Revolut stakelés
A Revolut hozamot kínál a kripto alapú befektetésekre a „tét” azaz Revolut stakelés révén
ℹ️ Mint független, befolyásmentes tudósító, természetesen hírt adok a Revolut stakelés lehetőségéről.
Ugyanakkor továbbra is jelzem, ha nem a Te kulcsod, nem a Te kriptod! 🔗 Kripto ügyletek intézésére nem a Revolut platformot tartom megfelelőnek.
✅ A Revolut lehetőséget ad ügyfeleinek arra, hogy kriptovaluta jutalmakat szerezzenek, ha megengedik a hitelezőnek, hogy „kockára tegyék” a kriptopénzüket a blokklánc-tranzakciók ellenőrzésére, ami annak a jele, hogy a digitális bank az iparági összeomlás sorozata után, igyekszik még jobban felkarolni a kriptot.
A legújabb Revolut stakelés opció, a Revolut kriptográfiai szolgáltatásainak bővítésére irányuló tervének részeként a Nagy-Britanniában és mintegy 30 másik európai országban, köztük magyar ügyfelek részére is, lehetővé teszi a kriptopénzzel történő befektetést❗
📣 A Revolut cég értéke 2021-ben olyan 33 milliárd dollár volt, így Nagy-Britannia legértékesebb startup vállalkozásának számított. Ezzel kapcsolatban a legfrissebb pénzügyi adatok még nem ismertek.
👏 A Revolut 25 millió ügyfele számára tette közzé új kriptográfiai funkcióját pénzügyi szuperalkalmazásán keresztül, hogy még professzionálisabb kriptokereskedési élményt nyújthasson felhasználói táborának.
De mi is a Revolut stakelés lényege?
🤔 Ahhoz, hogy ezt megértsd, alapvetően a stakelés fogalmával kell tisztábban lenned. Szerintem segítségedre lesz a 🔗 mi a stakelés azaz sztékelés, rövid lényegre törő cikkem, ebből megértheted a folyamat lényegét.
Azon kriptoeszközök tulajdonosai akik 🔗 „tét-bizonyíték, azaz Proof of Stake” kripto konszenzus mechanizmuson alapúló blokkláncot használnak, tétbe helyezhetik eszközeiket, hogy potenciálisan részt vegyenek a tranzakciók érvényesítésének feladatában.
✅ Munkájukért cserébe az érvényesítők tranzakciós díjakat és/vagy újonnan létrehozott kriptoeszközöket kapnak❗
A Revolut stakelés milyen hozamot jelenthet❓
Az ügyfelek akár 11,65%-os éves százalékos hozamot is kereshetnek❗
A kriptovaluta piac tavaly zuhant, mivel a befektetők bizalmát a kamatemelések és a nagy horderejű összeomlás, köztük az FTX és a Celsius, egyébként mesterkélt botránya, rontotta. Zuhant, legalábbis a spekulánsok szemében, mint tudjuk ők a kripto piac egészére csupán olyan szemmel néznek, hogy milyen az árfolyamváltozás egy adott kriptopénz és valamilyen fiat deviza között. Mely helyzet, már eleve azért megmosolyogtató, mert a blokklánc alapú eszközök egy teljesen más monetáris pénzügyi rendszert jelentenek, mint a fiat devizák világa.
De a spekuláns az már csak spekuláns marad, és befektetéseit mindig is a részvénybefektetőkre jellemző remegő kézzel fogja végezni 😉
Az új funkció extra előnyöket biztosít a Revolut segítségével kriptográfiai eszközökbe befektető ügyfelek számára, lehetővé téve, hogy jutalmakat szerezzenek, egyelőre az alábbi tokenek által :
Cikkem ✍️ írásának pillanatában a DOT éves szinten 11,65% APY-t biztosít, az XTZ 4,40, ADA 3,23 az ETH pedig 2,99 százalékot. Az APY a Revolut applikációban, úgy ahogy bármilyen más gazdasági jellegű témában, az Annual Percentage Yield angol szavak rövidítését jelenti, amely nemes egyszerűséggel magyarul, Éves Százalékos Hozam fogalmát takarja.
A Revolut Stakelés részletei az Ethereum (ETH) vonatkozásában:
- 2,99% APY, a nyereség a hálózat feltételektől függően változik, és nem garantált.
- A nyereség hetente fizetve, de a nyereség időzítése a hálózati feltételektől függően változik.
- A nyereség (kamat) a felhasználói kényelem miatt automatikusan sztékelődik (tulajdonképpen ez a kamatos kamat elve).
- Erre egyelőre nagyon vigyázz: a tét visszavonása (tehát a stakelés feloldása) jelenleg, az Ethereum frissítésének befejeződéséig zárolva lesz. Ennek befejezése a 2023-as esztendő első felére várható. Felhívom figyelmed, hogy ez a folyamat a Revolut cágtől teljesen független!
A Revolut Stakelés részletei a Cardano (ADA) vonatkozásában:
- Akár 3,23% APY, a nyereség a hálózati feltételektől függ itt is, értelemszerűen.
- Ennél a nyereséget 5 naponta fizetik, 20 napos várakozási idő után. A jutalom időzítése itt is a hálózati feltételek függvénye.
- A kamat stakelése itt is automatikus folyamat.
A Revolut Stakelés részletei a Tezos (XTZ) vonatkozásában:
- Akár 4,40% APY
- A nyereség 3 naponta kerül kifizetésre, hálózati feltételek függvényében változhat.
- A kamat újra stakelése automatikus.
A Revolut Stakelés részletei a Polkadot (DOT) vonatkozásában:
- Akár 11,65% APY
- A nyereség naponta fizetve, 2 napos várakozási idő után. Itt is a jutalom időzítése hálózati feltételek függvénye.
- A kamat újra stakelése automatikus.
- Ha megszünteted a stakelést (ezt hívjuk leválasztási ciklusnak) akkor 29 napot kell várnod. Ezen idő előtt semmit sem tudsz csinálni a DOT egyenlegeddel, ezt ne felejtsd el.
ℹ️ Szeretnél többet megtudni a Polkadot kriptovalutáról, annak ökoszisztémájáról❓ Akkor olvasd el 🔗„ A Polkadot blokkláncról és a DOT nevű kriptopénzről ” szóló ismertetőmet❗
Biztonságos kriptográfiai élmény a Revolut banki platformján keresztül
✅ Mivel a Revolut igen jó reputációval rendelkezik az innovatív biztonság piacán,
ez az új „ Revolut Stakelés ” kriptográfiai szolgáltatás potenciálisan hozzájárulhat az ügyfelek bizalmának kiépítéséhez a digitális valutatéren belül.
Miért jó a Revolut?
Mert a kezdők legjobb platformja 😊 Az egy dolog, hogy a Revolut plaformját nem tartom megfelelőnek – én mint az átlagnál azért jóval jártasabb – a kripto ügyletek kezelésére, de határozott véleményem, hogy a kezdők számára egy roppant jó lehetőség, hogy biztonságos keretek között megismerkedhessenek a kriptovaluták világával.
A Revolut cég azt mondja : „a tét funkció nem csak könnyű, hanem biztonságos is; az alapokat megbízható letétkezelőknél tartják.” – Persze itt hangot kívánok adni azért saját objektív megállapításomnak is, miszerint a Revolut a letétkezelők megbízhatóságát kizárólag a saját maga által végzett átvilágításra alapozta 😉
💭 Emil Urmanshin gondolatai
A Revolut kriptográfiai területének vezérigazgatója 🔗 Emil Urmanshin az új fejlesztésről szólva úgy vélekedett, tavaly a cég számos fontos mérföldkövet tűzött ki maga elé:
- Megduplázták például az alkalmazásban kereskedhető jegyzett tokenek számát 100-ra, és számos új terméket dobtak piacra. Én legutoljára erről egy összesítést, 2022 novemberében készítettem: 🔗 referencia
- Ilyen új termék például a Learn & Earn azaz 🔗 Revolut Tanulás, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kriptográfiai jutalmakat szerezzenek a különféle kriptográfiai témákról szóló leckék elvégzése után.
- Továbbá kiemelte a Pay with Crypto funkciót, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kripto egyenlegükből fizessenek a mindennapi vásárlásokért, ezzel kapcsolatban megjegyzem, ez egyelőre a magyar ügyfelek részére nem elérhető.
Saját gondolataim a stakelés témájában, amit érdemes komolyan venned
👌 A stakelés egy remek dolog, hiszen az adott kripto ökoszisztéma működésére serkentő hatással van❗
Viszont azt sose felejtsd el, hogyha egy centralizált platformon sztékelesz, 🔗 CeFi (Centralized Finance) megoldásokat használsz, CEX (Centralized exchanges) platformokat veszel igénybe, mint amilyen például jelen ismertetőm főszereplője a Revolut is, akkor folyamatosan ki vagy téve annak a mesterkélt színjátéknak, amely a háttérben folyik.
✅ Természetesen érdemes CEX platformokat használni, mert remek lehetőségeket biztosítanak, illetve a technikai / technológiai vívmányok úttörő formálói is egyben,
de a befektetési portfoliód jelentős részét érdemesebb inkább a DeFi (Decentralized Finance) megoldásaira alapoznod.
Pont azon színjátékok miatt,
amelyek a színfalak mögött mennek végbe. Sosem tudhatod épp egy Hatóság közbenjárásának „köszönhetően” melyik CEX platformot, mikor, miért és annak melyik kriptovalutája nyakára igyekeznek hurkot tenni, amely egyben
- a kereskedési jogosultság megszüntetésével,
- vagy meghatározhatatlan idejű felfüggesztésével járhat.
Jelen cikkemben említettem az FTX meg a Celsius botrányt. No erről csak annyit, hogy FTX vonatkozásában azért a kapcsolat Sam Bankman-Fried és Gary Gangster (izé akarom mondani Gary Gensler (🔗 SEC) között igen érdekes volt.
Mondhatnám azt is a Hatóság részéről minden fontos volt, csak épp nem a befektetők védelme❗
Amit az elmúlt kripto időszakban láthattunk, dominóelv szerűen összedőlt alapokat, mind mind, jól megtervezett lépések sorozatai voltak. A SEC nem adhat mást, mint lényege. Nem a befektetői érdekvédelem kierőszakolása a cél, hanem a szabályozásé, regulázásé, centralizálás minden áron alapon. A központi jegybanki törekvés (🔗 Fed) által igen vehemensen terjeszteni kezdett (CBDC – 🔗 Central Bank Digital Currencies) pedig szintén a központosításról, a készpénz kivonásának tervéről szól, s így a lehető legveszélyesebb forma, mely kiszolgáltatottságot teremt mindenki számára!
Éppen ezért fejleszd ismereteid, tudásod, és összpontosíts a DeFi-re. Remélem cikkem hasznos volt számodra és sikerült megértened a Revolut applikáció legújabb, Revolut Stakelés funkcióját 👋