írtam feljebb, remek 🔗 innovatív lehetőségek vannak DApp-ok fejlesztésére, így ahány szerver, annyiféle szerveződés és formáció van.

A steemit.com hátránya, hogy nem rendelkezik hivatalosan kiadott, például Android applikáció támogatással. Ez a megoldás csak webalapú hozzáférést biztosít. Természetesen amikor cikkeket írunk, Isten ments egy mobiltelefon, az képtelenség lenne érdemi munkára.

Ugyanakkor amikor csak szeretnénk fellépni egy kicsit, hogy megnézzük szerkesztő társaink mivel rukkoltak elő épp és szeretnénk tartalmakra szavazni, jól jönne az applikáció. Ez, úgy tűnik évek óta várat magára. Senkinek sem ajánlom, hogy az egyes Steemit tagok által kifejlesztett applikációkat kezdjék használni. Semmilyen hivatalosan kiadott applikáció nem lehet biztonságos, kockára teszed azt, hogy lenyúlják a kulcsaidat.

Alternatívák

Legjobb ha szétnézel 🔗 https://hive.io/wallets oldal kínálatában és áttanulmányozod az alternatív lehetőségeket.

Elveszítetted a titkos kulcsaidat, mit tegyél?

Nos sajnálom, azt kell mondjam, így jártál. A kripto életben meg kell szokni, hogy az egy előny, hogy a Te kezedben vannak a kulcsok és Te irányítasz. Ugyanakkor egy olyan felelősséget is jelent, hogy a kulcsokat Neked kell őrizned.

STEEMET blog posztok promóciója

Ha írtál egy angol nyelvű cikket és szeretnéd gondolataid, esetleg üzleti vállalkozásodról az információkat másokhoz is eljuttatni, mindenekelőtt szerintem meg kell teremteni azt a szférát, ahol a releváns érdeklődés felszínre törhet.

✅ Ennek szellemében hoztam létre a közös magyar, angol nyelvű 🔗 Steemit Content Collaborators csoportot a Facebook™ közösségi hálózaton, ha már agyhalott perceid úgyis itt töltöd, Zuckerberg Úr szekerét tolva, eredménye legyen legalább 😉

Összességében mit gondolok a Steem kriptovalutáról❓

Ezzel az ökoszisztémával azért kezdtem el foglalkozni, mert valahogy én erre az egész kripto világra teljesen máshogy tekintek, mint az emberek többsége.

Az orrom nem ér a földig, és tisztességes is vagyok, szóval nem spekulálok❗ A spekuláció mögött, soha semmilyen értékteremtő tevékenység nincs. Így a világ rohasztásának nemes feladata, maradjon csak meg a Világgazdasági Fórumnak.

S mivel értelmét nem látom, két teljesen különböző monetáris rendszer összehasonlításának mint amilyen,

  1. a blokklánc decentralizált elvén,
  2. és a centralizált fiat rendszer elvén működő pénzügyi rendszer,

így nem is igazán érdekel, hogy bármelyik kriptovaluta, fiat devizában kifejezett értéke, épp hogy áll.

A Bitcoin természetesen egy biztos pont, egy olyan protokoll, amit az otthonomnak tekinthetek. De ettől még olyan altcoin megoldások is érdekelnek,

amelyek ismérvei között kifejezetten a radikálisan alacsony tranzakciós költség és a gyorsaság lelhető fel, hiszen ezek a tulajdonságok elengedhetetlenek szolgáltatások / értékek cseréjénél❗

A Steem kriptovalutát, az egyéb altcoinok között, ezen ismérvek közé tudom besorolni, és esélyesnek látom arra, hogy egy tényleges, közvetlen fizetőeszköz lehessen belőle.

Egészen egyszerűen bulinak tartom, egy szolgáltatás ellenértékét kifizetni, nem fiat devizával 😎 Természetesen az összes tudnivaló nem volt felvezethető egy egyszerű blog cikk kereteiben.

👋 De tervezem, hogy a jövőben a 🔗 Tudásbázis fórumon bevezetek a témának egy rovatot, s akkor sok érdekességre, tudnivalóra ki fogok térni.

📣 Ha megosztanád írásom ⬇️
Twitter, Facebook, VKontakte, Buffer, LinkedIn

Egy hozzászólás

  1. No, hát úgy néz ki szépen kicsinálták a Steemit platformját. A Steemit mögött alapvetően a Cloudflare teljesít szolgálatot, de nem a Cloudflare-nél van a hiba. 504-es hibakóddal elérhetetlen. Úgy látom alapos DDoS támadás alatt lehet a platform. Mondjuk, kár, nekem jó hobbi volt.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük